Skip to content

Video konferans, işletmelere sayısız fırsat sunar. İster uzak çalışanlarla ilgileniyor, ister departmanlar ve konumlar arasında işbirliği yapıyor, iş adaylarıyla görüşüyor veya tedarikçileri yönetiyor olsun, teknoloji verimli, uygun maliyetli ve ölçeklenebilirdir.

Neden Görüntülü Toplantılar?

Bu yazıda, video konferans yazılımının ve işiniz için potansiyel uygulamalarının on somut faydasına daha ayrıntılı bir şekilde bakıyoruz .

toplanti odasi video

1. Sesli Konferanstan Daha İlgi Çekici

Sesli konferanslara katılanlar, toplantıdaki diğer üyelerden kopuk olduklarını hissettikleri için bölgeyi bölme ve çoklu görev yapma eğilimindedirler. Bununla birlikte, video ile “sanal göz temasını” sürdürme baskısı vardır, üst düzey katılım düzeylerine dönüşür.
Her konferans üyesi görünür olduğunda, yüz yüze görüşmelerde hepimizin uyguladığı iletişim becerilerini kullanmaya eğilimlisiniz.

2. Verimli

Daha az işe gidip gelme süresi video konferansın en belirgin ancak önemli avantajlarından biridir. Tedarikçilerle, müşterilerle ve uydu ofisleriyle yüz yüze görüşmeler günün değerli saatlerini alabilir; hatta bir saatlik bir toplantı bile seyahat süresini hesaba katarak tüm sabahı hızlı bir şekilde yiyebilir, bu da sinir bozucu ve verimsiz bir etkinlik haline gelir.

Sürdürülebilirlik kuruluşunuzda bir yetki ise, telekonferans yüz yüze görüşmelerden çok daha yeşil bir alternatiftir. Aslında, George Mason Üniversitesi’nde öğrenciler tarafından yapılan bir araştırma , bir saatlik bir toplantıya gitmenin eşdeğer elektrik gücünü 1.000 saatlik web konferansı olarak kullandığını buldu.

3. Seyahat Para Tasarrufu

Seyahat sadece zaman alıcı değil, aynı zamanda pahalıdır. İnsanlar genellikle eğitim, konferans ve iş toplantıları için büyük mesafeler kat ederler ve çoğu durumda bu yüz yüze görüşmeler video konferans yoluyla gerçekleştirilebilir. İş seyahati için harcayacağınız parayı kaydedin ve diğer iş önceliklerine koyun.

4. İletişimi Geliştirir

Araştırmalar, insanların görsel bilgileri metin ve sesten daha hızlı ve doğru bir şekilde işlediğini göstermiştir. Bu nedenle, video konferans yoluyla bir toplantınız olduğunda, katılımcılarınız toplantıyı sesli olarak gerçekleştirdiğinizden daha fazla bilgi tutacak ve daha etkili bir şekilde anlayacaklardır.

5. Takımları Birbirine Bağlar

Takımlar çeşitli nedenlerle coğrafi olarak giderek daha fazla ayrılıyor. Serbest çalışanlar ve hatta sürekli personel evden çalışıyor olabilir, bazıları diğer kıtalardan çalışan müteahhitlerdir ve bazıları sadece iş amaçlı yollardadır. Ancak geniş mesafeler, düzenli toplantılar veya anlık kontroller için video konferans yoluyla ekibinizi ne zaman bir araya getirebileceğiniz önemli değildir.

6. Verimliliği Artırır

Zor bir soruya hızlı bir cevaba mı ihtiyacınız var? Meslektaşınıza bir e-posta göndermek ve yarın bir cevap beklemek yerine, hızlı bir video konferans görüşmesi için bağlanın ve projenize devam etmek için bir ekran paylaşma işlevi kullanın.

7. Katılımı Artırır

Yoğun programları koordine etmek ve personeli yüz yüze toplantılar için bir araya getirmek genellikle zordur. Video konferans, toplantı katılım oranlarını artırabilecek ve katılımcı olmayanlar için tartışmayı kaydedebilecek esneklik sağlar.

8. Toplantılar için Daha Fazla Yapı Sağlar

Kullanıcılar farklı konumlardan arama yaptığı için, video konferanslarının başlangıç ​​ve bitiş saatleri genellikle çağrı başlamadan önce iyi tanımlanır. Bu, ayrılan süre boyunca daha az boş konuşma ve daha fazla üretkenlik anlamına gelir. Toplantının zamanında bitmesi gerektiğini bildiğinizde bir gündem kullanma ve buna bağlı kalmanız daha olasıdır.

9. Çalışanların Tutulmasına Yardımcı Olur

Çalışanların elde tutulması için iyi bir iş / yaşam dengesinin gerekli olduğu bir sır değildir. Video konferansın sunduğu hareketlilik ve esneklik, insanlara iş günleri üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve bu da daha iyi bir saklama sağlar. Ayrıca, uzak çalışanların iş arkadaşlarıyla düzenli olarak yüz yüze bağlantı kurabilecekleri zaman kendilerini daha bağlı ve takımın bir parçası hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

10. Size Sürekli Rekabet Avantajı Sağlar

Tüm bu avantajları bir araya getirdiğinizde, video konferansın işletmeniz için nasıl güçlü bir rekabet avantajı sağladığını görmek kolaydır. Daha düşük maliyetler, artan ekip birliği ve daha verimli toplantılarla, mevcut görevlerinizin çoğunu düzene koyabilir ve aynı anda işbirliğini artırabilirsiniz.