Skip to content

Almanya’da 175 yıldır faaliyet gösteren telefon şirketi Gigaset iflas başvurusunda bulundu. Almanya’nın tanınan telefon şirketi Gigaset iflas etti. DECT kablosuz telefonlarda Avrupa pazar lideri olan şirketin yönetim kurulu basın açıklaması yaptı.

gigaset iflas ettiğini açıkladı.

Bocholt’un köklü şirketi, mali zorluklara rağmen DECT (Telsiz Telefon) geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımının değişmeden devam edeceğini müşterilerine garanti etti.

üretim tesisi

Gigaset Communications GmbH‘ye göre, iflas işlemlerinin birincil hedefi, operasyonel işin uzun vadeli olarak yeniden yapılandırılması. Şirket bu şekilde telekomünikasyon sektöründeki konumunu istikrara kavuşturmak ve geleceğe bakmak istiyor.

almanya fanrikası

Artı 49’un haberine göre; açıklanan “ekonomik temelin sürdürülebilir yeniden yapılandırılması” başarısız olursa, bu yedek cihazların, sistem genişletmeleri için gerekli bileşenlerin ve aynı zamanda özel piller veya şarj cihazları gibi aksesuarların tedarikinin artık garanti edilmediği anlamın da gelebilir.

telsiz telefon

Öte yandan Gigaset Dect Telefonlar, yılın ikinci yarısında satışlarda beklenmedik ve önemli bir düşüş yaşadı ve bu da planlananın önemli ölçüde altında bir iş gelişimine yol açtı. Bu durum, Gigaset ürünlerine yönelik sürekli zayıf talep ve Almanya ve Avrupa’da satın alma konusundaki isteksizlikle birleşti.

baz istasyonu ve dect telefonlar

Gigaset 175 yıllık bir şirket geçmişine sahip ve DECT Telsiz Telefonlarının yanı sıra Android tabanlı akıllı telefonlar, bulut tabanlı akıllı ev teklifleri ve iş telefonu çözümleri de sunuyor. Şirketin yaklaşık 850 çalışanı bulunuyor.

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/gigaset-batti-galeri-1641993