Skip to content

Linkus Softphone ile İşinizi Yanınızda Götürün

Linkus Softphone Uygulaması ile masa telefonunun tüm özellikleri mobil cihazınız ve bilgisayarınız tarafından gerçekleştirilebilir.

Microsoft Windows, macOS, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen Linkus, gerçek zamanlı iş iletişimini birden fazla cihazda kolaylaştırır.

Masaüstü Bilgisayar ile Telefon Görüşmesi
Andorid ve IOS için Santral Uygulaması
linkus

Yeastar Linkus Mobil Uygulama

Linkus ile ofisiniz her yerde avucunuzun içinde.

HD Ses Kalitesi

Ses iletişimi telefonunuzun internet hattı üzerinden gerçekleşir. Böylelikle en kaliteli ses aktarımı mümkün olur.

Hızlı Mesajlaşma

Diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi telefonunuzun rehberindeki tüm kişileri uygulama üzerinden görüşebilirsiniz.

Android ve Iphone Desteği

Android ve Iphone uygulama mağazalarından Linkus’un sürekli güncel versiyonunu kullanabilirsiniz.

Konferans Görüşme

Uygulama üzerinden müşterilerinizle konferans görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

app windows
app mac
app google
app store

Yeastar Linkus Tümleşik İletişim Uygulaması

Yazılım telefonu yani Softphone Nedir?

VoIP araştırmanız sırasında yazılım telefonu (softphone) terimi size anlamsız geldiyse, açıklamaya çalışalım. Oldukça basit! Softphone, internete bağlı bir cihaza yüklenen ve telefon görüşmeleri yapmak için kullanılan bir yazılım uygulamasıdır. Tipik olarak, softphone yazılımı VoIP sağlayıcınız veya IP Santral üreticiniz tarafından sağlanır ve normal bir IP Telefon ile aynı şekilde çalışan kullanıcı dostu bir ara yüzdür. Bu ara yüz kullanıcıların aramaya ve VoIP çözümleriyle birlikte gelen tüm özelliklere erişmesini sağlar.

Uzaktan çalışmanın yanı sıra işin yapılması için ofisi araçlarla donatmak için eksiksiz bir çözüm paketi sunar. Genel olarak, SOFTPHONE  tüm VoIP özelliklerinize erişebilir ve bunları geliştirebilir, bu da geleneksel telefonların (adaptörlerle bile) yapamayacağı bir şeydir. Bu nedenle birçok sağlayıcı, VoIP telefon servisiyle birlikte gitmek için kendi yazılım telefonu yani softphone da üretir. Artık bir telefonun ne olduğunu bildiğinize göre, nasıl çalıştığına üst düzey bir göz atacağız. Ne kadar basit olduğuna şaşıracaksınız.

Softphone nasıl çalışır?
Yazılım telefonunun (Softphone) mantığını anlamak oldukça basittir. Çoğu sağlayıcı için, telefonunuzu ayarlamak, programın yerleşik kurulum işlemini takip etmek kadar kolaydır, bu da sizi birkaç dakika içinde çalışır hale getirir.
Bir VoIP kulaklık (veya bilgisayarınızdaki bir mikrofon ve hoparlör kombinasyonuna erişim)
Mümkün olan en iyi sesi almanızı sağlamak için bir kulaklıklı mikrofon seti önerilir. Harika hoparlörleriniz ve sesinizi iyi algılayan bir cihazınız olsa da, ortam gürültüsünün uygun bir kulaklık olmadan ses kalitesini bozması için daha fazla fırsat vardır.

Ayrıca bir masaüstü bilgisayara sahip olduğumuzdan da bahsediyoruz, ancak öncelikle bir masaüstünde çalışmazsanız bir yazılım telefonuna erişebilen başka birçok cihaz var. Herhangi bir bilgisayar türünü (dizüstü veya masaüstü), akıllı telefonu ve hatta tableti kullanabilirsiniz. İnternete bağlanabildiğiniz sürece, tüm bu seçenekler sizin için kullanılabilir. Artık ihtiyacınız olan donanıma sahip olduğunuza göre programı indirme zamanı. Ardından, VoIP uygulamanızı iş telefonu hizmetinizden masaüstünüze veya cihazınıza yükleyeceksiniz. İlgili download linkleri yukarıda paylaşılmıştır. Kurulum işlemini izledikten ve telefon ayarlarınızı uyguladıktan sonra uygulama birkaç dakika içinde çalışmaya hazırdır. İlk telefon görüşmenizi yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir internet bağlantısıdır.