Skip to content

Sangoma, blog yazısında NetFortis’i satın aldığını duyurdu. Yazının tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Bazılarınız bu sabah Sangoma‘nın NetFortris’i satın aldığını açıkladığını duymuş olabilir. Nedeni merak ediyor musunuz? Pekala, birkaç önemli sebep var. Her şeyden önce, NetFortris bir UCaaS platformuna sahiptir ve on binlerce UCaaS koltuğu ile bunu satma konusunda oldukça başarılı olmuştur. Gelirleri yılda 50 milyon doların üzerinde ve bu gelirin %90’ından fazlası tekrarlanıyor. Bu satın alma, Sangoma’nın ek ölçek oluşturma hedefini daha da ileriye taşıyor ve bizi karlı, üst düzey bir bulut iletişim şirketi olarak daha sağlam bir şekilde kuruyor.

Birçoğunuz Sangoma’nın Hizmet teklifleri olarak İletişim – UC, Görüntülü Toplantılar, İşbirliği, Uygulamalar/CPaaS, Trunking, Faks ve Erişim Kontrolü’nün bir karışımını sunduğunu da biliyorsunuz. Dolayısıyla, daha fazla UCaaS koltuğuna sahip olmak, Sangoma’nın ortaklarımız aracılığıyla diğer “Hizmet olarak” çözümlerimizi mevcut koltuklara çapraz satmasını sağlar.

Ayrıca NetFortris, Sangoma’nın sahip olmadığı, Güvenlik (kurumsal VPN/Güvenlik Duvarı), ağ bağlantısı ve SD-WAN gibi ek “Hizmet olarak” çözümlerle birlikte gelir. Bu ürünleri ayrıca tüm UCaaS üssümüze sunabiliriz. Bir son kullanıcı olarak, ihtiyacınız olan tüm hizmetleri tek bir satıcıdan alabilirsiniz. Ve bir iş ortağı olarak tüm bu hizmetleri tek bir yerden alabilirsiniz. Bu “tek elden alışveriş” konsepti, herkesin işini kolaylaştırıyor.

Açıkçası, tek bir blogdan daha fazlası var, ancak yüksek düzeyde, bunlar anlaşmanın itici güçleriydi. Bunların hepsini sizin için bir araya getirmek için sabırsızlanıyoruz.

Kaynak:
https://www.sangoma.com/blog/the-netfortris-acquisition/

Sangoma, NetFortris Corporation’ı 68 milyon dolara satın alarak MSP (yönetilen hizmet sağlayıcı) tekliflerini güçlendirdi.

İşlem, Sangoma’nın nakit (48,8 milyon $) ve Sangoma adi hisseleri (19,2 milyon $) kombinasyonunu kullanarak NetFortis’in ödenmemiş öz sermayesinin tamamını satın almasıyla tamamlandı.

12 aylık performans incelemesine bağlı olarak 12 milyon dolar daha ödenecek ve bu da toplam 80 milyon dolar olacak.

NetFortris’in satın alınması, yönetilen ağ güvenliği, yönetilen SD-WAN, yönetilen ağ erişimi ve izleme dahil olmak üzere Sanfoma’nın bulut hizmetlerine yeni MSP yetenekleri ekliyor.

Sangoma Başkanı ve CEO’su Bill Wignall şunları söyledi: “Mevcut stratejimizin ve rekabetçi farklılaşmamızın kritik bir parçası, müşterilere sektörümüzdeki en geniş bulut iletişim hizmetleri setini sunmayı ve onların beş farklı satın alma ihtiyacını ortadan kaldırmayı içeriyor. beş farklı satıcıdan hizmetler.”

“NetFortris’in satın alınması, bu stratejiyi tamamen doğal bir şekilde daha da genişletiyor. Müşteriler yalnızca bugün kullandıkları tüm ‘aaS’ ürünlerini Sangoma’dan almakla kalmayacak, aynı zamanda yönetilen ağ güvenliği, yönetilen erişim ve yönetimli erişim gibi ihtiyaç duyduklarını bildikleri tüm diğer bulut tabanlı MSP hizmetlerini de alabilecekler. yönetilen SD-WAN.”
“Bu gerçekten müşterilerimiz için tek noktadan alışveriş ve sektördeki çoğumuzun ortaya çıkmaya başladığını gördüğü çok önemli yeni trende dokunuyor. On bir yıl içinde on birincimiz olan bu satın alma konusunda çok heyecanlıyım çünkü yenilikçi, benzersiz, ileriye dönük vizyonumuzu gösteriyor ve Sangoma’yı pazarda öne çıkarmaya ve bizi rekabetten daha da farklılaştırmaya devam ediyor.”

Sangoma, satın almanın arkasında uzun bir neden listesi sunuyor. Müşteriler giderek artan bir şekilde UCaaS, CCaaS ve CPaaS’den ağ güvenliği, bağlantı ve izlemeye kadar hepsi bir arada çözümler arıyor.

Kanal ortaklarının bakış açısından satın alma, bulut iletişiminde geliri, ölçeği ve konumlandırmayı artıracak. Şu anda, NetFortris’in 50 milyon doların üzerinde beklenen yıllık geliri var.

NetFortris ayrıca 6.000’den fazla müşteriden oluşan çeşitlendirilmiş bir müşteri tabanı, yeni yetenekler, yıllık maliyet tasarrufları ve birleşme ve satın alma fırsatları da getiriyor.

Sangoma, Star2Star, Digium ve diğerler bir çok firmayı satın almıştı.