skip to Main Content

Bugün P-Serisi Santral Sistemi (v37.3.0.16) için yeni bir aygıt yazılımı sürümünün yayınlandığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. P-Serisi Santrali daha iyi ve daha güçlü bir sistem haline getirmek için, Bilgisayar Telefon Entegrasyonu (CTI), Grup Sesli Posta, Microsoft Teams entegrasyonu, Ayırt Edici Zil Sesi, Zamanlanmış Çağrı ve İnterkom, IP Telefonları için Eş Zamanlı Kayıt dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik eklenmiştir.

Başlıklar

Bilgisayar Telefon Entegrasyonu (CTI)

Linkus Web ve Masaüstü İstemcileri ile, P-Serisi kullanıcıları artık bir bilgisayar ve internet bağlantıları olduğu sürece, IP telefonlarını veya analog telefonlarını kullanırken masaüstlerinden kolayca tıklayarak arayabilirler. Tek bir tıklamayla, bilgisayar ekranınızda görünen herhangi bir telefon numarasını masa telefonunuzdan arayabilir ve kişi bilgilerini kaydetmek veya fiziksel masa telefonunuza manuel olarak numara girmek için zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Telefon numaralarını yazma veya birden fazla özellik kodunu hatırlama ihtiyacını ortadan kaldırarak, yalnızca basit bir fare tıklamasıyla çağrıları aktarmak, bekletmek, geri almak ve bilgisayar kullanıcı arayüzünde diğer işlemleri yapmak yeterlidir. Bu, arama deneyimini ve iş verimliliğini büyük ölçüde artırabilir.

Gereksinimi Linkus Masaüstü Client etkinleştirmek için CTI :

 • Linkus Windows sürümü: 2.7.7 veya üstü.
 • Linkus macOS sürümü: 2.7.7 veya üstü.

Grup Sesli Posta

Grup Sesli Posta, Yeastar IP Santral kullanıcılarının sesli posta iletilerini işlemesi için basit ve verimli bir yol sağlar. Bir grup insana gönderilen sesli mesajlarla, o anda müsait olan herkes onları okuyabilir ve onlarla hemen ilgilenebilir ve bu mesaj diğer ekip üyeleri için okundu olarak görünecektir.

Ayrıca, Grup Sesli Posta, bildirim yayınlamak için de kullanılabilir. Mesajınızı kaydedin ve aynı anda birden fazla alıcıya gönderin; herkes mesajınızı bağımsız olarak alıp okuyabilir.

Hem paylaşılan hem de yayınlanan sesli postalar herhangi bir Zil Grubuna, Kuyruğa veya özel gruba gönderilebilir. Daha da iyisi, bu mesajları Linkus Web Uygulaması, Linkus Mobil Uygulama, Linkus Masaüstü Uygulama ve masa telefonunuz dahil olmak üzere birden fazla uç noktadan okuyabilirsiniz .

Microsoft Teams Entegrasyonu

P-Serisi Telefon Santralleri artık Microsoft Teams ile tam olarak entegre olabilir. Entegrasyon, Teams kullanıcılarını P-Serisi Telefon Santrallerinde normal iç hat gibi kullandırır. Böylece çeşitli gelişmiş arama özelliklerinin keyfini çıkarırken doğrudan Microsoft Teams uygulamasında dahili ve harici aramalar yapıp alabilirler.

P-Serisi IP Santral‘e sahip Teams kullanıcılarının şunları yapması için Voice-enable Teams kullanıcıları:

 • Teams Uygulaması aracılığıyla herhangi bir cihazdan herhangi bir yerden arama yapın ve alın
 • mevcut telefon numaralarını ve SIP uç noktalarını Teams üzerinde saklayın
 • özel iş ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilmiş IVR komut dosyaları oluşturun
 • aramaları iletmek, aktarmak, bekletmek ve sessize almak için gelişmiş arama yönetimini destekleyin
 • arama kaydı, zil grubu, e-postaya sesli posta vb. gibi daha fazla arama özelliğine erişin.
 • iş iletişimi ve işbirliğini tek bir platformda birleştirin
 • kolay kurulum süreciyle konfigürasyonu ve yönetimi basitleştirin

Ayırt Edici Zil Sesi

Ayırt Edici Zil Sesi, kullanıcıların gelen aramaları zil sesleriyle ayırt etmelerine ve niyetlerini fark etmelerine olanak tanır. Artık tercihinize göre farklı zil sesleri ayarlayabilir ve ardından gelen aramanın belirli bir gelen rotadan mı, IVR’den mi, zil grubundan mı, kuyruktan mı yoksa dahili bir arama mı olduğunu belirleyebilirsiniz.

Ayırt Edici Arayan Kimliği Adı

Ayırt Edici Arayan Kimliği Adı, dahili arama kullanıcılarının telefonlarında görüntülenen ve kullanıcıların gelen aramanın nereye yönlendirildiğini ve kimin aradığını bilmelerini sağlayan bir dizedir. Arama Özelliği Adı, DID / DDI Adı veya her ikisini de görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Çağrı ve İnterkom

P Serisi kullanıcıları, bir Çağrı / İnterkom grubu oluşturabilir ve grup üyelerini istedikleri zaman arayabilirler. Çağrı özelliği tek yönlü bir duyuru yapmak ve yaparken disk belleği telefonlar otomatik hoparlör-telefon modunda cevap verecektir verir interkom özelliği meslektaşları ile eller serbest ve iki yönlü iletişim sağlar. Zamanlanmış Çağrı ve İnterkom da desteklenmektedir.

IP Telefonlar için Eş Zamanlı Kayıtlar

Bir dahili numaranın birden fazla IP telefona kaydedilmesi , kullanıcıların farklı cihazlardaki aramaları yönetmesine olanak tanır. Linkus Web, Mobil ve Masaüstü İstemcilere ek olarak, P-Serisi Santral Sistemi artık aynı anda tek bir dahili numaraya 3 adede kadar IP telefonun kaydedilmesini desteklemektedir.

Uç Noktalar için Tüm Meşgul Modu

P-Serisi Santral Sistemindeki dahili hat kullanıcıları, kendi ihtiyaçlarına göre Uç Noktalar için Tüm Meşgul Modunu yapılandırabilir. Bu özellik etkinleştirildiğinde, bir dahili hattın bir uç noktası çevirme, çalma veya konuşma gibi meşgul olduğunda, diğer uç noktalar da yeni gelen aramaları alamaz. Bu durumda, bu yeni gelen arama otomatik olarak “Meşgul” durumu için ayarlanan hedefe yönlendirilecektir.

Asterisk Yöneticisi Arayüzü (AMI)

Asterisk Manager Arayüzü (AMI), Asterisk tarafından sağlanan bir sistem izleme ve yönetim arayüzüdür. Sistemde meydana gelen olayların canlı olarak izlenmesine izin vermenin yanı sıra, Asterisk’in bazı eylemler gerçekleştirmesini talep etmenize olanak tanır. Bu özellik, bir AMI istemcisini Yeastar P-Serisi Santral Sistemine bağlamanızı sağlar.

Diğer Yeni Özellikler

Parolayı Sıfırla : Süper yönetici ve uzantı kullanıcıları, parolayı unuturlarsa web oturum açma parolasını sıfırlayabilir.

İçe Aktarma ve Dışa Aktarma : Hızlı Arama Numarası, Acil Durum Numarası, Trunk DID / DDI Numarası, Statik Savunma Kuralı vb. Verilerinin içe ve dışa aktarılması için destek ekledik.

Acil Durum Bildirim İrtibatı: Şirketinizdeki olası herhangi bir acil durumdan sorumlu olacak bir çalışan atayabilirsiniz. Kişi, bildirimi aldıktan sonra neler olduğunu fark edebilecek ve yanıtlayabilecektir.

Web Arama Penceresini Özelleştirme: artık web arama penceresini herhangi bir yere sürükleyebilir ve boyutunu özelleştirebilirsiniz.

Geliştirilmiş güvenlik:

 • Kullanıcıların belirli ülkelere veya bölgelere uluslararası arama yapmasını kısıtlamak için destek eklendi.
 • Belirli ülkelerin veya bölgelerin Santral’e erişimini kısıtlamak için destek eklendi.
 • Kullanıcıların uluslararası arama yapmasını kısıtlamak için destek eklendi.

Tüm yeni özellikleri, iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini ayrıntılı olarak öğrenmek için lütfen sürüm notuna bakın .

Bu yeni aygıt yazılımı sürümünü P-Serisi Santral Sistem yönetimi portalınızda kontrol edebilirsiniz.