Skip to content
Cep telefonu

Dijital çağ, teknolojik ilerlemelerin geliştirilmesinden daha fazlasına yol açmıştır. İş süreçlerinin yapılma şeklini, çalışanların nasıl bağlanma ve işbirliği yapmalarını ve işletmelerin müşterilerle nasıl etkileşimde bulunduğunu yeniden tanımladı. Uzaktan iletişimden mobil etkileşimlere kadar iletişim sadece iş stratejileri ve operasyonlarının başarısı için değil, aynı zamanda çok önemlidir. Yeni teknoloji çok kanallı temasın mümkün olduğu anlamına gelse de, nüfusun çoğunun mobil ilk alışkanlığa abone olduğu da unutulmamalıdır. Sonuç olarak, telefon aramaları bir çalışan ve müşteri, tedarikçi ve uyarı sistemleri için en iyi iletişim türüdür.

Telefon Santral sistemi hala bir çok işletme, özellikle küçük işletmeler için en iyi seçenektir. Çoğu satıcı IP Santral veya bir Bulut Santral telefon sistemi veya her ikisini de sunacaktır. Hangisini seçerseniz seçin, şirketiniz için en iyi santral sistemi, bir santral sisteminin avantajlarını ve avantajlarını ne kadar anladığınıza bağlıdır. Bu karara ulaşmanıza yardımcı olmak için, şirketinizde bir santral sistemine ihtiyaç duymanızın 5 nedeni:

1. İyi bir müşteri deneyimi ve servis kalitesi.

Herhangi bir boyuttaki işletmelerin bir Telefon santral sistemi kullanmasının temel nedeni, müşterilerin aldığı hizmet standardını artırabilmelidir. Bu eğilimin anlamı, bu platformların işletmelere, doğası gereği tüketici merkezli stratejilerin getirdiği rekabet avantajı sağlamasıdır. Telefon santral sistemleri, aramaları cevaplama ve kullanıcının bulunduğu her yerde insanlarla iletişim kurma olanağı sunar. Küçük işletmeler, sponsorlar ve yatırımcılarla bağlantı kurmak için ne yapılması gerektiğini göz önünde bulundurarak bundan faydalanırlar.

Güvenilir müşteri hizmeti vermenin başka bir örneği de, kendi alanlarında geçerli değilse, müşterinin sorularını cevaplaması gereken acenteleri ve çalışanları bilgilendirecek olan kurumsal rehberdir. Küçük işletmeler için doğru telefon santral sistemi aynı zamanda rehber hizmeti de vermelidir – doğru kişiyi bulma sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olacak bir özellik. Sonuç, sadece müşteri hizmetlerini geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda çalışanlarınız üzerindeki baskıyı da azaltan hızlı ve etkili bir iletişim.

2. Müşteri sayınızla birlikte gelişir.

Küçük işletmelerin bir santral sisteminden yararlanmasının bir başka nedeni de genişletilebilir olmasıdır. Müşteri hizmetlerinin doğrudan etkisi, uygun iş stratejileri ve diğer başarılı faktörlerle birleştiğinde, şirketinizin büyüyeceğidir. Aramalar, sorgular ve mesajlar daha sık gelir. Tüm departmanları bu işlere önem verse bile, daha uygulanabilir bir cevap ölçeklenebilir bir kurumsal çözüm kullanmak olacaktır. Örneğin bir bulut santral sistemi, programları gerektiği gibi genişletme becerisi sayesinde işletmelere yardımcı olabilir.

Böyle bir genişleme, yeni müşterileri, yatırımcıları veya çalışanları barındırmak için daha büyük bir kurumsal dizin biçiminde olabilir. Ayrıca, bir telefon santral sistemi, siz ve çalışanlarınız arasında doğru iletişimin korunmasına yardımcı olabilir – şirket hızlı tempolu büyüme ve yeni düzenlemelerle başa çıkmak için bir gerekliliktir. Son olarak, VoIP hizmetleri sadece pazarın değil çalışanların da taleplerini karşılamanızı sağlar. Bir işi büyütmek baskı ve motivasyon anlamına gelir. Çalışanlara, ofis dışındaki sorumlulukları üzerinde çalışmalarını sağlayacak bir yol sunarak, küçük işletmeler esneklik elde edebilir.

3. Siz ve çalışanlarınız üzerindeki baskıyı azaltır.

İş Telefonu Sistemi

Önceki bölümlerde kısaca bahsedildiği gibi, santral sistemleri, çağrı yönlendirme ve çağrıları her zaman, her yerde cevaplama olanağı sağlayarak siz ve çalışanlarınız üzerindeki baskıyı azaltır. Diğer iş yönleri de not edilmelidir. Birincisi, şirket içi veya bulut sürümünde bir santral sistemi, bir satıcının yardım ve desteğiyle birlikte gelir. Siz ve çalışanlarınız için bu, çalışanlarınızı temel sorun giderme işlemlerinin ötesinde eğitmek ve güvenilir bir BT teknisyenini nereden alacağınız konusunda endişelenmek zorunda olmadığınız anlamına gelir.

Bir diğeri için, küçük işletme telefon santral sistemi seçenekleri de bir otomatik görevli veya kuyruk yardımı kullanma yeteneği sağlayabilir. Bu özellikler, çalışanlarınızın çağrıları cevaplamaya ve doğru bilgilerin verildiğinden emin olmaya odaklanabileceği anlamına gelir. Ayrıca, çalışanlarınızın insan hatası baskısı yaşamasını önleyebileceğiniz anlamına gelir. Bu fayda sadece üretken bir işgücü sağlamakla kalmaz, aynı zamanda işletme sahiplerinin şirket güveninde önemli bir faktör olan iç güveni geliştirmelerini sağlar.

4. İş akışını kolaylaştırır.

Bir santral sistemine ihtiyaç duymanızın dördüncü nedeni, yeni iletişim bilgileri, platformun yeni bir kullanıcısı ve işbirliği için yeni bir şube ekleme açısından iş akışını kolaylaştırmasıdır. Siz ve çalışanlarınız üzerinde stres ve baskıya neden olabilecek değişikliklerin uygulanmasıyla ilgili gereksiz güçlükleri ortadan kaldırır. Bu olumsuz etkiler, işinizin başarısı için zararlıdır. İş telefonu sistemleri, iş akışınızı kolaylaştırmak ve işinizi büyütmek için daha fazla stratejiye yer açmak için iletişimi basitleştirmek için bir fırsat sunar.

Düzenli iş akışı aynı zamanda sadece verimli bir iş gücü değil aynı zamanda verimli bir iş gücü anlamına da gelir. Telefon görüşmelerini sıraya koymak ve yönlendirmek gibi bir platformun işleyebileceği küçük şeylere daha az zaman harcanır. Ayrıca, düzene sokma, sürecin hangi bölümlerinin verimsiz olduğunu bilmeyi gerektirdiğinden, değerlendirmeniz gerekecektir. Tüm bu süreç bilgiye yol açar ve bu da işletme faaliyetlerinin verimlilik için ne gerektireceğini ve hangi parçaların bir işletme çözümü tarafından çözülebileceğini daha iyi anlar.

5. Maliyetleri düşürür.

Son ve belki de en önemlisi, bir telefon santral sistemine ihtiyacınız olmasının nedeni, çeşitli iş yönlerinde maliyetleri azaltmasıdır . İlk olarak, girdiğiniz verileri işlemek için kendi sunucunuza sahip olmayı seçmediğiniz sürece VoIP santral sistemleri için şirket içi kurulum gerekmez. 

İkincisi, telefon santral sistemleri özellikle her yeni çalışan için yeni donanım edinme ihtiyacını ortadan kaldırmakta faydalıdır. Bulut tabanlı santral sistemlerinin avantajlarından biri, erişmelerine izin verilen tüm verilerdir.

Üçüncüsü, telefon santral sistemlerinin iletişim maliyetlerini düşürdüğü bilinmektedir. CostOwl.com’a göre , küçük işletmeler bu sistemlerin fiyat etiketine rağmen maliyet düşüşlerini görebildi ( ortalaması telefon sistemi kullanıcısı başına 800 ila 1.000 dolar). Bu indirimler, her aramanın her dakikasında ücret alan geleneksel telefon görüşmelerinden farklı olan İnternet entegrasyonunun sonucudur. 

Bu avantajın potansiyeli, uygun bir İnternet bağlantısına sahip şirketler için daha palpe edilebilir olsa da, telefon görüşmelerinde tek başına maliyet azaltma, kaynaklarınızı harcamanın daha verimli bir yoluyla sonuçlanabilir. Son olarak, santral sistemleri kaçırılan iletişim fırsatları nedeniyle olası satış kaybı ile ilişkili maliyet tasarrufu yapabilirsiniz.

İşletmenizin Geleceğini Güvenceye Alın

İş telefonu sistemleri günümüzde teknolojiden daha fazlasıdır. Bu, müşteri güveni kaybı ile müşteri sadakati kazancı arasındaki farkı yaratabilecek bir varlıktır. Hangisini seçerseniz seçin, santral sistemleri seçenekler listenizde veri güvenliği olmalıdır. Bu platformlardan elde edebileceğiniz herhangi bir fayda, çalışması gereken veriler hakkında endişelenmenize gerek olmadığında daha belirgindir. Bu son hatırlatmanın ötesinde, bir santral sistemine ihtiyacınız var çünkü şirketinize çalışanlarınız ve müşterilerinizle birlikte büyüme şansı veriyor.