skip to Main Content

IP Telefon ve IP Santral Distribütörü Nolto Bilişim

Nolto Bilişim, Telekomünikasyon sektöründe IP Santral, IP Telefon ve VoIP Gateway gibi telekomünikasyon, görüntülü ve sesli iletişim ürünleri ve bulut santral ve çağrı merkezi çözümlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.

Lider Telekom üreticisi Yeastar'ın tek yetkili distribütörüdür. Yeastar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hibrit IP Santral ürünlerinin yanında büyük ölçekli işletmeler için yazılım tabanlı santral ve Bulut Santral ürünleri de bulunmaktadır.

Yealink IP Telefon, IP dect telefon, telekonferans cihazları, video konferans odası çözümlerini avantajlı fiyatlar ile sunmaktadır.

Ses operatörlerinin ve bulut santral satıcılarının ihtiyaç duyduğu FXS, FXO, IP FCT, GSM IP FCT, LTE Router gibi telekomünikasyon ekipmanlarını profesyonel destek ile dağıtmaktadır.

Nolto Google Maps

Bize Ulaşın

Adres: Yukarı Dudullu Mh, Alemdağ Cd, No:806 K:4 D:14 Dalçık İş Merkezi 34775 Ümraniye İstanbul Türkiye

Yol tarifi için tıklayın: https://g.page/NOLTO

Çağrı Merkezi Kurulumu

Çağrı Merkezi Kurulumu hakkında detaylara geçmeden önce, firmaların ya da kurumların diyalog halinde oldukları kişiler ya da diğer firma ve kurumlar ile olan iletişimlerini yürütmelerini sağlayan merkezlere Çağrı Merkezi (Call Center) adı verildiğini belirtelim. Çağrı merkezleri, günümüzde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firma ya da kurumların müşterileri için bilgilendirme, rezervasyon, satış, yardım ve destek gibi hizmetlerde müşteri ilişkilerinde kullandıkları yapılardır.

Çağrı Merkezi
Çağrı Merkezi

Çağrı Merkezleri, çağrı merkezi yazlımı ve entergre crm yazılımının yanında softphonekulaklıkip internet telefonu ve gateway gibi cihazlardan oluşmaktadır. 

Çağrı Merkezini Kurulumunu Planlamak

Çağrı merkezi kurulumu’na başlamadan önce iyi planlama yapmak gereklidir. Hedeflenen amaca ulaşmak için gelen ve giden çağrı tahmini rakamları belirledikten sonra ihtiyaç duyulan çalışma saatleri planlanmalıdır. Öngörülen çağrı sayısı ve çalışma saatlerinin oranı alınarak ne kadar bir müşteri temsilcisi (agent) çalışması gerektiği ve vardiya planlı çıkarılmalıdır. Büyüme hedefleri de ön görülerek ideal boyutlarda bir çalışma ortamı kurulmalıdır. Çalışanların ihtiyaçları için de gerekli alanlar ve ulaşım gibi kriterler de göz önüne alınmalıdır. Verilecek hizmet için ihtiyaç duyulacak yazılım ve donanımlar satın alınmalı veya kiralanmalıdır.

Çağrı Merkezi Sistemi

Çağrı merkezi kurulumu aşamasında fiziksel ihtiyaçları giderdikten sonra en önemli kısım çağrı merkezi (Call Center) operasyonunuzun sistemsel alyapısını oluşturacak elemanları belirlemek ve temin etmektedir. Firmaların amaç ve ihtiyaçlarına göre inbound veya outbound çağrılarınızı başlatmak ve yönetmek için gereken imkanı sağlayacak birçok özellik sunar. Çağrı Merkezleri, çağrı merkezi programı yanısıra entegre crm yazılımı içinde oto dialer dahil bu yazılımların yanısıra donanım olarakta softphone, ip telefon ve gateway gibi cihazlardan oluşmaktadır. Limitsiz ACD Kuyruklama, Limitsiz Agent, Kapsamlı Raporlama, Çağrı Kayıt, Gerçek Zamanlı Kuyruk Görüntüleme ve İstatistikleri, Soft-Phone, Predictive Inbound ve Outbound ve otamatik arama sahip olacağınız özelliklerden sadece bazılarıdır.

Çağrı Merkezi Kurulumu için bizden destek alabilirsiniz. Nolto Bilişim olarak Telekomünikasyon sektörünün bir çok alanında olduğu gibi Çağrı Merkezi Çözümlerinde, Donanım, Yazılım, Kurulum, Uygulama, Raporlama ve İyileştirme” zincirinin tüm halkalarında size destek olmak isteriz.

Çağrı Merkezleri yoğun şekilde telefon çağrıları üzerinden işlem gerçekleştirmekle beraber e-posta, faks, SMS, çevrimiçi sohbet olarak adlandırılan web-chat uygulamaları gibi farklı iletişim kanallarını da yönetmektedir. Bu yapılanma gereği Çağrı Merkezleri sadece Call Center olarak değil, aynı zamanda Contact Center, Customer Contact Center, Customer Interaction Center gibi farklı isimlerle de ifade edilemektedir.

Çağrı merkezlerinin sağladığı hizmetlerden bir kaçı ;

  • Ön Büro Hizmetleri
  • Bilgi Hizmetleri
  • Randevu Hizmetleri
  • Müşteri Hizmetleri
  • Yardım Hizmetleri
  • Sipariş Yönetimi
  • Satış ve Pazarlama Hizmetleri
  • Talep Şikayet Yönetimi
  • Ürün kurulum,bakım ve servis Hizmetleri

Bu yazı ilk defa 2016 yılında yazılmış ve nisan 2020 tarihinde yeniden güncellenmiştir. Çağrı Merkezi Kurulumu hakkındaki yazımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak daha fazla insana ulaştırabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.