skip to Main Content

Türkiye’de daha önce Xpeech markasıyla dağıtımı yapılan telefon santrali modelleri Yeastar üretimi olan ürünlerdir. Yeastar’ın aldığı karar gereği OEM satışını durdurmuştur. Yeastar Santral modelleri Nolto Bilişim öncesinde Xpeech adıyla Türkiye pazarına sunulmuştur. Ayrıca Türkiye’deki bazı yerli telefon santrali üreticileri de Yeastar santrallerini kendi markası ile satmıştır.

Yeastar MyPBX U100 & U200 = Xpeech Large L100 & L200

Yeastar MyPBX U500, U510, U520 = Xpeech Large L500, L510, L520

Yeastar N824 Hybrid PBX = Xpeech H824 Hibrit Santral

Yeastar MyPBX U300 IP PBX = Xpeech Large L300 IP Santral

Xpeech IP Telefon ve Telefon Santral Destek ve Servisi

Xpeech santral sistemi ve ya ip telefonlar ilgili teknik destek almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Yeastar Satış Sonu ve Kullanım Ömrü Sonu Politikası

Ocak 2019’dan itibaren geçerlidir

Yeastar kendini yüksek kaliteli VoIP ürünlerinin geliştirilmesine adamıştır. Teknoloji ve iş ihtiyaçları geliştikçe, Yeastar belirli ürünleri durdurmayı seçebilir. Bir ürünü durdurma kararı bir dizi faktöre dayanmaktadır:

  • Belirli ürünleri veya bileşenleri geçersiz kılan teknik ilerleme
  • Üçüncü taraf bir üreticinin ürününün durdurulması
  • Daha gelişmiş özelliklere ve işlevselliğe sahip daha yeni bir ürünün tanıtımı
  • Ürün doğal yaşam döngüsünün sonuna geldi

Müşterilerin ve iş ortaklarının herhangi bir Kullanım Ömrü Sonu geçiş sürecini yönetmesine yardımcı olmak için, bu Satış Sonu ve Kullanım Ömrü Sonu politikasını, Kullanım Ömrü Sonu aşamasına ulaşan ürünler için standart yönergeleri açıklamak için sunuyoruz.

Politika, yalnızca tüm Yeastar ve Xpeech ürün grupları için 1 Ocak 2019’da veya sonrasında yapılan Satış Sonu ve Kullanım Ömrü Sonu duyuruları için geçerlidir. Politika, halihazırda bir Satış Sonu ve/veya Kullanım Ömrü Sonu duyurusuna tabi olan bir ürün için geçerli değildir. Yeastar, tamamen kendi takdirine bağlı olarak bu yönergeleri zaman zaman revize edebilir.

Yeastar ve Xpeech Satış ve Destek Sonu Bildirimleri

1. Genel bir kural olarak, Yeastar, etkilenen ürünün satış sonu tarihini en az 30 gün önceden bildirecektir. Bu bildirim, https://www.yeastar.com/eol-policy/ adresindeki Yeastar web sitesinde görünecektir.

2. Ürün garanti kapsamında olduğu sürece, Yeastar, EOL tarihine kadar yazılım ve donanım desteği sağlamak için ticari olarak makul çabayı gösterecek ve kendi takdirine bağlı olarak çalışacaktır.

3. Yeastar, İade Malzeme İzni (RMA) sürecimize uygun olarak yedek parça ve yedek parça sağlayacaktır. Donanım Teknik Desteği ve Donanım Onarımı ve İadesi için lütfen yerel Yeastar distribütörünüz ile iletişime geçin (envanter mevcudiyetine bağlıdır).

4. Yazılım desteği aşağıdaki gibi olacaktır:

  • a) Satış bitiş tarihini takip eden ilk yıl için, Yeastar Destek Portalı aracılığıyla bildirilen kritik hatalar için hata düzeltmeleri, bakım sürümleri, geçici çözümler veya yamalar sağlayacaktır.
  • b) İlk yıldan sonra Yeastar, 4 yıllık bir süre boyunca hata düzeltmeleri, bakım sürümleri, geçici çözümler veya yamalar sağlamaya çalışacaktır. 

Donanım veya yazılım mimarisinin sınırlaması nedeniyle bazı durumlarda bir düzeltme sağlamanın mümkün olmayabilir. Ayrıca varsa hangi düzeltmelerin sağlanacağını Yeastar’ın kendi takdirine bağlı olarak belirleyeceğini unutmayın. Xpeech santral ürünleri de bu duruma tabiidir.

Xpeech ve Yeastar satışı durdurulan ürünlerin yazılım, döküman ve firmware dosyalarına linkten erişebilirsiniz: https://www.yeastar.com/eol-policy#eos-product

Bilgi Tablosu

Kilometre TaşlarıTanım ve Eylem
Satış SonuBu, bir ürünün artık Yeastar’dan satın alınamayacağı veya Yeastar web sitesinde Satış Sonu olarak pazarlandığı tarihtir.
Yeastar, genellikle bir ürünün Satış Sonu tarihini EOS’un geçerlilik tarihinden en az 1 ay önce duyurur.
Destek SonuBu, geçerli ürün garantisinin sona ermesi nedeniyle ürünün artık Yeastar tarafından desteklenmeyeceği tarihtir. Yeastar, geçerli ürün Garantisinde yer alan hüküm ve koşullara tabi olarak EOS tarihinden sonra garanti kapsamındaki bir ürün için destek sağlamaya devam edecektir.
Ömür Sonu
(EOL)
Bu, Yeastar’ın EOL ürününde yapılandırma yardımı, yazılım yükseltme/düşürme yardımı, yazılım hata düzeltmeleri veya donanım onarım hizmetleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere teknik destek hizmetleri sağlayamayacağı tarihtir.
Bu tarih genellikle EOS tarihinden 5 yıl sonra olacaktır.

Yeastar Satış Sonu ve Kullanım Sonu Politikası (PDF)

Aşağıdaki bölüm, Satış Sonu olarak ilan edilen Yeastar ürünlerini listeler ve Kullanım Ömrü Bitmeden önce mevcut bir donanım garantisine sahip olan EOS ürünleri için destek sağlanacaktır.