Skip to content

Bir çağrı merkezi veya tele satış projesinde, çağrı merkezi kulaklığı, kulaklık seçiminde referans bir rol oynamayı umarak müşteriler tarafından kademeli olarak değerlendirilir. Oturan personelin işi, müşteri hizmetleri veya pazarlama işlevlerini gerçekleştirmek, şirket bilgilerini iletmek ve müşteri memnuniyetini sürekli iyileştirmek için esas olarak müşteri hizmetleri kulaklıkları ve telefonları aracılığıyla müşterilerle iletişim kurmaktır.

Telefonu uzun süre kullanma ihtiyacı nedeniyle, çağrı merkezlerinde kullanılan kulaklıklar müşteri temsilcileri için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Günde 8 saatlik çalışma süresince uzun süre telefon kulaklıkları takılmakta ve müşterilerle kulaklıklı telefon aracılığıyla iletişim kurulmaktadır.

Adından da anlaşılacağı gibi çağrı merkezi kulaklığı, kulaklık ve mikrofondan oluşan ikisi bir arada bir iletişim aracıdır. Mikrofon giden aramalar için, kulaklık ise cevaplama için kullanılır. Bazı insanlar kulaklıkların teknik içeriğinin gelişigüzel kullanılacak kadar düşük olduğunu düşünür. Yoğun kulaklık kullanıcıları (çağrı merkezi temsilcileri gibi) için çağrı merkezi kulaklıklarının tasarımı ve kalitesi çok önemlidir.

1) Ucuz çağrı merkezi kulaklığı kullanmanın sonuçları:

  • Şirket için çağrı merkezlerinde kullanılan zayıf kulaklıklar çağrı kalitesini etkileyerek müşteri memnuniyetsizliğine neden olurken, düşük kaliteli çağrı merkezi kulaklıkları şirketin işletme maliyetlerini artıracak ve etkisiz iletişime neden olacaktır.
  • Düşük kaliteli kulaklık kullanan çağrı merkezi personelinin işitme ve sağlığını ciddi şekilde etkileyecektir.
Çağrı Merkezi Kulaklığı Nasıl Olmalıdır
Profesyonel çağrı merkezi kulaklığı tercih etmiş müşteri temsilcileri

2) En iyi çağrı merkezi kulaklığı nasıl seçilir?

Rahat Kullanım

Müşteri Temsilcileri 8 saat boyunca kulaklık kullanıyor. Kulaklıkların ergonomik yapısı doğru şekilde tasarlanmamışsa, uzun süre kullanmak koltuk personelinin çok rahatsız hissetmesine neden olacak ve iş verimliliğini ve ruh halini doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle, çağrı merkezi için mikrofonlu rahat bir kulaklık seçmek çok önemlidir.

Operatör olmayan birçok insan için hayal etmek zor, ancak ofis personelinin sandalyesi rahatsız olursa nasıl verimli hale geleceği düşünülebilir.

Ses Kalitesi

Müşteri temsilcileri doğrudan ürün üretmezler; ürünleri hizmetlerdir, yani onlarla müşteriler arasındaki diyalogdur. Bu nedenle, çağrı merkezi telefonları için kablosuz kulaklığın mikrofon kısmı, yüksek düzeyde hizmet sağlamak için giden sesin net olmasını sağlamalıdır. Birçok çağrı merkezinin ortamı gürültülüdür. Birçok operatör, birbirlerini önemli ölçüde etkileyecek nispeten küçük bir alanda çalışır.

Genellikle, bitişik masaların sesi Agent’ın mikrofonuna iletilir. Bu, müşteri hizmetleri için büyük bir sorundur. Nispeten sessiz bir çağrı merkezinde bile, temsilci ses kalitesini netleştirmek için yüksek kaliteli bir mikrofon kullanmak ister, böylece müşteri tüm oluşumu anlamayacak.

Gürültü Engelleme

Çağrı merkezi müşterileri, özellikle birçok müşteri için, yolda veya restoranlarda olduğu gibi, bazıları sessiz, ancak bazıları gürültülü çeşitli ortamlarda olabilir.

Arka plan gürültüsünü filtrelemek için iyi bir kulaklık sistemine ihtiyacımız var. Bu şekilde müşteri bu işlemi tekrarlamaz ve temsilci müşterinin ihtiyaçlarını daha net anlayabilir. Profesyonel kablolu gürültü önleyici kulaklıklar zamandan tasarruf edebilir ve hizmet kalitesini artırabilir.

Kulak Koruması

İşitme görme ile aynıdır ve yaşam hasarını azaltmaz. Çalışanlar uzun süre gürültüye maruz kalıyor. Onları korumanın uygun bir yolu yoksa, işitme duyuları önemli ölçüde zarar görecektir. Önce kulak ağrısı, sonra işitme kaybına neden olabilir. Yaşla birlikte, işitme standart seviyeden çok daha düşük olacaktır. Profesyonel çağrı merkezi kulaklıkları kullanmak çalışanların sağlığını koruyacaktır.

Profesyonel çağrı merkezi kulaklığı arıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Nolto Bilişim, Telekomünikasyon ürünleri distribütörlüğü yapmaktadır ve toptan olarak profesyonel çağrı merkezi kulaklıklarını en iyi fiyatlar ile sunmaktadır. Yealink, Jabra, Epos (Sennheiser), Poly (Polycom, Plantronics) gibi lider markaları tedarik edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.addasound.com/how-to-choose-the-correct-call-center-headset.html