skip to Main Content

Çok Şubeli Şirketler için Telefon Sistemleri

Birden fazla lokasyonda şubeleriniz, ofisleriniz veya çalışanlarınız varsa, bunlar arasındaki iletişimi daha ucuz ve verimli hale getirebileceğiniz çözümler bulunmaktadır. Yeastar IP Santral ve VoIP Ağ geçitleri ile haberleşme ihtiyaçlarınızı daha maliyetsiz ve işlevsel yapabilirsiniz.

Buildingsİş artık tek bir yerde değil, ancak faaliyet neredeyse her yerden yapılabilir. Ve gittikçe daha fazla işletme, uzak ofis bağlantısının , siteden siteye arama ücretlerini ortadan kaldırarak maliyetleri büyük ölçüde azalttığı fikrini benimsiyor ve birden fazla konumdaki işçiler kolayca birbirine ulaşabildikçe verimliliği önemli ölçüde artırıyor.

Uzak çalışanları bağlamak için aşağıdaki seçenekleriniz vardır.

1. Farklı Konumlardaki Santralleri Bağlamak

Birden fazla ofis yeriniz varsa, S-Serisi IP Santraller size bu ofisleri ekonomik ve etkili bir şekilde bağlama kolaylığı sağlar. Ücretsiz gelen güçlü Multisite Interconnect özelliği, farklı ofislere dağıtılan S-Serisi Santrallerin basit bağlantı yapılandırmalarına izin verir. Trunk veya çağrı gruplarını oluşturmaya gerek yok, şubelerden merkeze doğrudan kayıt birkaç tıklamayla tamamlanabilir, zamandan ve çabadan büyük ölçüde tasarruf sağlar. Yeastar Multisite Interconnect‘in daha özel avantajlarını bizden öğrenebilirsiniz .

Buna ek olarak, S-Serisi IP Santraller ücretsiz VPN Özelliğine sahiptir. VPN sunucusu olarak merkezi Santral kurabilirsiniz ve güvenli iletişimden emin olabilirsiniz. VoIP trunk (SIP trunk / IAX trunk) veya P2P modu ile birden fazla S Serisi’ni birbirine bağlamak kolaydır .

Birden fazla sistemi bağladıktan sonra, ofisler arası ücretsiz aramalar yapabilir, kullanılabilir kaynaklarınızı birden çok konumunuzda genişletmek ve çalışanların ve maliyetlerin kontrolünü sağlamak için bu ofisler arasında çağrı trafiği oluşturabilirsiniz.

2. Uzak IP Telefonları Bağlama

Şirket dışından IP Telefon bağlamak ve personelinizin evden, uzak ofisten veya otel odasından çalışmasını sağlamak için IP telefon kullanabilirsiniz. Ayrıca bir uygulama kullanarak cep telefonu veya bilgisayarınızı bir masa telefonu gibi kullanabilirsiniz.  VPN desteği sayesinde uzaktaki ip telefonları VPN üzerinden bağlayarak yüksek güvenlik sağlayabilirsiniz.

Uzak ofis çözümü, insanların uzun mesafeden bağımsız olarak sorunları çözmek, kararlar almak ve fikirleri daha hızlı sunmak için birlikte çalışmalarına yardımcı olur. Uzak ofis çözümü, birden çok şubedeki tüm çalışanlara güvenli ve kapsamlı veri ve hizmetler sunarak esnekliği ve verimliliği de artırır.

3. FXS VoIP Gateway Kullanmak

Coğrafi olarak dağınık yapıda ofisleri olan şirketler için, uzak ofise bir santral kurmak istenmediği durumlarda, TA Serisi FXS Ağ Geçitleri merkezin telefon sistemini ve şube ofisinin telefonlarını bağlayabilirsiniz. Uzak ofisin telefon hattı, mevcut telefon sistemini şube ofisinin TA FXO ağ geçidine bağlayarak merkez ofis tarafından yerel aramalar yapmak ve uzun mesafe ücretlerinden tasarruf etmek için de kullanılabilir . TA’da yerleşik QoS, VPN ve Güvenlik Duvarı ile verimli ve ekonomik bir ofisler arası iletişim sağlanır .

4. TG Serisi GSM IP FCT Kullanmak

Eğer çalışanlar arasında cep telefonları yoğun şekilde kullanılıyorsa, GSM IP FCT cihazı üzerine takacağınız SIM Kartlar ile masa telefonlarını cep hatları üzerinden arama yaptırabilirsiniz. Böylece analog telekom hatları üzerinden arama yapmak yerine maliyetleri bir nebze olsun düşürebilirsiniz.

  • Ofisler arası ücretsiz görüşmekler için VoIP Trunk hatları oluşturabilirsiniz
  • Arama yapacağınız bölgede bir şubeniz varsa o şube üzerinden arama yaparak en azından şehir içi görüşme ücreti ödeyebilirsiniz.
  • Bütün şubelerinizi merkez üzerinden arama yaptırarak ve gelen çağrıları tek bir numaradan alarak daha kurumsal bir görünüş kazanabilirsiniz.