Skip to content

Geçen ayın sonlarında, yepyeni bir ürün olan P-Serisi PBX Sistemini piyasaya sürdü. Bunun Tümleşik iletişim uygulamaları, çağrı merkezi çözümü, operatör paneli, video konferans vb. gibi gelişmiş özelliklere sahip bir “PBX-Artı-Daha Fazlası” sistem olduğunu muhtemelen duydunuz.

Doğrudan yerleşik kurumsal sınıf VoIP özellikleriyle, P-Serisi santral Sistemimiz, bazı akıllı tasarımlarla kuruluşunuzdaki herkes için hem kullanıcı hem de yönetim deneyimini daha da geliştirir. Yenilenmiş, modern ve kullanıcı dostu bir arayüze ek olarak, genel deneyimi optimize etmek ve potansiyel öğrenme maliyetlerini azaltmak amacıyla bazı akıllı tasarımlar da geliştirdik.

Bu blog yazısı, P-Serisi’ndeki bazı özel olarak tasarlanmış özellikler ve bunların bir sonraki düzeyde kullanım ve yönetim kolaylığı elde etmenize nasıl yardımcı olabileceği konusunda size yol gösterecektir.

Özellik 1: NFC Yazma / Okuma ile Kolay IP Adresi Yapılandırması

Günümüzün akıllı telefonlarının çoğu NFC teknolojisi ile donatılmıştır. NFC, adından da anlaşılacağı gibi, internet bağlantısına ihtiyaç duymadan uyumlu cihazlar arasında basit ve güvenli kısa menzilli iletişim sağlayan bir teknoloji olan “Yakın Alan İletişimi” anlamına gelen “Yakın Alan İletişimi” anlamına gelir. NFC, verileri radyo dalgaları aracılığıyla iletir veya alır.

Peki, NFC özelliği P-Serisi Santral Sisteminde tam olarak nasıl çalışır?

Normalde sıfırdan yeni bir Santral sistemi yapılandırmaya çalışırken, cihazı Ethernet kablolarıyla kurumsal ağınıza bağlamanız, Santral’i açmanız ve sisteme bilgisayarınızdan erişmeniz gerekir.

P-Serisinde durum böyle değil. NFC çipini içeren fiziksel bir NFC etiketi, P Serisi Santral Sisteminde Yeastar logosunun arkasına yerleştirilmiştir. NFC uyumlu bir akıllı telefonunuz olduğu ve Linkus Mobil İstemci kurulu olduğu sürece, logoyu taratmanız yeterlidir ve Santral’in IP adresini doğrudan cep telefonunuzda değiştirebilirsiniz. Tüm süreç süper basittir ve avucunuzun içinde yapılabilir.

Ayrıca güvenlik konusunda endişelenmenize gerek yoktur, çünkü yapılandırma yalnızca Santral fabrika durumundayken yapılabilir ve fabrika ayarları geri yüklenmedikçe yapılandırma bittikten sonra başka veri yazılamaz.

Özellik 2: IP Telefonları Toplu Olarak Otomatik Kurabilme

Otomatik Kurulum, S Serisi Santral’imizde iyi karşılanan bir özelliktir ve P Serisinde de desteklenir.

IP telefonlar manuel olarak ve ayrı ayrı yapılandırılabilse de, bir ofis telefon sistemi kurarken bir grup telefonun provizyonunun zahmetli çalışmasını tamamlamak, bazı telefon modellerinin (aynı üreticiden bile olsa) farklı şekilde sağlandı. Kurulumdan sonra bile, bunları toplu olarak yönetmek ve sorunları hızlı bir şekilde teşhis etmek de zordur.

Otomatik Temel Hazırlık özelliği ile IP telefonların manuel olarak yapılandırılması artık geçmişte kaldı. Telefonları otomatik olarak Santral’e kaydetmeye yardımcı olur ve bunları doğrudan P-Serisi Santral Sistemi arayüzünde yapılandırmanıza olanak tanır. Herhangi bir güvenli internet bağlantısından yönetici kimlik bilgileriyle telefon sistemine erişebileceğiniz için, tüm yapılandırmaları gerçekleştirmek için müşterinin ofisini ziyaret etmenize gerek yoktur.

P-Serisi Santral Sisteminde Otomatik Sağlama artık Yealink IP Telefonları için mevcuttur ve yakında daha fazla telefon markası ve modeli desteklenecektir.

Özellik 3: Birden Çok Kullanıcı Rolüne Dayalı Ayrıntılı Yönetim

P-Serisi Santral Sistemi, güçlü yönetim kontrollerini ve esnek kullanıcı izinlerini kolaylaştırmak için çoklu ve hatta özelleştirilmiş kullanıcı rollerini içeren ve doğru kişilere belirli erişim ayrıcalıklarının verilmesini sağlayan “Kullanıcı Rolü” adlı yeni bir özellik sunar.

Temel olarak, bu özellik, Giden Arama İzni, Dahili Hat ve Trunk, Arama Kontrolü, Arama Özellikleri, Raporlar ve Kayıtlar gibi farklı izinlere sahip çeşitli kullanıcı rolleri oluşturmanıza ve ardından her bir uzantıya farklı kullanıcı rolleri atamanıza olanak tanır . belirli izinlere sahip olduklarını.

Varsayılan olarak süper yönetici, yönetici, gözetmen, operatör, çalışan, insan kaynakları ve önceden tanımlanmış izinlerle muhasebe arasından seçim yapabilirsiniz . Örneğin, BT personeline genellikle güvenlikle ve bakımla ilgili ayarlara erişim verilirken, insan kaynaklarının tüm uzantıları görüntülemek ve yönetmek için izne ihtiyacı olabilir.

Özellik : Gruplara Göre Esnek Dahili Yönetimi

P-Serisi Santral Sistemi, aboneleri yalnızca birlikte gruplamanıza değil, aynı zamanda onlara farklı erişim hakları atamanıza da olanak tanır. Önceden yapılandırılmış izinlere sahip 2 yerleşik kullanıcı türü vardır. Biri, grup üyelerinin çağrılarını kontrol etmek ve aktarmak için Operatör Paneline erişebilen Yönetici, diğeri Operatör Paneline erişimi olmayan Kullanıcıdır . Ayrıca, belirli ihtiyaçlara göre izinleri de değiştirebilirsiniz. Bir uzantı, farklı izinlere sahip birden çok uzantı grubunun parçası olabilir.

Örneğin, organizasyonunuzun farklı departmanları için gruplar oluşturun – Yönetim, BT, Destek, Satış, Pazarlama, Muhasebe, vb. Bu gruplar, bir kişiyi hızlı bir şekilde tahsis etmeye yardımcı olmak için Linkus UC uygulamasında görüntülenecektir. Bir uzantı grubunu kuruluştaki tüm uzantılara görünür yapmanın yanı sıra, grup içindeki görünürlüğü veya bazı belirli uzantılarla da sınırlayabilirsiniz.

Bu özellik, yalnızca çalışanların birbirlerini kolayca bulmalarını kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda izin ayarları aracılığıyla çağrı yönetimini kolaylaştırır ve kurumsal telefon sisteminin yapısını ve bölünmesini çok daha net hale getirir.

Özellik 5: Arayan Kimliğine Dayalı Gelişmiş Arama İşleme Kuralları

Bazı senaryolar hayal edelim. Şirketinizdeki CEO ve yöneticiler, sekreterlerinin tüm gelen çağrıları ilk önce ele almasını ve kendileri için yalnızca sekreterleri tarafından kendilerine iletilen çağrıları almasını isterler. Bazı uzantıların belirli nedenlerden dolayı belirli gelen aramaları engellemesi gerekir mi? Veya bazı satış görevlileri VIP müşteri aramalarıyla ilgilenme konusunda uzmanlaşmıştır ve diğer tüm aramaların başka bir yere yönlendirilmesini ister.

Bu özellik, yukarıdaki senaryolar için mükemmel bir çözümdür. Belirli arayan kimliği modellerine veya herhangi bir kesin numaraya bağlı olarak, gelen aramaları ele almak için kurallar oluşturmada büyük esnekliğe sahipsiniz. Örneğin, telefonu kapatın ve doğrudan engelleyin, onları belirlenen dahili numaralara iletin, sesli postaya yönlendirin, IVR’ye iletin, önceden kaydedilmiş bir karşılama mesajı oynatın ve ardından aramayı sonlandırın, vb.

Özellik 6: Daha Özelleştirilebilir Sesli Posta Ayarları

Temel sesli posta ayarlarına ek olarak, P-Serisi Santral Sistemi size sesli mesajlarınızı kontrol etmek ve kişisel tercihlerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha fazla özgürlük sağlar. Birçok kişi e-posta yoluyla sesli mesaj almayı tercih ediyor. Bunun yanı sıra, P-Serimiz yalnızca e-posta bildirimlerini alıp almayacağınızı veya sesli mesajlar ekleyip eklemeyeceğinizi ve sesli postaları okundu olarak işaretlemenizi, doğrudan silmenizi veya bildirimler aldıktan sonra onları yalnız bırakmanızı ayarlamanıza bile olanak tanır.

Kullanıcı deneyimini optimize etmenin yanı sıra, sesli karşılamalar yoluyla da müşteri memnuniyetini artırabiliriz. Bu özellik, arayanlara sesli postanıza ulaştıklarında hangi selamların çalınacağına karar vermenize olanak tanır. Belirli bir iletişim durumu için varsayılan bir karşılama ve bazı iletişim durumu karşılama mesajları ayarlayabilirsiniz. Bu kişiselleştirilmiş karşılama mesajları, arayanlara o anda neden müsait olmadığınızı ve sizinle iletişim kurmanın alternatif yolları olup olmadığını söyler.

Özellik 7: Genişletilmiş İletişim Durumu Seçenekleri

P-Serisi Santral Sisteminde, çeşitli durumlara daha uyarlanabilir hale getirmek için iletişim durumunu optimize ediyoruz. Seçtiğinizde Müsait, Dışarıda, İş Gezisi, Rahatsız Etmeyin, Öğle Tatili ve İş Dışı dahil olmak üzere 6 temel durum vardır ve çağrı yönlendirme kuralları, zil stratejileri, push bildirimi, sesli mesaj karşılamaları ve daha fazla ayar durum değiştikçe değiştirildi.

Ayrıca, bir kuyrukta sık sık oturum açması veya çıkması gereken dinamik bir temsilciyseniz, kuyruk durumunuzu iletişim durumunuzla ilişkilendirmek faydalı olacaktır. Bu nedenle, aramaları yanıtlamaya hazır olduğunuzda kuyruğa otomatik olarak giriş yapmanın yanı sıra, masadan uzaktayken hizmeti otomatik olarak duraklatırsınız.

Diğer bir örnek, acil durumlar veya özel ihtiyaçlar karşısında iletişim durumunun geçici olarak ayarlanması gerektiğinde, geçici durumu doğrudan Linkus UC İstemcilerinizde ayarlayabilir ve ne kadar süreceğini tanımlayabilirsiniz. Geçici durumun sona ermesinden sonra, durumunuz ve ilgili ayarlarınız geri alınacaktır.


“PBX-Plus-More” çözümünden daha fazla değer alın

Yeastar P-Serisi Santral Sistemi, iş iletişimi konusunda daha yüksek beklentileri olan KOBİ’lere daha fazla işlev, esneklik ve olanak sağlamak için tasarlanmıştır. Yukarıda bahsedilen tüm özelliklerin yanı sıra, UC istemcileri, çağrı merkezi çözümü ve operatör panelinin tümü, KOBİ’lerin genel üretkenliği artırırken daha karmaşık iletişim zorluklarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmak için dahil edilmiştir. P Serisini çalışırken görmek için şimdi bir demo planlayabiliriz!

Santral sistemi yenilikleri ve özellikleri

Kaynak: https://www.yeastar.com/blog/p-series-pbx-system-smart-design/