skip to Main Content

IP Telefon ve IP Santral Distribütörü Nolto Bilişim

Nolto Bilişim, Telekomünikasyon sektöründe IP Santral, IP Telefon ve VoIP Gateway gibi telekomünikasyon, görüntülü ve sesli iletişim ürünleri ve bulut santral ve çağrı merkezi çözümlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.

Lider Telekom üreticisi Yeastar'ın tek yetkili distribütörüdür. Yeastar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hibrit IP Santral ürünlerinin yanında büyük ölçekli işletmeler için yazılım tabanlı santral ve Bulut Santral ürünleri de bulunmaktadır.

Yealink IP Telefon, IP dect telefon, telekonferans cihazları, video konferans odası çözümlerini avantajlı fiyatlar ile sunmaktadır.

Ses operatörlerinin ve bulut santral satıcılarının ihtiyaç duyduğu FXS, FXO, IP FCT, GSM IP FCT, LTE Router gibi telekomünikasyon ekipmanlarını profesyonel destek ile dağıtmaktadır.

Nolto Google Maps

Bize Ulaşın

Adres: Yukarı Dudullu Mh, Alemdağ Cd, No:806 K:4 D:14 Dalçık İş Merkezi 34775 Ümraniye İstanbul Türkiye

Yol tarifi için tıklayın: https://g.page/NOLTO

NAT Nedir?

NAT nedir? Bu kısaltmayı ilk gördüğünüzde. kelime, aklına bir şey geliyor mu? Bahse girerim hayır. NAT, Ağ Adresi Çevirisi, İnternetin çalışmasını sürdürmek için yönlendiricide kullanılan bir tekniktir – açıklama cümlesinin anlaşılması gerçekten kolay görünüyor. Ama aslında nasıl çalışıyor? Ne tercüme ediyor? Bu video size herhangi bir teknik kelime olmadan gösterecektir. Ve lütfen bu soruyla birlikte bu videoyu izleyin – genel bir IP adresi ile özel bir IP adresi arasındaki fark nedir? Lütfen mesajınızı bırakıp anlayıp anlamadığınızı söyleyin, olur mu?

NAT veya Ağ Adresi Çevirisi, dünyadaki yönlendiricide kullanılan bir tekniktir. İnternetin bugün olduğu gibi çalışmasını sağlamanın temel yöntemlerinden biridir. Ama tam olarak ne yapıyor? Herhangi bir teknik terim kullanmadan size bir açıklama yapacağız Kolay değil. Peki, en iyi Diyelim ki dizüstü bilgisayarınızdan ofiste WiFi ile video akışı yapıyorsunuz. Youtube’da bir video bulup izlemeye karar verdiğinizde bunu söyleyelim. Oynat düğmesine tıkladığınızda veri paketleri temelde “Bu videoyu izlemek istiyorum” deyin. bilgisayarınızdan yönlendiriciye gönderilecektir. Şimdi yönlendirici bunları İnternet üzerinden YouTube sunucusuna yeniden gönderecek. Youtube sunucusu onların yanıt verdiğini ve bu videoyu size veri paketleriyle de gönderdiğini görür. Bu paketler önce yönlendiriciye yanıtlanacak ve yönlendirici bunları dizüstü bilgisayar Bingo’ya yeniden gönderecek! Şimdi videoyu izleyebiliriz Tamam, bu oldukça havalı ama yine de soru NAT bu süreçte ne yapıyor? Şimdi işin içine giriyoruz Bildiğimiz gibi, bu durumda dizüstü bilgisayarınızda yerel IP adresiniz yönlendiricide statik bir genel IP adresi ve Youtube sunucusunun alan adı var. Bu, dizüstü bilgisayarınızdan gönderilen e-posta veri paketlerinin gönderen olarak etiketlenen yerel IP adresine ve alıcı olarak Youtube sunucusunun alan adına eklenmesine benzer. Paketler yönlendiriciye ulaştığında NAT yerel IP adresinizi genel IP adresine değiştirecek ve yönlendirici değiştirilen paketleri Youtube sunucusuna gönderecektir. Buna karşılık olarak Youtube sunucusu yönlendiricinize doğrudan yanıt verir ve ardından NAT ile yönlendiriciniz hedefi genel IP adresinden dizüstü bilgisayarınızın yerel IP adresine değiştirir. Böylece yanıt veri paketleri eşinizin bilgisayarı yerine dizüstü bilgisayarınıza doğru bir şekilde gönderilecektir. Artık dizüstü bilgisayarınız bu veri paketlerini aldıktan sonra videoyu dizüstü bilgisayarınızda izleyebileceksiniz. Bu örnek, çoğu iş düzeyi yönlendiricide NAT’a uygulanabilir. NAT’ın küresel olarak benzersiz olmayan özel IP adresini genel IP adresine çevirdiğini ve bunun tersi NAT’ın özel ve genel ağın birbirine bağlanmasına yardımcı olduğunu görebiliriz. NAT olmadan ofisteki cihazlar İnternete erişemez. Pekala, umarım bunu beğenirsiniz.