Skip to content

Geçen hafta, Zoho Entegrasyonunu tanıtan S-Serisi VoIP PBX (v30.13.0.15), K2 IP-PBX (v80.13.0.15) ve Yeastar Cloud PBX (v81.13.0.15) için yeni ürün yazılımı sürümünü başlattık Aşağıdaki özelliklere sahip uygulama :

  • Aramak İçin Tıklayın: doğrudan Zoho’dan arama yapmak için herhangi bir telefon numarasını tıklayın
  • Arama Açılır Menüsü: Müşteri profilleri, Zoho kişilerinden gelen her arama için ekrana itilir
  • Çağrı Günlüğü: çağrı günlüklerini otomatik olarak Zoho CRM ile senkronize etme
  • Daha fazlasını öğrenmek için buraya tıklayın

Bu blog VoIP ve CRM entegrasyonunda size yol gösterecek ve Zoho Entegrasyon Uygulamamızın rekabetten nasıl öne çıktığını gösterecektir.

VoIP ve CRM Entegrasyonu Nasıl Değer Yaratır

Günümüzün VoIP sistemlerinin birçok avantajından biri, diğer iş uygulamalarıyla entegrasyon kapasitesidir. Software Advice’a göre CRM, UC sistemleriyle entegre edilen en popüler yazılım türlerinden biridir (yüzde 40). Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) yazılımı, işletmelerin potansiyel müşterileri, potansiyel müşterileri ve müşteri ilişkilerini takip etmelerine yardımcı olur ve son yıllarda benimsenmede önemli bir artışa tanık olmuştur. 

Kurumsal iletişim sistemini CRM ile hizalamak daha büyük olasılıkların kilidini açar. İki sistem birbirini tamamlar, entegre bir iş akışı oluşturmaya, satış ve servis iletişimini kolaylaştırmaya ve çalışanların çok çeşitli değerli verilere erişmelerini sağlar. İşte işletmelerin etkili bir VoIP ve CRM entegrasyonundan bekleyebilecekleri 4 ana avantaj.

1. Gerçek Zamanlı Veri Toplama

Bir müşteriyle her etkileşim, işletmeniz hakkında değerli bilgiler sunar. Gelen ve giden çağrı ayrıntıları (tarih, saat ve süre, vb.), Sesli posta, kayıt vb. Bilgilerle çalışanlar, müşteriyi kapsamlı bir şekilde görecek ve konuşma sürekliliğini korumak için ihtiyaç duydukları bilgilere kolay erişebileceklerdir. Bu verileri analiz ederek şirketler, müşteri etkileşimleri hakkında daha derin bir kavrayış kazanacaklar. Ekip arasında çalışanlar ileri analitik, hızlı problem çözme ve karar almayı kolaylaştırmak için çağrı notlarını ve yorumları paylaşabilirler.

2. Kişiselleştirilmiş Müşteri Hizmetleri

VoIP ve CRM’yi birbirine bağlayan personeliniz, arama yaparken kapsamlı verilere erişerek üstün düzeyde kişiselleştirme sağlayabilecektir. Müşterilerin bütünsel bir görünümünü sağlayan çağrı pop-up’ı ile satış ve destek acenteleri müşterilerin ihtiyaçlarını gerçek zamanlı olarak tahmin edebilir. İlgili iletişim profilleri, gelen aramaların bağlamını daha iyi değerlendirmelerine ve en tatmin edici yanıtı bulmalarına yardımcı olur. 

Örneğin, satış temsilcileri bir müşterinin tarama geçmişini ve geçmişteki satın alma işlemlerini ihtiyaçlarını tahmin etmek için kullanabilirken destek temsilcileri bir müşterinin sorun giderme geçmişinden ve geçmiş destek biletlerinden karşılaştığı sorunu daha iyi anlayabilir. Bu nedenle, sorunsuz müşteri katılımı, işletmelerin daha iyi ve sağlam müşteri ilişkileri oluşturmalarını sağlar.

3. Artan Verimlilik ve Verimlilik

HubSpot’a göre, satış görevlileri zamanlarının yüzde 17’sini veri girişine ve zamanlarının sadece üçte birini gerçek satış için harcıyor. İş telefonu sistemini ve CRM platformunu hizalamadan önce iletişim ve veriler birbirinden ayrıdır. Telefon çağrılarını müşteri ayrıntılarıyla ilişkilendirmek için, belirli çağrıların veya önemli bilgilerin kaybolması veya unutulması mümkün olan manuel çalışmalar gerekir. 

IP Santral ve CRM entegrasyonu, gerçek zamanlı arama günlüklerini otomatik olarak izleyip kaydederek veri silolarını kırar, böylece bilgiye bakma ve bilgi girme konusundaki işlerini ortadan kaldırır. Personel üyeleri, görüşme sırasında herhangi bir zamanda bir müşterinin profiline notlar ekleyebilir. Ayrıca, entegrasyon, çalışanların CRM sisteminden tek bir tıklamayla çağrı başlatmasını sağlayarak manuel olarak arama yapmak ve arama hatalarını ortadan kaldırmak için zaman kazandırır.

4. Daha Kolay Takım Yönetimi

Telefon santrali veya Çağrı merkezinin CRM ile entegrasyonu, çalışanların performansı hakkında değerli bilgiler sağlayan çok çeşitli hayati verileri toplar. Süpervizörler ve yöneticiler, her satış elemanının performansı hakkında personel yeteneklerini analiz etmelerine, gereksinimleri optimize etmelerine, günlük aktiviteleri izleme, iş yükü atamalarına ve gerekli değişiklikleri ve iyileştirmeleri yapmalarına yardımcı olacak yararlı ve ölçülebilir veriler alacaktır. 

Örneğin, belirli bir satış temsilcisinin belirli bir müşteriyle ortalamadan daha uzun telefon görüşmeleri varsa, yöneticiler hızlı bir şekilde bulabilir ve uygun işlemleri yapabilir. Ayrıca, en önemli satış ve müşteri metriklerini uzun vadede takip ederek iş uygulamalarını değerlendirmenin etkili bir yoludur.

Yeastar’ın Zoho Entegrasyon Uygulaması: Şaşırtıcı Bir Şekilde Hazır Çözüm

Hem hizmet sağlayıcılar hem de müşterileri, kullanımı genişletmek için diğer iş sistemleriyle VoIP entegrasyonunu araştırmaktadır. Daha yakından bakalım ve yeni başlatılan Zoho Entegrasyon Uygulamasının nasıl farklılaştığını öğrenelim.

  • Lisanssız Hızlı ve Kolay Entegrasyon

Bir iş VoIP sağlayıcısı için alışveriş yaparken, işletmeler 3. taraf iş uygulamaları ile entegrasyonu destekleme yeteneğine daha fazla önem vermektedir. Bazı saygın satıcılar hızlı ve kolay yerleşik entegrasyon sunar; bazıları her entegrasyon için ekstra ücret talep edebilir; bazıları bunu belirli fiyatlandırma planlarına dahil eder. 

Diğer birçok üreticiyle karşılaştırıldığında, Yeastar, Zoho CRM entegrasyonu ile entegre etmek için inanılmaz derecede basit bir önceden oluşturulmuş çözüm sunuyor. Kullanıcılar, herhangi bir acı verici API ayarı olmadan birkaç dakika içinde sezgisel bir adım adım kılavuz izleyerek entegrasyonu kolayca tamamlayabilirler. Tüm süreç basittir ve lisans gerektirmez.

  • Herkes için Ücretsiz

Zoho CRM’in yanı sıra Yeastar Zoho Entegrasyon Uygulaması, Zoho One, Zoho Mail, Zoho Recruit ve Zoho Desk * ile entegrasyonu da desteklemektedir. Basit bir entegrasyon süreci hepsinin entegrasyonunu kolaylaştıracaktır.

  • Portföyünüze Ek Değerler Ekleme

Hiçbir işletme tek başına iyi çalışamaz. Kapsamlı bir çözüm bulmak için birçok sistem, araç ve teknoloji gerekebilir. DIY entegrasyonları nispeten nadirdir ve en büyük yüzde (yüzde 42) entegrasyonları gerçekleştirmek için büyük bir satıcının VoIP çözümünün yerel bir satıcısını kullanmayı tercih eder (kaynak: Software Advice ). 

VoIP ve CRM’nin modern işletmelerde geniş çapta benimsenmesi düşünüldüğünde, potansiyelleri açığa çıkaran ve müşterilerin daha fazla para için daha az ödeme yapmasını sağlayan, kolayca dağıtılabilen entegre bir çözüm satıcılar ve çözüm sağlayıcılar için daha fazla satış fırsatı kazanacaktır.

Derinlemesine Bir Bakış: Ücretsiz Deneme

Bir test sürüşüne sahip olmak için , entegrasyonu kendiniz deneyimlemek üzere Yeastar Cloud PBX ücretsiz deneme sürümüne ve Zoho ücretsiz deneme sürümüne kaydolabilirsiniz . İşte referansınız için bir entegrasyon kılavuzu .