skip to Main Content

IP Telefon ve IP Santral Distribütörü Nolto Bilişim

Nolto Bilişim, Telekomünikasyon sektöründe IP Santral, IP Telefon ve VoIP Gateway gibi telekomünikasyon, görüntülü ve sesli iletişim ürünleri ve bulut santral ve çağrı merkezi çözümlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.

Lider Telekom üreticisi Yeastar'ın tek yetkili distribütörüdür. Yeastar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hibrit IP Santral ürünlerinin yanında büyük ölçekli işletmeler için yazılım tabanlı santral ve Bulut Santral ürünleri de bulunmaktadır.

Yealink IP Telefon, IP dect telefon, telekonferans cihazları, video konferans odası çözümlerini avantajlı fiyatlar ile sunmaktadır.

Ses operatörlerinin ve bulut santral satıcılarının ihtiyaç duyduğu FXS, FXO, IP FCT, GSM IP FCT, LTE Router gibi telekomünikasyon ekipmanlarını profesyonel destek ile dağıtmaktadır.

Nolto Google Maps

Bize Ulaşın

Adres: Yukarı Dudullu Mh, Alemdağ Cd, No:806 K:4 D:14 Dalçık İş Merkezi 34775 Ümraniye İstanbul Türkiye

Yol tarifi için tıklayın: https://g.page/NOLTO

VoIP Nedir? Video’lu Anlatım

VoIP nedir? Google’da ararsanız yaklaşık 88.400.000 sonuç alırsınız. Wikipedia’daki makale sayfasını okuyun, 6899 kelime açıklama alacaksınız. Bu videoyu izleyin ve 1 dakika 41 saniye anlamanız için yeterli. Ama yine de tanımını buraya yazmam gerektiğini düşünüyorum:

IP telefon olarak da adlandırılan İnternet Protokolü (VoIP), İnternet Protokolü (IP) ağları üzerinden sesli iletişim ve multimedya oturumlarının sağlanması için bir metodoloji ve teknoloji grubudur. İnternet gibi. İnternet telefonu, geniş bantlı telefon ve geniş bantlı telefon hizmeti terimleri, özellikle, kamusal anahtarlamalı telefon ağı (PSTN) yerine kamusal İnternet üzerinden iletişim hizmetlerinin (ses, faks, SMS, sesli mesajlaşma) sağlanmasına atıfta bulunmaktadır. Dürüst olmak gerekirse, tanım beni sersemletiyor. Tez yazmayacağım, bu yüzden videoyu seçtim.

VoIP nedir?
Sadece Google, ekranınızda görüntülenen tonlarca açıklama
Çoğunlukla bunu bulacaksın
İnternet Protokolü Üzerinden Ses (VoIP)
Bu daha çok yeni bir soru gibi…
Görünüşe göre, gerçekten İNGİLİZCE bir açıklamaya ihtiyacımız var
Öyleyse neden önce bunu düşünmüyoruz
Nasıl arama yaparız?
Sabit hatlı bir ev telefonu bu işe yarayacaktır, bu nedenle işletme sadece daha fazla telefon ve daha fazla hat, tüm aramalarınız telefondan Servis Sağlayıcıya, özellikle ses aktarımları için çalışan sabit hat üzerinden gönderilecektir.

Sabit hat aslında sizinle servis sağlayıcı arasındaki bağlantıdır.
Peki ya sabit hattı halihazırda kullandığınız İnternete geçirirsek, yani aramalarımız Servis Sağlayıcıya gönderilen İnternet üzerinden gidecek.
VoIP’nin yaptığı budur.
Şimdi süreci parçalayalım.
İnternet teknolojisiyle, seslerimizi teknik olarak bazı kurallar, protokollerle birçok veri paketine paketliyoruz Ve bu paketler aynı kural ile alınacak ve paketten çıkarılacak, ardından sesleri duyarsınız.

Bugün, giderek daha fazla kişi ve kuruluş VoIP’yi seçmeye başlıyor
düşük maliyetli, kolay kurulum ve bol özellikler için.