skip to Main Content

FCT Sistemleri, Telefon santrallerinin dış hattı üzerinden bağlantı kurularak, outbound aramalarda gsm operatörü aracılığıyla konuşulabilir. Tüm aramalar sabit fiyat aralığında gerçekleştirilebilir. FCT sistemleri özellikle büyük firmaların ve kurumsal şirketlerin iletişim masraflarında kayda değer tasarruf sağlar.

FCT Sistemleri

Satış, pazarlama ve insan kaynakları gibi alanlarda çalışan firmalar, çok fazla dış arama yapmak zorundadır. GSM telefonlara sabit hat üzerinden yapılan aramalar oldukça pahalıya mal olur. FCT sistemleri çoklu port bağlantıları ile, sabit hat üzerinden arama yapan santrali devre dışı bırakarak bağlı olduğu GSM firmasının tarifesi üzerinden konuşma olanağı tanır.

Büyük işletmeler, FCT sistemleri üzerinden dış arama yaptıklarında normalden çok daha makul fiyatlar ile konuşma olanağına sahip olurlar. Sabit hat tarifeleri her zaman için GSM bağlantılı servislere göre yüksek maliyete sahiptir. Hem ucuza konuşmak hem de çalışanların sınırsız konuşma olanağı ile motivasyonunu artırabilmek mümkündür.

GSM operatörleri, arama hacmi yüksek kurumsal firmalar ile çalışabilmek için çok cazip kampanyalar da sunulabilmektedir. Bu fırsatlardan yararlanabilir ve yıllık işletme giderlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. GSM bağlantılı sabit terminaller, fiziksel ara birimleri ortadan kaldırarak ciddi oranda kullanım kolaylığı da sağlarlar.

FCT Cihazı

Türkçeye sabit GSM terminali olarak geçen FCT cihazı kullanım şartlarına, kişi ya da işletmelerin arama yoğunluğuna göre çok farklı modeller içinden tercih edilebilir. FCT cihazı, sabit telefonlara doğrudan bağlanabildiği gibi, dijital santral üzerinden çok sayıda telefona ve fax cihazına da kolaylıkla bağlanabilir. GSM uzak bağlantı kapısı, hücresel terminal ve sabit terminal isimleri ile de anılan FCT birimleri, kullanıcılarına büyük kolaylıklar tanır.

FCT birimleri, sabit hatlara doğrudan bağlanabileceği gibi IP üzerinden de kullanılabilir. IP üzerinden atanan port miktarına bağlı olarak, çok sayıda bilgisayara telefon bağlantısı eklenebilir. Özellikle gün içinde yoğun olarak, dış arama yapan çağrı merkezleri, bu sayede önemli bir masraftan da kurtulmuş olurlar.

Fiziksel kullanıma bağlı olarak, çok fazla cep telefonu ile tek bir ofis içinde konuşmak, yüksek radyasyon salınımı yüzünden sağlıklı da olmayacaktır. Sabit terminaller vasıtasıyla, ofis telefonları üzerinden, cep telefonu ile konuşurmuş gibi iletişim kurmak mümkündür. Ofisiniz içinde, evinizde ya da farklı çalışma alanlarında, FCT cihazı ile konuşmak, cep telefonu ile uzun süre konuşmanın neden olacağı olumsuzlukları en aza indirir. Siz de kaliteli ve kullanışlı bir GSM terminaline sahip olarak, gönül rahatlığıyla uzun uzun konuşabilirsiniz.

FCT Cihazı Nedir?

FCT cihazı, telefon hattınızın uzak arama (dış arama) bağlantısı ile GSM operatörlerine bağlanır. Bu sayede, konuşma, mesajlaşma ve faks gönderme gibi işlemler daha uygun fiyatlarla gerçekleştirilebilmektedir. Cihazlar, tek girişli olabildiği gibi çoklu GSM girişine de sahip olabilirler. Toplu mesaj çekme ve faks yollama hizmeti, cihazın özelliklerine bağlı olarak gerçekleştirilebilir.

IP FCT cihazları kurulumu, modem kurulumuna benzer. Bilgisayara modem olarak tanıtma işlemi yapıldıktan sonra, cihaz içinde bulunan Software CD’si ile kurulum tamamlanır. Cihazın markasına ve modeline göre sunduğu hizmetler farklılık gösterebilir. Bilgisayarınıza bağladığınız yüksek donanımlı bir FCT arayüzü üzerinden, kolaylıkla toplu mesaj gönderebilir; zaman tanımlamalı otomatik ses kaydı ulaştırabilir ve fax gönderimi yapabilirsiniz.

Akıllı cep telefonları, kısa şarj süresi nedeniyle elektrik bağlantısı olmayan yerlerde sizi zor durumda bırakabilir. Özellikle tekne turları, orman gezileri ve dağcılık gibi aktivitelere yoğun olarak katılan kişiler, FCT cihazı sayesinde GSM hattını yüksek kapasiteli telsiz telefonlara bağlayabilirler. Bu sayede çok daha uzun süre boyunca ve özgürce konuşabilmek mümkün olur.