Skip to content

Tüm personelinizin kullanması için doğru işbirliği sistemini bulmak önemlidir .

Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre , e-posta, telefon, video, anlık mesajlaşma ve web konferansı entegre etmek çalışanlar tarafından çok arzu edilmektedir. Çevrimiçi video konferans, bu iletişim platformlarını, iki veya daha fazla konumun eşzamanlı iki yönlü video ve ses iletimleriyle iletişim kurmasına izin veren bir dizi telekomünikasyon teknolojisi aracılığıyla entegre edebilir. Bu teknoloji şirketinize rekabet avantajı sağlayabilir.

Aslında, 2020’de video konferansın tercih edilen iş iletişimi aracı olması bekleniyor. Artık video konferans yazılımını kullanıp kullanmayacağınız değil, ne zaman kullanılacağı meselesi.

video konferans avantajlari

Video Konferans Avantajları

İşte videonun iş odaklı avantajlarını benimsemenin başlıca nedenleri.

1. Azalan Seyahat Süresi ve Maliyetler

Video konferansın bilinen en eski faydası, seyahat süresinin ve harcamalarının azalmasıdır. Yöneticilerin, dahili ekiplerin ve BT personelinin müşteri toplantılarında bulunabilmesi veya ofislerinden ayrılmadan sorunları çözebilmesi, iş verimliliğini artırmaya yardımcı olabilir. Müşterilerinize video kapasitesi sağlamak rekabetçi bir teklif oluşturabilir. Canlı röportaj sürecinin bir parçası olamayan kişiler kaydedilen video görüşmesinden adayı değerlendirebilirse, işe alım bile daha az zor olabilir.

2. Optimize Katılım

Dağınık iç ekiplerden ve müşterilerden artan katılım, aksi takdirde konuma göre zayıflatılacak katılımcılar için mümkündür. Ayrıca, video kayıt yetenekleri, gerekirse, verilere ihtiyaç duyan tüm kişilerin (personel eğitimi veya sunumlar gibi) toplantıları ertelemek ya da katılmamak yerine, kendileri için en kolay olduğunda bilgi alabileceği anlamına gelir.

3. Geliştirilmiş İletişim ile Yapısal Toplantılar

Kullanıcılar farklı konumlardan arama yaptığı için, video aramasından önce tanımlı başlangıç ​​ve bitiş saatleri genellikle kabul edilir. Bu, daha az chit-chat ile daha yoğun bir tartışmaya izin verir ve katılımcıların uyanık kalma ve tartışılan konuya odaklanma olasılığı daha yüksektir. Mesajların arkasındaki anlam veya niyetin gizlenebileceği sinir bozucu e-posta trenleri yerine, katılımcılar müşteriler, ortaklar ve iş arkadaşlarından vücut dilinde önemli görsel ipuçları görebilirler. Memnuniyet, endişe veya anlayış ifadeleri, sayısız e-posta, anlık ileti ve sesli mesaj yoluyla daha kolay ele alınabilir ve video konferansı oraya en yakın şey haline getirir.

4. Artan Verimlilik

İyileştirilmiş iletişim sonucunda katılımcılar daha senkronize olur, kararlar daha hızlı verilebilir ve verimlilik artar. Gerçekten de, 2019 yılında yapılan bir anket , video konferans yazılımı kullanıcılarının% 94’ünün en büyük avantajın verimlilik ve üretkenlik artışı olduğunu düşündüğünü buldu. Sorunlar daha hızlı çözülebilir ve müşteriler için hizmetler daha hızlı geliştirilebilir ve şirketiniz için ciddi bir rekabet avantajı sağlar.

5. Çalışanların Elde Tutulması

Hareketlilik tarafından sunulan bulut tabanlı video konferans olumlu işçi tutma katkıda bulunur. Daha az seyahat gereksinimi daha iyi bir iş / yaşam dengesi sağlar ve çalışanlar işe gidip gelme maliyetini azaltmak için evden çalışmayı seçebilir. Videonun gerçek zamanlı yüz yüze etkileşimleri, yüz yüze toplantılara alternatif olarak daha zengin olduğu için uzak çalışanların ekip üyeleriyle yakın ilişkileri olabilir.

6. Sürekli Rekabet Avantajı

Tüm bu unsurlar, video konferansın işletmeniz için güçlü bir rekabet avantajı sağladığı anlamına gelir. İkinci olmanın bir yararı yoktur, ancak doğru birleşik iletişim sistemi ile etkili işbirliği ve üretkenlik iyileştirmesi yoluyla güçlü bir iş pozisyonunu koruyabilirsiniz.

Video Konferansın Geleceği

Video konferans, bir zorunluluk olarak görüldüğü aşamaya geldi. Bulut tabanlı video yazılımını kullanmak, genişleyen iletişim ihtiyaçlarınızı karşılamak için maliyet etkinliği, ölçeklenebilirlik ve esneklik sağlar. Büyük faydalar sağlayabilen bulutu kullanmak büyük bir adımdır, ancak ilişkili veri risklerinin farkında olmanız gerekir. Veri kaybını önleme riskini öğrenmek için buraya tıklayın .

Nolto Bilişim olarak, kendi iletişim ortamınızı optimize eden ve işinize olan değerini en üst düzeye çıkaran ‘tüm işletme’ çözümleri sunuyoruz. Video konferans gereksinimlerinizi danışmanlık ve yönetilen hizmetler aracılığıyla değerlendirebilir ve mevcut teknoloji yol haritanıza ve altyapınıza nasıl entegre edeceğinizi belirleyebiliriz.