Skip to content
Audicodes SBC tercih etmek için 5 neden
Audicodes SBC tercih etmek için 5 neden

Oturum sınırı denetleyicileri (SBC), VoIP ağ bulmacasının önemli bir parçasıdır. Donanım cihazları veya yazılım uygulamaları olarak mevcut olup, bir kuruluş ile bir hizmet sağlayıcı arasındaki sınırda konuşlandırılırlar ve burada iki taraf arasındaki iletişim sırasında üretilen veri akışını kontrol ederler, aksi takdirde oturumlar olarak bilinirler.

SBC ayrıca sorunsuz bağlantı, gelişmiş güvenlik, kalite güvencesi ve mevzuata uygunluk sağlamanın yanı sıra acil durum çağrılarının doğru şekilde yönlendirilmesini ve diğer iletişimlere göre öncelik verilmesini sağlar.

En İyi SBC Üreticisi Kimdir?

Pazar araştırma şirketi Omdia, Enterprise SBC’leri ve VoIP Gateway Market Tracker – 4Ç21 Analiz raporunda, AudioCodes‘un yıl için %18,5 ile dünya çapında en yüksek SBC gelir payına ulaştığını açıkladı. AudioCodes da 4Ç21’de aynı kategoride birinci oldu. Etkileyici rakamlar, orası kesin.

Audiocodes Nasıl Başardı?

Neredeyse otuz yıllık sahada kanıtlanmış telekomünikasyon deneyimine sahip finansal olarak istikrarlı bir şirket tarafından size getirilen AudioCodes SBC ailesi, kesintisiz iletişim sağlamak için her ölçekte yüksek kullanılabilirliği destekler. Gelişmiş yönlendirme yetenekleri, yükseltilmiş güvenlik, WebRTC ve entegre bir ters HTTP proxy gibi ekstra özellikler içerirler. Ayrıca Azure, Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP), KVM ve VMware için destek sağlarlar.

Öyleyse AudioCodes Mediant SBC’lerin küresel en çok satanlar olmasının birçok nedeninden sadece beşine bir göz atalım:

1. Direct Routing için Microsoft tarafından tamamen onaylanmıştır.

SBC’ler, mevcut kurumsal ses altyapısı, PSTN ve SIP kanal hizmetleri arasında doğrudan SIP bağlantısı sağlar. AudioCodes Mediant SBC’ler bunun ötesine geçerek size Microsoft Teams için Doğrudan Yönlendirme yetenekleri sunar. Doğrudan Yönlendirme, harici telefon numaralarına sesli aramayı etkinleştirmek için mevcut SIP hattınızı Microsoft Teams’e bağlamanın yollarından biridir ve SBC’lerimiz bu amaç için Microsoft tarafından tamamen onaylanmıştır. Azure Market’i hemen kullanmaya başlayın.

2. Gökyüzü bulutla sınırdır!

Bulut Bilişim, son zamanların en büyük teknolojik atılımlarından biridir ve sanal SBC’lerin orada konuşlandırıldığını görmek oldukça yaygındır. Bu gelişme, yeni işletmelere veya ne kadar ağ kapasitesine ihtiyaç duyacaklarını doğru bir şekilde belirleyemeyebilecek yeni pazarlara girenlere gerçekten yardımcı olabilir. Donanım tabanlı SBC’lerimizle aynı işlevselliği sunan ve trafik gereksinimlerine uyacak şekilde dinamik olarak ölçeklendirerek 50.000’e kadar medya oturumunu kolayca işleyebilen son derece esnek bulut tabanlı mikro hizmetler mimarisine sahip AudioCodes Mediant Cloud Edition (CE) SBC’ye merhaba deyin.

3. Sezgisel sihirbazımızla zahmetsiz SBC yapılandırması.

SBC’nizi dağıtmak saçınızı yolmamalı – bu yüzden AudioCodes SBC Yapılandırma Sihirbazını oluşturduk. Bu kullanımı kolay araç, çoğu durumda yaklaşık beş dakika içinde hazır ve çalışır durumda olmanızı sağlayarak bir SBC’yi yapılandırmayı çocuk oyuncağı haline getirir. Tek yapmanız gereken 40’tan fazla IP-santral modelinden ve 140’tan fazla servis sağlayıcı SIP ana hat hizmetlerinden birini seçmek, birkaç basit ve sezgisel yapılandırma ekranına tıklamak ve artık hazırsınız. Birlikte çalışabilirlik (interoperability) bu oyunun gerçek adıdır. 🙂

4. Tıkla ve ara özelliğiyle müşterilere daha da fazla seçenek sunun.

Müşterinin gerçekten kral olduğu günümüzün süper rekabetçi ekonomisinde akıllı işletmeler, mümkün olan her yerde çok kanallı iletişimi etkinleştirmenin değerini görüyor. Giderek daha fazla kuruluş, aramaları bağlamak için harici bir WebRTC ağ geçidi gerektiren web sitelerine tıkla ve ara düğmelerini yerleştirmek için WebRTC’yi seçiyor. AudioCodes SBC’ler, bir SBC’nin tüm güvenlik özellikleriyle ve bağımsız bir WebRTC ağ geçidinin tüm birlikte çalışma yetenekleriyle dolu bir WebRTC ağ geçidi içerir. Entegre OPUS codec desteği, pastanın üzerindeki kremadır ve tarayıcı veya mobil tabanlı iletişim kurmak için kapsamlı bir çözüm sunar.

5. İnanılmaz ses kalitesi ve daha düşük maliyetler.

Birleşik iletişim, özellikle hibrit çalışma çağında, yüksek bir hizmet kalitesi sağlamalıdır. DSP ve derin paket inceleme yetenekleriyle SBC, ses kalitesini artırmanın ve bant genişliğini azaltmanın harika bir yoludur. AudioCodes SBC’ler, aramaların kalitesini izleyebilir ve aynı zamanda maliyetleri düşürürken mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlamak için kodekleri otomatik olarak değiştirebilir. Bu, temsilcilerin açık internet üzerinden uzaktan çalıştığı bir iletişim merkezi ortamında özellikle önemlidir.

Audiocodes Hakkında

AudioCodes, tüm insan iletişiminin – sesin temeline kalıcı bir bağlılık duyan küresel bir şirkettir. Gelişmiş IP üzerinden Ses ve yakınsanmış VoIP ve veri ağı ürünleri, uygulamaları ve profesyonel hizmetleri küresel işletmelere, orta ve küçük işletmelere ve küresel olarak hizmet sağlayıcılara tasarlıyor, üretiyor ve satıyoruz. Kapsamlı ürün yelpazemiz IP telefonları, oturum sınırı denetleyicileri (SBC’ler), medya ağ geçitleri, mobil VoIP istemcileri, çoklu hizmet iş yönlendiricileri (MSBR’ler), yönlendirme uygulamaları, arama kaydı, sesli arama ve daha fazlasını içerir.