skip to Main Content

Zoom Contact Center, çok kanallı, video için optimize edilmiş etkileşimler aracılığıyla müşteri hizmetleri deneyimleri için yeni standartlar belirliyor.

Bugün Zoom Video Communications, Inc. (NASDAQ: ZM), video için optimize edilmiş ve doğrudan aynı Zoom deneyimine entegre edilmiş çok kanallı bir iletişim merkezi çözümü olan Zoom Contact Center’ı duyurdu. Artık mevcut olan Zoom Contact Center, daha önce Zoom Video Engagement Center, birleşik iletişim ve iletişim merkezi özelliklerini Zoom platformunun kullanılabilirliği ile birleştiriyor. Zoom Contact Center, şu anda beta sürümünde olan SMS ve web sohbeti ile video ve ses gibi kanalları kullanan müşteri hizmetleri kullanım durumlarını ve iş akışlarını destekler.

Zoom platformu, birleşik iletişim, Zoom Developer Platform, Zoom Events ve şimdi Zoom Contact Center ile toplantıların ötesinde iletişimin geleceğini güçlendiriyor. Bu yenilikler – ve daha pek çok şey var – Zoom’u dünya çapında yarım milyondan fazla işletme için güvenilir platform haline getiren aynı düzeyde ölçeklenebilirlik ve basitlikle oluşturuldu.

Video Yoluyla İnovasyon

Zoom Contact Center, lansman sırasında 100’den fazla temsilci, süpervizör ve iletişim merkezi yöneticisi özelliğine sahip olacak. Gelecekteki yatırımlar, aracı üretkenliğini optimize etmek için ek kanallar, CRM ve işgücü yönetimi entegrasyonları ve AI/ML içerecektir. Zoom Contact Center, piyasaya sürüldüğünde, video gibi kanallar aracılığıyla benzersiz bir son müşteri deneyimi sağlamak için tipik olarak ses için optimize edilmiş geleneksel yetenekleri genişletecek.

BStrategies’ten Blair Pleasant, “Zoom, UC ile çok kanallı iletişim merkezini aynı deneyimde bir araya getirmenin önemini anlıyor” dedi. “Zoom, BT yardım masası, çalışan yardım hattı ve gelir getirici faaliyetler gibi yoğun müşteri senaryoları ve dahili kullanım durumları için önemli olan harika videolarıyla tanınır. Ancak Zoom Contact Center’ın yönlendirmeyi, ek kanalları ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu aracı işlevselliğini desteklemesi, Zoom Contact Center’ın tercih edilen modern iletişim merkezi çözümü olabileceği anlamına geliyor.”

Her Yerden Bağlantılı Çalışmayı Etkinleştirme

Çağrı Merkezi müşteri temsilcileri, sıklıkla fiziksel iletişim merkezi konumlarına bağlıdır ve uzaktan çalışabiliyorsa, çoğu zaman yine de birden çok iletişim aracında gezinmesi gerekir. Zoom Contact Center, iletişimi tek bir merkezi merkeze getirerek verimsizlikleri kolaylaştırır. Temsilciler, zengin bir temsilci deneyimiyle son müşterilere yardımcı olmanın yanı sıra, doğrudan Zoom Chat ve kanallarda akranlar, denetçiler veya diğer çalışanlarla işbirliği yapabilir. Birleşik iletişim ve iletişim merkezi birlikte, aracıların kendilerini daha büyük organizasyona bağlı hissederken herhangi bir konumdan daha üretken olmalarını sağlar.

“Önceden, iletişim merkezi altyapısının devreye alınması karmaşıktı, işletilmesi pahalıydı ve yükseltmesi zaman alıcıydı. Zoom çağrı merkezi, her ikisi de kişiselleştirilmiş, dijital ve etkili bir iletişim merkezi deneyimi bekleyen modern temsilcinin ve son müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için özenle tasarlandı, ”dedi Zoom’un Baş Ürün Sorumlusu Oded Gal. “Güvenilir Zoom platform modelini temel alan ve müşterilerimizin bildiği ve sevdiği deneyimleri başka bir sektöre taşıyan Zoom Contact Center’ın genel kullanıma sunulduğunu duyurmaktan memnuniyet duyuyorum.”

zoom çağrı merkezi çözümü
zoom çağrı merkezi çözümü

Kurulum ve Kullanım Kolaylığının Sağlanması

Zoom Contact Center, grafiksel bir sürükle ve bırak IVR tasarımcısı da dahil olmak üzere yöneticilerin yapılandırması ve dağıtması için basittir. İletişim merkezi yöneticileri, aynı Zoom Yönetici portalında kolayca menüler, karşılama mesajları ve istemler oluşturabilir. Zoom Contact Center, sohbet ve videoyu bir web sitesi gibi mevcut bir dijital varlığa entegre edebilir ve kuruluşların müşterilerle doğru bağlamda ve doğru zamanda konuşmalarına yardımcı olabilir.

First Federal Credit Union Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Neal, “Üyelerimiz en ayrıcalıklı bilgileri konusunda bize güveniyorlar, bu nedenle desteğe ihtiyaç duyduklarında, onlara First Federal Credit Union’ın bildiği uzmanlığı sağlamak bizim sorumluluğumuzdur” dedi. “Zoom İletişim Merkezi ile iletişim merkezi denetçilerimiz, becerilere dayalı olarak hizmet temsilcilerini organize etme yeteneğine sahipler, böylece bir üye bize ulaştığında, artık sorgularını doğrudan kendi benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip uzmanlara yönlendirebiliyoruz. Daha önce birden fazla hizmet temsilcisi gerektiren bir süreç, artık hızlandırılabilir ve tek bir görüşmeye dönüştürülebilir. Üyelerimiz için daha verimli çözümleme ve daha iyi bir deneyim sağladığımız için genel arama süremizin ve karşılama süremizin önemli ölçüde arttığını gördük.”

Müşteri seçimi, Zoom platformunun önemli bir değeridir. Zoom Contact Center’a ek olarak Zoom, değerli mevcut iletişim merkezi ortaklıklarını sürdürmeyi amaçlıyor.

Zoom Contact Center artık ABD ve CA’da kullanıma sunuldu ve bu yıl daha fazla uluslararası kullanılabilirlik sağlanacak. Zoom İletişim Merkezi hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Zoom İletişim Merkezi sayfasını ziyaret edin ve blogumuzu okuyun. “Kaynak