skip to Main Content

Ödüllü iletişim ve işbirliği çözümlerini tamamlayan en son ürün olan Zoom Contact Center, video için optimize edilmiş etkileşimler aracılığıyla müşteri hizmetleri deneyimini yükseltiyor.

Yalnızca ses için optimize edilmiş çoğu iletişim merkezi teknolojisinin aksine, Zoom Contact Center, video için optimize edilmiş ve ses ve video gibi güçlü bir kanal paketini kasıtlı olarak destekleyen ilk çok kanallı iletişim merkezi çözümüdür. Şu anda, Zoom Contact Center ABD ve Kanada’da mevcuttur ve 2022’de uluslararası kullanıma sunulacaktır. (yaklaşan lansman için SMS ve webchat beta sürümünde).

Zoom Contact Center Nedir?

Çağrı Merkezi işlevselliğini Zoom birleşik iletişim çözümleriyle birleştiren Zoom Contact Center, bağımsız bir müşteri deneyimi çözümü olarak çalışabilir veya doğrudan mevcut bir web sitesine veya uygulamaya entegre edilebilir. Zoom Meetings, Zoom Phone ve/veya Zoom Chat kullanan Zoom müşterileri, aynı Zoom uygulamasının bir parçası olduğu için temsilci ve süpervizör etkileşimi işleme deneyimini tanıyacaktır.

Üretkenliği artırmak için tasarlanan Zoom Contact Center, iş arkadaşları arasında daha fazla işbirliği duygusu geliştirmek ve müşteri deneyimini geliştirmek için iletişimi kolaylaştırır.

Neden bir bulut iletişim merkezi?

Fiziksel iletişim merkezleri genellikle müşteri hizmetleri temsilcilerini yükseltmesi zor olan pahalı donanım ve yazılımlara bağlar. Benzer şekilde, uzak ekipler birden çok iletişim aracı, yazılım telefonu ve ayrı bir birleşik iletişim istemcisi ile mücadele eder. Bu teknolojiyi yükseltme ve bilgilere hızlı bir şekilde erişememe, müşteri deneyimini etkileyen destek ekipleri içinde hayal kırıklığına yol açabilir.

Bulut iletişim merkezleri, gelen ve giden müşteri iletişimleri için merkezi bir merkez görevi görür ve mobil cihazlar, masa telefonları ve yazılım telefonlarıyla uyumludur. Eski telefon sistemlerine düşük maliyetli bir alternatif olarak, çalışanların konumlarından bağımsız olarak tek bir platformda çalışmasına olanak sağlamak için internet üzerinden barındırılırlar. Sonuç olarak, temsilciler müşteri verilerine hızlı bir şekilde erişebilir ve müşteri sorunlarını kolaylıkla çözebilir.

Müşteri deneyimi elde tutma ve müşteri kaybı arasındaki farktır ve bulut iletişim merkezlerini iş büyümesinin itici gücü ve müşteri etkileşimleri için rekabetçi bir farklılaştırıcı yapar. Uzaktan uyumlu altyapıları ve ölçeklenebilir çözümleri, bulut iletişim merkezlerini büyüyen hibrit iş gücü için tercih edilen işbirliği platformu haline getiriyor.

Görsel etkileşim, müşteri hizmetleri memnuniyetini yükseltir

Günümüzün tüketicileri kusursuz bir müşteri hizmeti deneyimi talep ediyor ve müşterilerin %59’u şirketlerin en yeni dijital deneyimler sunması gerektiğine inanıyor. Talep edilmeye devam eden bir iletişim kanalı, video veya görsel katılımdır.

1.846 küresel kuruluşun 2022 Metrigy CX MetriCast araştırmasına göre, %65’i 2022’nin sonuna kadar müşterilerle iletişim kurmak için görsel katılım uygulamalarını kullanacak. Yerinde video araçlarıyla kuruluşlar, müşteri deneyimlerini pekiştiren destekleyici ve empatik konuşmalar yoluyla geliştirebilir. müşteri etkileşimleri.

Neden Zoom Contact Center?

Zoom Contact Center, hepsi bir arada birleşik iletişim platformu ve iletişim merkezi çözümüne yönelik artan ihtiyaca yanıt veriyor. Entegre bir çağrı merkezi deneyimi, kuruluşların ekipleri silolarda çalışmasına neden olan engelleri kaldırmasına yardımcı olur ve bunun yerine çalışan işbirliğini ve üretkenliği artırır. Daha da iyisi, bu entegrasyon, aynı Zoom uygulamasını dağıtarak BT ekiplerinin yükünü azaltır.

Zoom İletişim Merkezi ile tanışın
Zoom İletişim Merkezi ile tanışın

Zoom Contact Center ile işletmeler, ölçeklenebilir özellikler, yenilikçi işlevler, sezgisel gösterge tabloları ve uzaktan kolay yazılım dahil olmak üzere sayısız avantajla yeni verimlilikleri ortaya çıkarıyor.

Ölçeklenebilir

İletişim merkezimiz bulutta doğdu ve her büyüklükteki işletmeyi desteklemek için ölçeklendirilecek şekilde oluşturuldu. Kuruluşlar, yalnızca ihtiyaç duydukları aracı desteği için ödeme yaparak, işlerini büyütmeye ve aracıları eğitmeye ve kullanılmayan yazılım lisansları veya boş masa telefonları için kaynakları boşa harcamaya daha fazla odaklanabilirler.

Yenilikçi

Aynı Metrigy CX MetriCast araştırmasında, şirketlerin %36’sı, bir sorunu görüntülü görüşmeye iletme becerisine sahip olarak müşteri memnuniyetinde bir artış gördü. Yalnızca birkaç satır kodla Zoom Contact Center, ara yazılıma gerek kalmadan video ve sesi mevcut dijital varlığınıza yerleştirmeyi kolaylaştırır. Kurulduktan sonra, son müşteriler kendi seçtikleri dijital ortamdan bir konuşma başlatma ve gerekirse kolayca video ekleme seçeneğine sahiptir.

Uzak Çalışma Dostu

Çağrı merkezi temsilcilerinin ve süpervizörlerinin %73’ü süresiz olarak evden çalışırken, uzak ve hibrit iş gücü burada kalmaya devam ediyor. Kuruluşlar çalışma alanlarını yeniden tasarlarken ve yeni “işe dönüş” planlarını başlatırken, şimdi hepsi bir arada, uzaktan dostu birleşik iletişim ve çağrı merkezi çözümünün faydalarını düşünmenin zamanı geldi. Bulut tabanlı olduğu için Zoom Contact Center, ekiplerin fiziksel olarak nerede çalıştıklarına bakılmaksızın müşterilerle iletişim kurmasını ve müşteri verilerine erişmesini kolaylaştırır.

Sezgisel

Zoom Contact Center’ın gelişmiş, beceri tabanlı yönlendirmesi, müşterilerin sorgularını çözmek için onları en iyi temsilciye veya seçeneğe yönlendirme ihtiyaçlarını karşılar. Bu, verimlilik artışına, daha hızlı çağrı çözümleme süresine ve CX’inizde çarpıcı gelişmelere yol açar. Yerleşik analitik, temsilci üretkenliği, arama süresi ve müşteri etkileşimleri hakkında net bilgiler sağlar ve bu da daha yüksek müşteri memnuniyetine ve nihayetinde daha yüksek müşteri tutmasına yol açar. Bu arada, tanıdık Zoom deneyimi, yeni yazılımın tanıtılmasının neden olduğu rampa süresini ve öğrenme eğrilerini azaltır.

Zoom Contact Center’ı kullanmaya başlayın

Özellikle insanların %64’ü müşteri deneyimini satın alma fiyatından daha önemli bulduğunda, müşteri hizmetlerine bir fiyat etiketi koymak zordur. Ancak, müşterilerin olağanüstü bir deneyim yaşamalarına ve buradan memnun bir şekilde ayrılmalarına yardımcı olmanın ardındaki değeri görmek kolaydır.

BCStrategies’ten Blair Pleasant, “Zoom, UC ile çok kanallı iletişim merkezini aynı deneyimde bir araya getirmenin önemini anlıyor” dedi. “Zoom, çok temaslı müşteri senaryoları ve yardım masası gibi dahili kullanım durumları için önemli olan harika videolarıyla tanınır. Ancak Zoom Contact Center’ın yönlendirmeyi, ek kanalları ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu aracı işlevselliğini desteklemesi, Zoom Contact Center’ın tercih edilen modern iletişim merkezi çözümü olabileceği anlamına geliyor.”

İşletme maliyetlerinizi düşürmek, marka itibarınızı genişletmek ve müşteri bağlantılarınızı geliştirmek için Zoom Contact Center ile çağrı merkezinizi yükseltin.

Zoom Contact Center’ı bugün kullanmaya başlamak için web sayfamızı ziyaret edin. Zoom İletişim Merkezi kanal dağıtımı ve Zoom ortakları için kaynaklar hakkında daha fazla bilgi için lütfen Zoom İş Ortağı Portalı’nı ziyaret edin.

Kaynak: