skip to Main Content

Yapısal kablolama, data ( bakır ve fiber) , ses, Şebeke, UPS ve güvenlik sistemi sinyallerinin düzgün şekilde iletimini sağlamak üzere yapılan ve bu sistemleri tek bir çatı altında toplayarak yönetebilmeye ve gerektiğinde genişletmeye imkan sağlayan bir altyapı çalışmasıdır.

Yapısal kablolama ile kurumların en önemli ihtiyaçlarından biri haline gelen veri ve enerji iletiminin, sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenmektedir.

Yapısal Kablolama

Cat5, Cat5E, Cat6 ve Fiber Optik Multimode Singlemode yapısal altyapı kablolama projelerinde, anahtar teslim sistem çözümlerini, marka sertifikasyonlu uzman enstalasyon ekiplerimizle sunuyoruz. Fiber optik sonlandırma, OTDR, Class D, Class E Data Testlerini, Proje öncesi ve sonrası mühendislik çalışmalarımızla birlikte, en uygun, en efektif çözüm analizleri halinde size sunuyoruz.

Nolto Bilişim yeni veya mevcut lokasyonunuzdaki altyapı kablolama, rack kabin düzenleme, rack kabin kurulum, patch panel sonlandırma, patch panel düzenleme, server kabinet kurulumu, sunucu odası kurulumları, rack kabin dizaynı, kabinet patch panel internet kablo çekim işlemleri, router kurulumu, switch kurulumu ve kablo sonlandırma işlemlerinizi gerçekleştirir.

Zayıf akım, elektrik tesisatlarında yangın alarmı, telefon, kamera, anten ve zil gibi cihazları çalıştırmak için gerilimi düşük enerjilere verilen isimdir. Bir diğer tanımıyla zayıf akım, insanlara herhangi bir zararı/çarpma olmayan sistemlerdir. Zayıf akım sistemleri ise herhangi bir yapı içerisindeki güvenlik, data akışı, kontrol gibi sistemlerin yönetilmesi ve düzenlenmesini sağlayan sistemlerdir.

Zayıf Akım, Güvenlik ve Kamera Sistemleri Kurulumu
ağ kurulumu - switch router ve kabinet

Network Ağ Kurulumu

Network ağ kurulumu, yakın mesafede bulunan bilgisayarları birbirine bağlamak olarak da tanımlanabilir. İş yerleri, internet cafeler, eğitim merkezleri ya da birden fazla bilgisayarın bulunduğu evlerde network ağ kurulumu yapılabilmektedir. Yerel alan ağı olarak da adlandırılabilecek olan bu sistem sayesinde, bilgisayarlar arasında bilgi paylaşımı kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir.

Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Kamera ve güvenlik sistemleri, ev ve işyerlerinde güvenliği sağlamak amacı ile kullanılan elektronik cihazların başında gelen sistemlerdir. Bir bakıma kamera ve güvenlik sistemleri güvenliğimizi emanet ettiğimiz kapalı devre izleme sistemleri olarak da adlandırılabilir. Piyasada CCTV (Close Circuit TeleVision) olarak bilinen açılımı, kapalı devre televizyon olan 7/24 kesintisiz olarak gözlem ve kayıt yapan sistemlerdir. Kapalı devre güvenlik sistemlerinin ev, site, fabrika, büyük ve küçük ölçekli işletmeler, avm, hastane, okul, mobese gibi pek çok kullanım alanı bulunmaktadır.

Güvenlik Kamerası ve IP Kamera Kurulum Hizmeti Fiyatı
Çağrı Merkezi Altyapısı

Çağrı merkezi, kurumların telefonla yapılan taleplerini almak ve ilgili birimlerine iletmek için kullanılan bir hizmettir. Kâr amaçlı bir şirket için çağrı merkezinin en temel amacı müşterilerden gelen ürün veya bilgilendirme taleplerinin karşılanmasıdır. Çağrı merkezi nedir sorusu yoruma açıktır ve bu konuda farklılık gösteren makalelere rastlamak mümkündür.

Altyapı ve Sistem Odası Hizmetleri

  • Kablo etiketleme
  • Kablo test ve arıza tespiti
  • Switch/ Router değişim ve kurulumu
  • UPS/Güç Kaynağı ve elektrik tesisatı
  • Sistem odası kurulumu
  • PDKS/ Zaman ve Personel takip
  • IP Dect telefon sistemi kurulumu