Skip to content

Korona Virüs (COVID-19)(Corona) salgını sonrasında, son birkaç hafta içinde evden çalışan kişilerde ciddi bir artış gözlemlenmiştir. Google, Microsoft ve Facebook gibi kuruluşlar çalışanlardan evde kalmalarını ve uzaktan çalışmalarını isteyerek yayılan koronavirüs risklerini azaltmaya çalıştı. Günlük iş operasyonlarının her zamanki gibi devam etmesini sağlamak için, dünyanın dört bir yanındaki şirketler tele-çalışan çalışanlar arasındaki boşluğu azaltmak için önlemler alıyor.

Nolto’nun sunduğu telefon sistemlerinde evden veya ofis dışından çalışabilmeniz için bir çok yardımcı teknolojik çözüm mevcut.

Tele-çalışanların Bağlanmasındaki Zorluklar

 • Çok sayıda uç noktayı yönetme: Birçok çalışan, ofiste iş aramalarını yönetmek için masa telefonlarını kullanır. Telefonunuzu eve götürebilirsiniz, ancak BT personelinin VPN üzerinden çok sayıda masa telefonu kurması çok zaman ve çaba gerektirebilir. İş dünyasında BT kaynaklarının eksikliği onu daha da zorlaştırıyor.
 • Eski sistem tarafından engelleniyor: Burada hala sesli telefon görüşmeleri yapmak için fiziksel sabit hatlara cevap vermeleri gerektiğinden uzak bir çalışma modeline geçiş yapmakta zorlanabilen analog telefon sistemleri kullanan birçok şirket var. Eski telefon sistemleri, tele-çalışanlar için doğal olarak düşmanca ve neredeyse bir gecede onları değiştiremezsiniz.
 • Güvenlikle ilgili endişelerin artması: Evden çalışmak için kişisel cihazları kullanan çalışanlar olarak BT personeli artık ağ ortamının kontrolünü elinde bulundurmuyor, bu da kişisel cihazlar aynı standartlarda tutulmuyorsa kurumsal sistemler ve veriler için güvenlik risklerini artırabilir ve iş ağınızda bulunan korumalar.

Dispersiyonlu Takımları Birleştirmede İpuçları ve En İyi Uygulamalar

Bu eşi görülmemiş bir an olsa da, işletmelerin kurumsal iletişim sistemlerinin kabiliyetine ve esnekliğine bakma, rahatlık alanından çıkma ve evden çalışma ortamına uyum sağlama şansı da var. Aslında, uzaktan çalışma son on yılda artan bir popülerlik kazanmıştır. İş VoIP çözümlerinin ve birleşik iletişimin, uzak işgücünü birleştirmek için son derece değerli olduğu kanıtlanmıştır.

Ofisten eve geçişi ilk başta adapte etmek ve yönetmek zor olabilir. Aşağıda, evden çalışmayı desteklemeye yönelik bazı yararlı özellikler, akıllı ipuçları ve en iyi uygulamalar bulunmaktadır.

1. Bağlantı anahtarıdır.

 • Ofis uzantınızı mobil hale getirin.

BYOD (Kendi Cihazınızı Getirin) özelliği uzak çalışma ortamında kritik hale gelir. Cep telefonlarında ve masaüstlerinde çalışan yazılım telefonları, tele-çalışanların tek bir kurumsal telefon numarasıyla kendi cihazlarından iş aramaları yapmalarını ve cevaplamalarını sağlar. Ses, işletmeler için merkezi bir iletişim yöntemi olmaya devam ederken, bazı servis sağlayıcılar ek işbirliği modları ekleyerek yazılım telefonunu daha güçlü hale getirir.

 Uzak çalışanların çağrıları aktarmasına, bekletmesine, sesini kapatmasına ve kaydetmesine, çağrı yönlendirme kurallarını ve zil stratejisi ayarlarını ayarlamasına, cevapsız çağrıları kontrol etmesine, çağrı geçmişine, sesli postalara ve tek dokunuşla kayıtlara olanak tanıyan Linkus Birleşik İletişim Yazılımını sunuyoruz , tıpkı bir masa telefonu gibi. Daha da iyisi, Linkus işbirliğine dayalı bir işgücünü kolaylaştırmak için sohbet, iletişim durumu, dosya paylaşımı, CRM entegrasyonu vb.

Linkus Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu
 • Çalışanların uç noktalarını uzak uzantılar olarak kaydedin.

Yalnızca birkaç uç noktaya sahip küçük işletmeler için uzaktan uzantı kaydı, çalışanları bağlamak için düşük maliyetli bir yoldur. Çalışanlar masa telefonlarını eve götürür ve VPN veya DDNS (Dinamik Etki Alanı Adı Sistemi) yapılandırması aracılığıyla kurumsal telefon sistemine uzaktan kaydeder; o zaman masa telefonunuz evde iyi çalışabilir. DDNS yoluyla uzaktan bağlantının kaçınılmaz olarak, yönlendiricideki bağlantı noktası iletme gibi potansiyel güvenlik tehditleri oluşturabilecek bazı güvenlik duvarı yapılandırmaları gerektirdiğini belirtmek gerekir.

2. Ekibinizle ve müşterilerinizle etkileşime geçin.

 • IVR’yi her zaman açık 7/24 resepsiyonistiniz olarak ayarlayın.

IVR, gelen aramaların doğru kişiye veya departmana geldiğinden emin olmak için işletmelerin uygun bir sesli yanıt karşılama ve özel menüleri özelleştirmesine olanak tanır. Özellikle pandemi sırasında, müşteri hizmetlerinizde herhangi bir değişiklik varsa, arayanlarınızı zamanında bilgilendirmek için hızlı bir şekilde bir duyuru kaydedebilir ve yükleyebilirsiniz. IVR, iş profesyonelliklerini ve müşteri memnuniyetini etkilemez.

 • Herkesi bir araya getirmek için geçici bir konferans başlatın.

Özel konferans, ofiste olsanız da olmasanız da toplantı yapmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Örneğin, Linkus Softphone’umuzla, sadece cep telefonunuzda bir konferans başlatarak bir projeye dahil olan herkesi anlık bir toplantı için bir araya getirebilirsiniz. Uzantılarını veya telefon numaralarını ekleyerek istediğiniz üyeleri konferansa davet edin; Linkus davet edilen kişilere hemen çağrı yapar ve çağrıyı cevaplayarak toplantıya katılabilirler.

 • Müşterilerin aynı işletme numarasından uzak çalışanlara ulaşmasına izin verin.

Çağrı Yönlendirme, gelen çağrıları ofisinizden bir cep telefonu numarası veya diğer telefon hatları da dahil olmak üzere alternatif numaralara yönlendirmeye yardımcı olur. İşletmelerin farklı senaryoları ele almak için birden çok çağrı yönlendirme kuralı oluşturmaları özellikle yararlıdır. Örneğin, “Meşgulken”, arayandan sesli mesaj bırakmasını isteyin. “Yanıt yok” olduğunda cep telefonlarınızı çalın. Tüm gelenleri başka bir hedefe yönlendirmek için “Her Zaman” ı seçin.

 • Çalışanlara e-posta adreslerine sesli mesaj gönderin.

E-postaya sesli posta özelliğiyle, çalışanlar, müşterileri yakalamak ve ofis dışındayken yanıt süresini kısaltmak için bir e-posta eki olarak sesli mesaj ses dosyası alır ve sesli posta mesajlarının yok sayılması ve kaçırılması olasılığını azaltır. Ayrıca, e-posta klasöründeki sesli postalarla, uzak çalışanların gerektiğinde bunları kategorize etmelerine, yeniden adlandırmalarına, silmelerine ve hatta meslektaşlarına iletmelerine izin verilir. Alternatif olarak, müşterilerimiz Linkus Softphone aracılığıyla sesli mesajları doğrudan cep telefonunuzdan veya masaüstünüzden kontrol edebilir.

Uzaktan Çalışma Çalma Listesi

3. İş telefonu sistemlerini uzaktan yönetme yükünü hafifletir.

Uzaktan çalışan bir modele ani geçiş, güvenlik ve ağ yönetimi zorluklarına neden olabilir. Bazı küçük işletmelerin bu sorunları çözmek için özel BT personeli bile yoktur. Bir tele-çalışma teklifi seçerken iletişim sisteminizin kolay bir şekilde kurulmasını, yapılandırılmasını ve yönetilmesini sağlamak önemli bir önem kazanmıştır. Yeastar dahil bazı sağlayıcılar, kurulum işlemini birkaç tıklamayla sezgisel bir web arayüzünden zahmetsiz hale getirir.

Özellikle, daha kolay bir uzaktan çalışma ortamı oluşturmak, yapılandırmaları en aza indirmek ve S Serisi PBX kullanıcıları için çağrı kalitesini iyileştirmek için Linkus Cloud Service (LCS) ve ortaklarımızın müşteriyi izleyip yönetmesini sağlamak için Uzaktan Yönetim aracı sunuyoruz. ekipmana gitmeden PBX’leri ve ağ geçitlerini kolay ve güvenli bir şekilde tesis eder.

Ev Alet Kitinden Çalışma

Yardım etmek için buradayız

Kriz sırasında müşterilerimizi daha iyi desteklemek için geçen hafta ücretsiz bir uzaktan çalışma çözümü duyurduk.

 • Daha fazla uzaktan çalışma deneyimi için 90 günlük ücretsiz LCS aboneliği:  S Serisi VoIP PBX kullanıyorsanız ancak hizmeti etkinleştirmediyseniz, şimdi etkinleştirin ve 90 günlük ücretsiz abonelik alacaksınız. Mevcut LCS aboneleri için, aboneliğinizi 90 gün uzatmak için buraya da başvurabilirsiniz.
 • 50 müşteriye kadar cihazı ücretsiz olarak uzaktan yönetin: COVID-19 salgını ışığında, beklenmedik zorlukların ortasında ortaklarımıza 50’ye kadar ücretsiz bağlantı sunuyoruz. Zaten bir ortak olduysanız, şimdi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Değilse, bizimle iş ortağına başvurun ve daha özel avantajlar elde edin.
 • “Bir Yeastar müşterisi değilsem, benim için herhangi bir seçenek var mı?”: Evet, elbette. Halen mevcut iletişim sistemleri uzaktan çalışma taleplerini karşılayamayan ve kullanıma hazır bir çözüme acil ihtiyaç duyan birçok şirket olduğunu biliyoruz. Yeastar Cloud PBX’i 90 gün boyunca ücretsiz deneyimleyin. Kaydolduktan sonra, sistem kurulum gerektirmeden derhal çalışmaya başlayacaktır.

Global pandemi sırasında çalışanların bağlı, bağlı, üretken ve güvenli kalmasını sağlamak için müşterilerimiz ve ortaklarımızla yakın çalışma konusunda kararlıyız. Evden çalışanları güçlendirmek için bir çözüm arıyorsanız, ücretsiz çözümlerimizi denemekten çekinmeyin veya özel ihtiyaçlarınız hakkında bizimle sohbet edin.