Skip to content

Softphone yani telefon uygulamaları, masa telefonlarına kıyasla maliyet tasarrufu, tek tip kurumsal imaj için tek numara erişim, mobilite desteği ve daha fazlası gibi iş iletişimine çok sayıda avantaj sağlar. Yeastar’da, birleşik bir iletişim çözümü sunmak için Yeastar Santral Sistemi ile birleştirilmiş Linkus UC Softphone’u geliştirdik. Müşterilerimizin ve bizim Linkus’u sevmemizin birçok nedeni var. Bu gönderi, en popüler listeye giren 13 tanesini listeleyecek.

1. Masadan Kurtulmak

Yeastar santral sistemi, kullanıcıların iş aramalarını halletmek için bir yazılım telefonu veya kablolu masa telefonu kullanmasına izin verir. Microsoft Windows, macOS, iOS ve Android ile kullanılabilen Linkus UC Softphone, internet bağlantısı olduğu sürece mobil cihazlarınızı ve masaüstlerinizi kolayca ofis uzantısına dönüştürür.

Çalışanlar, masalarında bulunan aynı arama özellikleriyle uzaktan çalışabilirler. Aramaları aktarabilir, bekletebilir, sessize alabilir ve kaydedebilir, ayrıca tercih ettiğiniz cihazlarda gelen aramaları kaçırmamak için arama yönlendirme kuralları ve çalma stratejileri ayarlayabilirsiniz. Dijital dönüşüm ve mobil iş gücü eğilimine yanıt olarak, bu, uzaktan ve hareket halindeki çalışanlar tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

2. Hızlı ve Kolay Giriş

Linkus Softphone’u indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Yöneticinizden Linkus karşılama e-postasını aldıktan sonra, hızlı bir şekilde oturum açmak için sağlanan bağlantıyı kopyalayabilir veya e-postadaki QR kodunu tarayabilirsiniz.

Linkus Softphone Giriş Ekranı
QR Kodu ile Linkus Girişi

3. Çağrıları Farklı Cihazlar Arasında Aktarma

Masaüstünüzü kullanarak önemli bir konferans görüşmesi yaptığınızı ancak bir süre masadan ayrılmanız gerektiğini veya öğle tatilinde bir aramayı yanıtladığınızı ve ofise döndüğünüzde masaüstünüzde devam etmek için kulaklığı kullanmak istediğinizi varsayalım. Bırakın bu durumlarla Linkus ilgilensin. Linkus, aramaları kesintiye uğratmadan, aramayı masaüstünüzden cep telefonunuza veya tam tersi şekilde sorunsuz bir şekilde aktarmanıza olanak tanır.

4. CRM Entegrasyonu: Müşteri Verilerini Telefonla Eşitleme

Günümüzde işletmeler, potansiyel müşteriler ve müşterilerle etkileşimlerini takip etmek için CRM platformlarını kullanmaktadır. CRM sisteminizi iş telefonu sistemine entegre etmek, verilerinizi ve konuşmalarınızı tek bir yere koymak anlamına gelir, böylece daha fazla verimlilik ve daha fazla müşteri memnuniyeti bekleyebilirsiniz .

Linkus Softphone, Salesforce CRM, Microsoft Dynamics 365, Outlook Kişileri ve Google Kişileri gibi popüler CRM platformlarıyla entegre edilebilir. Bir CRM kişisi sizi aradığında, Linkus aramayı kişi ayrıntılarıyla açar ve arama günlükleri CRM sistemine kaydedilir. Ayrıca, bilinmeyen bir numaradan çağrı alırken, CRM sistemlerinizde otomatik olarak yeni bir kişi oluşturulur.

VoIP CRM entegrasyonu özellikle satış ve destek temsilcilerine büyük yardım sağlar. Pop-up iletişim bilgileri temsilci zamanından tasarruf sağlar ve kişiselleştirilmiş hizmet sunmak için müşteri ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde tahmin etmelerini sağlar.

5. Cep Telefonlarında Özel Konferans Başlatma

Konferans aramasına katıldığınız günler, başlangıç ​​saatini beklemek için masanızda masa telefonu ile oturmak anlamına gelir. Ayrıca, günümüzde birçok işletme, kurumsal telefon sistemlerini üçüncü taraf uygulamalar yerine konferans için kullanmayı tercih etmektedir, çünkü her çalışanın cep telefonlarına başka bir uygulama indirmesini sağlamak zor olabilir.

Linkus Softphone ile cep telefonunuzu kullanarak istediğiniz zaman anında toplantı başlatabilir ve istediğiniz üyeleri konferansa davet edebilirsiniz. Linkus, sadece aramayı cevaplayarak toplantıya katılabilen davetli üyelere hemen çağrı yapar. Geçici konferans görüşmesinde en fazla 9 katılımcı eklenir.

6. Sesli Mesajlara ve Kayıtlara Her Yerden Erişme

Sesli mesajlar ve kaydedilen aramalar Linkus Softphone ve Yeastar Santral Sisteminde senkronize edilir. Uzaktan veya bir iş gezisinde çalışırken bile, önemli mesajlardan haberdar olmanıza ve hızlı bir şekilde yanıt vermenize yardımcı olan Linkus Softphone ile cevapsız çağrıları, çağrı geçmişini, sesli mesajları ve kayıtları zahmetsizce kontrol edebilirsiniz.

7. Linkus Bulut Hizmeti (LCS)

Linkus Bulut Hizmeti, Yeastar S-Serisi VoIP santral için Linkus ile ilgili sunucu ve ağ yapılandırmasını basitleştirmek için tasarlanmış katma değerli bir hizmettir. LCS uygulandığında Linkus, uzaktan erişime izin vermek için güvenlik duvarında fazladan bir bağlantı noktası gerektirmez, Yeastar şirket içi santral için anlık mesajlaşma ve dosya paylaşım özelliklerinin kilidini açar ve NAT sorunlarını önleyerek ve bağlantı noktalarını internet. 30 günlük tam erişimli ücretsiz denemenin keyfini çıkarmak için hizmeti S-Serisi web GUI’de etkinleştirebilir veya hizmete Nolto Bilişim’den hemen abone olabilirsiniz.

8. Dosya Paylaşımı ile Anında Mesajlaşma

Modern işgücü, özellikle bin yıllık ve Z kuşağı mesajlaşma uygulamalarını destekliyor. Linkus Softphone, telefon görüşmelerini tamamlamak ve esnekliği artırmak için anında mesajlaşma özellikleri ile birlikte gelir. Bir görüşme yaparken, üçüncü taraf uygulaması olmadan sohbet veya grup sohbeti yoluyla meslektaşlarınızla bilgi alışverişi yapabilir ve dosyaları hızlı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Mesajlar meslektaşınız çevrimiçi olsun veya olmasın her zaman teslim edilecektir.

9. Mevcudiyet ve Kurumsal Sözlük

Linkus Softphone, tüm meslektaşlarınızın kişilerini dahili numara ve cep telefonu numarası, e-posta adresi ve kişisel profil resmi ile bulabileceğiniz kapsamlı bir kişi listesi sağlar. Dahası, iletişim durumu, ulaşmak istediğiniz meslektaşın müsait, meşgul veya uzakta olup olmadığını, sizinle aynı katta mı, uzak ofiste mi yoksa başka bir şehirde mi olduğunu hızlıca bilmenize yardımcı olur. Özelleştirilmiş durum durumu, gereksiz arama denemelerinden kaçınmak için en iyi zamanın ne zaman ve nasıl biriyle iletişim kurmanın en iyi yoludur.

10. Kolay Arama: Aramak İçin Tıklayın, Seçin ve Kısayol Tuşuyla Çevirin

Bu iki özellik, çalışanlarınızın yanlış aramaları önlerken daha kolay ve daha hızlı arama yapmasına yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Google için Yeastar Linkus (Chrome Uzantısı), web tarayıcısında görünen telefon numaralarını otomatik olarak tanımlar ve kullanıcıların basit bir tıklama ile doğrudan Linkus UC Softphone’dan arama yapmalarını sağlar. Kısayol Tuşlu Seç ve Ara ayrıca çalışanların manuel olarak arama yapmaktan ve arama hatalarını ortadan kaldırmaktan tasarruf etmesini sağlar. Yazılım tabanlı bir CRM’de, belgelerde veya başka herhangi bir uygulamada bilgisayar ekranınızdaki bir telefon numarasını aramak istiyorsanız, onu seçin ve Kısayol tuşu kombinasyonuna basın, numara Linkus’a yerleştirilecek ve sizi kopyala/yapıştır zahmetinden kurtaracaktır.

11. Yeastar Kişiler Özelliği ile Kişileri Daha Verimli Düzenleyin

Kişiler özelliği, kurumsal/kişisel kişilerinizin ayrıntılarını kolayca tutabileceğiniz ve hepsini Linkus UC Softphone ile senkronize ederken paylaşılan bir dizin düzenleyebileceğiniz ücretsiz bir telefon sistemi yerel telefon rehberi sağlar. Yöneticiler, santral web arayüzünde kolayca merkezi, şirket tarafından paylaşılan bir kişi listesi oluşturabilir veya içe aktarabilirken, izni olan bireysel kullanıcılar da bu kişileri cep telefonlarında ve masaüstlerinde hızlı bir şekilde ekleyebilir, silebilir ve tıkla ve çevirerek arama işlemlerini üst düzeyde kolaylaştırabilir. özellikle hareket halinde olanlar için kullanın. Kullanıcılar Linkus üzerinden arama alırken, bilinen bir arayanı da tanıyabilir ve daha etkili bir şekilde iletişim kurabilir.

12. CTI ile Masa Telefonlarını Masaüstü Bilgisayarlardan Uzaktan Kontrol Edin

Linkus Masaüstü İstemcisi ve Linkus Web İstemcisi üzerinde CTI modunu etkinleştirin, ardından bilgisayarınızda bir fare tıklamasıyla masa telefonunuzdan arama başlatabilecek ve telefon numarasına manuel olarak basmaktan zaman kazanabileceksiniz. Entegre Linkus Rehberi, Kişiler, Kısayol Tuşlu Seç ve Ara ve Tıkla ve Ara, telefon numaralarının aranmasını ve aranmasını hızlı, kolay ve hatasız hale getirir. Linkus Desktop Client, masa telefonunuzun görsel kontrol paneli olarak oynayarak arama aktarma, bekletme, geri alma, kaydetme gibi arama işlemlerini ve daha fazlasını tıklamalarla gerçekleştirerek birden fazla özellik kodunu hatırlama ihtiyacını ortadan kaldırır.

13. Çağrı, Toplantı, İşbirliği ve Daha Fazlasını Birleştiren Linkus Web İstemcisi

Yeastar P-Serisi IP Santral Sistemi için inşa edilen Linkus Web İstemcisi, günümüzün çevik iş gücünün organizasyon içinde ve dışında sorunsuz ve verimli bir şekilde iletişim kurmasına ve işbirliği yapmasına yardımcı olmak için çeşitli kritik iş yeteneklerine sahip tamamen tarayıcı tabanlı bir birleşik iletişim uygulamasıdır.

Web İstemcisi ile artık sesli veya görüntülü aramalar yapabilir ve alabilir ve cep telefonunuza veya masaüstünüze bir yazılım telefonu kurmak yerine web tarayıcısı aracılığıyla tüm önemli telefon sistemi özelliklerine istediğiniz zaman istediğiniz yerden kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca entegre Video Konferans aracılığıyla iş arkadaşlarınızla ve müşterilerinizle yüz yüze görüşebilir, ekranınızı paylaşabilir ve web tarayıcınız üzerinden anında sohbet edebilirsiniz.

P-Serisi IP santral Sistemleri kullanıcıları, herhangi bir yerde, herhangi bir cihazda, anında ve güvenli bir şekilde tutarlı bir ofis içi birleşik iletişim deneyimi sağlamak için bir dizi sorunsuz bileşeni birbirine bağlayan anahtar teslimi bir uzaktan çalışma çözümü olan Uzaktan Erişim Hizmeti’nden yararlanabilir.

Kaynak: https://www.yeastar.com/blog/10-things-we-love-about-linkus-softphone-app/