Skip to content

Geçtiğimiz on yıl VoIP teknolojisi ve kullanımlarında büyük ilerlemelere tanık oldu. İş dünyasında dijital dönüşüm eğilimi ile VoIP hizmetleri neredeyse her işletme için vazgeçilmez hale geliyor. 2020, VoIP endüstri oyuncularının gelişmesi için gelecek vaat eden bir yıl olacak ve talep üzerine yararlanmak isteyen birçok yeni satıcı ve servis sağlayıcı var.

Bununla birlikte, farklı özellikler ve büyüme fırsatları sunan uzun bir satıcı listesi ile VoIP endüstrisinde gezinmek zor olabilir. Bayi olarak ihtiyaçlarınıza en uygun doğru satıcıyı nasıl belirliyorsunuz? Doğru kanal iş ortağı programını nasıl buluyorsunuz? Nihai kararı vermeden önce bilmeniz gerekenler nelerdir? Bu blog, büyük endişeleri ele alacak ve bir IP Santral üreticisi seçme konusunda size bazı fikirler verecektir.

1. Geleceğe Dayanıklı Ürünler

Kristal netliğinde arama kalitesi ve son derece güvenilir bağlantıların yanı sıra, satıcının endüstri standartları ve en son teknoloji trendleri hakkında güncel kalmasını bekleyebilirsiniz. Birleşik iletişim yetenekleri sağlayacak şekilde mi ayarlanmışlar? Mobil bir işgücünü ve uzak ofisleri destekleyebilirler mi? Planlanmamış bir ağ kesintisi durumunda yük devretme planları var mı? Düzenli olarak ürünlerine yenilikler getiriyor ve yeni özellikler getiriyorlar mı?

Yeastar’ın cevabı: Santral sistemimizi geleceğe hazır tutmak için sürekli olarak yükseltiyor ve ince ayar yapıyoruz. Örneğin, UC trendine ayak uydurarak , farklı iletişim sağlayıcıları için farklı sağlayıcılar yerine tek bir platforma entegre edilmiş farklı iletişim kanallarına sahip BYOD mobilitesi, sohbet, iletişim durumu, dosya paylaşımı, CRM entegrasyonu vb. Sağlayan ücretsiz Linkus Softphone’u geliştirdik..

linkus download plain

2. Hedef Müşterilerinizin İhtiyaçlarına Uyum

Bir satıcı öncelikle büyük işletmelerle çalışabilirken diğeri küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefleyebilir. Odak noktanız sadece hedef müşterilerinize talep üzerine çözümler sunmak olmalıdır. VoIP işinize başlamak için doğru ürün çok önemlidir. Hangi özelliklerin VoIP işletme hedeflerinizle ve hedef müşterilerinizle en iyi uyuştuğunu belirleyin. Birçok satıcı belirli sektörlerde müşterilere hizmet verir, böylece satıcının başarıları için kritik hale gelmek için endüstri çözümleri sağlayıp sağlamadığı.

Yeastar’ın cevabı: çalışan verimliliğini arttırmaya, genel iletişim maliyetlerini azaltmaya ve kârınızı arttırmaya yardımcı olan zengin bir iş VoIP çözümleri sunuyoruz. Ayrıca, misafirperverlik, sağlık, eğitim, perakende ve daha fazlasına hizmet etme konusunda geniş bir deneyime ve kanıtlanmış uzmanlığa sahibiz. VoIP çözümlerimizi endüstri sektörlerine göre görüntüleyin.

3. Kurulum ve Yönetim Kolaylığı

Hem son kullanıcıları hem de servis sağlayıcıları dikkate alan satıcıyı arayın. Sadece müşterilerinize sunmak için doğru çözüme değil, aynı zamanda müşteri-tesisindeki cihazların dağıtımına ve yönetimine yardımcı olacak doğru araçlara da ihtiyacınız vardır. Özellikle, küçük işletmelerin çoğu, iş telefonu sistemlerini işlemek ve sistem yönetimi için hizmet sağlayıcılarına güvenmek için çok az deneyimli BT personeline sahiptir. Bu nedenle, bir satıcı seçerken kurulum ve yönetim kolaylığı en önemli hususlardan biridir.

Yeastar’ın cevabı: Yeastar Santral Sisteminin sezgisel web GUI’si ile yönetilmesi kolaydır. Örneğin, müşterilerinize zaman ve emek tasarrufu sağlamak için IP telefonlarını toplu olarak sağlayabilirsiniz. Farklı konumlarda birden fazla Santral bulunduğunda, Uzaktan Yönetim aracı siteye gitmeden sistemleri izlemenize, yönetmenize ve değiştirmenize yardımcı olur.

4. Trunk ve Telefonlarla Uyumluluk

Muhtemelen farklı markaların gövdelerini ve uç noktalarını kullanan müşterilere hizmet veriyorsunuz veya Santral sistemini sattığınız gövdeler ve uç noktalarla paketlemek isteyebilirsiniz, bu yüzden bunların uyumlu olup olmadığını, ayrıca yapılandırmanın kolay olup olmadığını öğrenmelisiniz onlar. Güvenilir bir tedarikçi, IP Santral sistemini birden fazla tedarikçiden gelen hizmet veya ekipmanlarla sorunsuz bir şekilde uygulayabilir.

Yeastar’ın cevabı: dünya çapında ITSP ortaklarıyla birlikte çalışabilirliği sağlamak için çalışıyoruz . Yapılandırmayı hızlı ve kolay hale getirmek için Santral sistemimiz, uyumluluk testini geçen SIP trunk sağlayıcıları listesinin önceden yapılandırılmış şablonlarını içerir. Santral Sistemimiz ayrıca IP telefonları , otel telefonlarını , SIP çağrı sistemlerini , kapı telefonlarını ve tüm SIP uyumlu uç noktaları ve sistemleri entegre edebilir .

5. 3. Taraf Uygulamalarla Entegrasyon Yapabilme

Entegrasyon VoIP endüstrisinde bir vızıltı kelimesidir, bu nedenle dikkate alınması gereken bir diğer önemli nokta, IP Santral sisteminin müşterilerinizin kullandığı diğer hizmetler ile çalışıp çalışamayacağı veya sattığınızdır. Başkaları Santral sistemini daha önce uygulamalarınızla entegre ettiler mi? Önde gelen satıcılar genellikle CRM, CTI, vb.Gibi popüler kurumsal araçlarla kullanıma hazır entegrasyon sunar ve API’lerle özel entegrasyon da yapabilmenizi sağlar.

Yeastar cevabı: biz entegre kapsamlı çözümler var CRM , PMS ve çağrı merkezi vb Zoho, Salesforce, QueueMetrics dahil ve ayrıca daha fazla yetenek ve potansiyellerini kilidini satıcıları sağlayan API’ler aracılığıyla entegrasyonu desteklemek.

6. Teknik Destek, Eğitim ve Kendi Kendine Öğrenme

Teknik sorunların pazardaki en üst düzey ürün ve çözümlerle bile karşılaştığı bilinmektedir. Satıcınızdan zamanında çözüm alamazken müşterilerinizin beklenmedik arıza süreleri ve teknik sorunlar yaşaması daha kötü bir şey değildir. Bu nedenle, satıcının proaktif olduğundan ve en iyi kalitede teknik destek sağlama uzmanlığına sahip olduğundan emin olun. Ayrıca, satıcı, hizmet portföyünüze tekliflerini eklerken kapsamlı eğitim kursları sağlamalıdır.

Yeastar’ın cevabı: Çevrimiçi destek göndererek, e-posta göndererek veya arayarak özel destek ekibimize ulaşabilirsiniz; ayrıca destek portalındaki birçok makale de size yardımcı olacaktır. Ayrıca , ortaklarımızın Yeastar Santral Sistemini iyi bir şekilde kullanabilmesi için çeşitli teknik eğitim ve sertifika hizmetleri sunuyoruz ve YouTube kanalımız bir başka bilgi, ilginç ve yararlı öğrenme merkezidir.

7. Kapsamlı Ortak Programı

Etkileşimli, kanal odaklı bir satıcı gerçekten fark yaratabilir. Bir yönlendirme programının aksine, bir kanal iş ortağı programı, müşteri ilişkisine sahip olmanıza ve VoIP hizmetinize çeşitli şekillerde değer katmanıza olanak tanıyan satıcıları iş ortağı olarak içermelidir. Doğrudan satış yaparak sizinle rekabet etmeyen satıcıları arayın.

Yeastar’ın cevabı: %100 kanal odaklı, sadece kanal üzerinden satış yapıyoruz ve kanal ortaklarımızın destek ve gelişimine odaklanıyoruz. Pazarlama teminatı, özel hesap yöneticisi ve bire bir satış yardımı, vb. Dahil olmak üzere her adımda kaliteli pazarlama ve satış desteği sağlıyoruz. Fiyatlandırma modelimiz gizli maliyetleri ortadan kaldırır ve karmaşık lisans ücretlerini basitleştirerek ortakların yatırım getirisini artırır.

İş Ortaklarının / Bayilerin Hakkımızdaki Bazı Görüşleri

Yıllardır Yeastar ile çalışırken, onlara büyük destek ve pazarlama fikirleri olan harika bir ortak bulduk. Yeastar’ın hala anlaşılabilir ve pratik olmasına rağmen kutunun dışında düşünmek için güzel bir yolu var. Yeastar kolay ve doğru bir iletişimcidir ve vaat ettiklerini sunarlar. – Shirley Van Deudekom, Tiptel

Her başarılı şirketin arkasında harika insanlar var. Ve Yeastar’da, şirkette ve dünya çapındaki ortaklar ve eğitmenler ağında her ihtiyacınız olduğunda size yardımcı olabilecek birçok harika insan buldum. ”

– Ing. Giovanni Salvo, FIORE SRL

Kazançlı VoIP pazarına girmeden önce, bir satıcıda neyi arayacağınızı bulmak, ortak programlarını araştırmak ve doğru soruları sormak çok önemlidir.