Skip to content

Bu blog yazımızda, Yeastar’ın yeni geliştirdiği “Merkezi Telefon Rehberi” özelliğini inceleyeceğiz. Bir telefon numarasını en son ne zaman hatırladınız? Akıllı telefonlar ve internet sayesinde yüzlerce numara, e-posta ve posta adreslerini ikinci bir düşünce olmadan cep telefonunuza girebilirsiniz. Ancak, yinelenen kayıtları toplayıp kişisel ve iş bağlantılarınızı ayıramadan, rehberiniz karma karışık olabilir.

Daha da kötüsü, bu kişilere iş aramaları başlatmak için genellikle yazılım telefonu, IP telefon veya diğer uygulamalar arasında geçiş yapılması gerekir. (eğer elinizde karmaşık bir iş telefonu entegrasyonu yoksa). Yeastar talepleri karşılamak için çözümler üretiyor.

Kapsamlı iş telefonu sistemi S Serisi IP Santral  (S50, S100, S300), Yeastar Bulut Santral ve K2 IP-Santral’in bir parçası olarak yerel Kişiler yönetimini sunarak  KOBİ’lerin kişileri verimli bir şekilde düzenlemelerini ve iletişimi tek bir platformda birleştirerek sizi entegrasyon sorunlarından kurtarır.

Yeastar yerel kişiler özelliği işletmenize nasıl yardımcı olabilir:

Telefon Rehberi özelliği, Şirket / Kişisel kişilerinizin ayrıntılarını kolayca saklayabileceğiniz, paylaşılan dizini düzenleyebileceğiniz, telefonla senkronize edebileceğiniz, arayan kimliği eşleşmesinden yararlanabileceğiniz ve hızlı aramayı kolaylaştırabileceğiniz ücretsiz telefon sistemine özgü telefon rehberi sunar. Bununla birlikte şunları yapabilirsiniz:

1. Merkezi, Şirket Paylaşımlı Bir Telefon Rehberi Oluşturun

Birçok işletme, kaynakları düzene sokmak ve iş görevlerini kolaylaştırmak için tüm kullanıcılar veya kuruluşun belirli üyeleri tarafından erişilebilen paylaşılan bir iç / dış iletişim listesine ihtiyaç duyar. Örneğin, bir araba satıcısının yöneticisinin, satıcı ve üretici destek numaralarının bir listesini tüm satış temsilcilerine alması ve paylaşması gerekebilir.

Yeastar, ihtiyaçları Santralin web arayüzündeki sezgisel Rehber yönetim konsolu ile karşılar. Yönetici kolayca bir Şirket Kişileri listesi oluşturabilir veya alabilir ve belirli uzantı kullanıcılarının listeye erişmesi / listeyi yönetmesi için ayrıcalık belirleyebilir. Her kişi girişinin ayrıntıları, iş / kişisel / mobil / masa / ev / faks numarasını etkili bir şekilde ayırt etmeniz ve iletişim ayrıntılarının yönetimini kolaylaştırmanız için Ad, Şirket, E-posta, Adres ve en fazla 9 numara içerebilir. Daha da iyisi, girişlerin eklenmesi, silinmesi veya güncellenmesi olsun, tüm yeni girişler, gerçek zamanlı olarak izinle kullanıcılara otomatik olarak senkronize edilir ve çalışanlarınızın her zaman güncel olmasını sağlar.

Yeastar PBX telefon rehberi

2. Hızlı Arama için Özel Kişisel Rehber Oluşturun

Kişiler, hayati önem taşıyan ticari varlıklardır ve uzantıya özel bir kişi listesine sahip olmak, kişilerin yalnızca kendi çalışma gruplarını özelleştirmelerine, gereksiz girişlerin uzun bir listesinden kaçınmasına, hızlı aramayı kolaylaştırmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda tüm işletmeyi daha geniş bir kapsamda kişi sızıntılarından korur. Yeastar yerel Rehber özellikleri size bu gücü sağlar.

Paylaşılan İş Kişileri dışında, bireysel uzantıların kendilerine özel Kişisel rehber oluşturmasına ve yönetmesine izin verilir. Santral web arayüzünde veya Linkus Mobile Client’da kendi listelerini kolayca yönetebilirler. Kullanıcıların Linkus Mobile Client veya üzeri doğrudan arama yoluyla ya, arama ve daha kolay ve hızlı müşterilerinizle bağlantı böylece liste, otomatik senkronize iki cihaz arasında olacak Select & Hokey özelliği ile Dial ait Linkus Masaüstü Client ihtiyacını ortadan kaldırarak, uygulamalar arasında geçiş.

3. Mobil Çalışanlara Gerçek Zamanlı İletişim Bilgileri Erişimi Sağlayın

Gerçek anlamda mobil ve taşınabilir veri çağında, Yeastar Linkus Mobil İstemci (iOS ve Android), nerede olursanız olun, hem dahili hem de harici kişilere zahmetsizce erişme ve arama yapma olanağı sunar.

Linkus Mobile Client günü, dizin alt bölünmüş 3 sekmeye ile Extension  şirket içi temaslar için Telefon  yerel telefon rehberi için ve Rehber müşteri rehber girişleri için. Net grup ve görsel sunumla mobil çalışanlar, ofis telefon sistemini kullanarak müşterilerini veya iş arkadaşlarını hızla arayabilir ve onlara ulaşabilir. Linkus Mobile Client üzerinden çağrı alırken, aynı zamanda bilinen bir arayanı tanıyabilir ve daha etkin iletişim kurabilir.

4. Yanıtlamadan Önce Kimin Aradığını Görün

Yeastar Telefon Santral Sistemi‘ndeki telefon rehberi özelliği, kişilerin kolay erişilmesine ve aranmasına izin vermenin yanı sıra, gelen aramaları kişi adlarıyla eşleştirmenize olanak tanır, böylece arayanlar arayan kimliği yerine adlarıyla gösterilir. Bu şekilde sohbete girmeden önce kimin aradığını anında öğrenebileceksiniz. Daha iyi hazırlanabilir ve sesli mesaj çağrısını cevaplamaya veya göndermeye karar verebilirsiniz, bu da özellikle satış veya destek sektörü için arayan üzerinde kusursuz bir izlenim yaratmak ve vay canlandıran kişisel selamlar yapmak için yararlıdır.

Kişilerin gelen Arayan Kimliği eşleşmesi, Linkus UC Softphone ve masa telefonu (IP Phone) dahil olmak üzere tüm uç noktalarda desteklenir.

5. Daha İyi Çağrı Takibi ve Analizi için CDR

Daha net ve sezgisel çağrı günlükleriyle tüm iletişim iletişimlerinizi takip edin. Giden veya gelen arama ne olursa olsun, arama Kişilerinizden biriyle ilişkili olduğu sürece, arama verisi analizinin hızını ve hassasiyetini artırmak için CDR’yi kişi adı matrisiyle çekebilirsiniz. Örneğin, bir müşteriyle ilgili çağrı günlükleri, kişinin numarası kaç olursa olsun, adla kolayca sıralanabilir ve müşterinin davranışını, geçmiş çağrı geçmişini ve tercihlerini analiz etmek için kullanılabilir.

6. Kullanım Kolaylığı Çok Önemli

Pratik işlevsellik, kullanılabilirlik ve basitlik arasında doğru dengeyi sağlayan Yeastar yerel rehber özelliği, hem Santral yöneticisi hem de uzantı kullanıcıları için kullanım kolaylığını en üst düzeye çıkarmak için zengin özelliklere sahiptir. Aşağıdakiler bazı önemli noktalar.

Rehber Toplu Ekleme Çıkarma ile Zaman Kazanın

Hem PBX yöneticisi hem de uzantı kullanıcısı, telefon rehberi listesini yönetme iznine sahiplerse Kişiler bilgilerini santral web arabirimi üzerinden Kişiler’e alabilir ve verebilir.

Kullanıcı Ayrıcalık Kontrolü ile Daha İyi Güvenlik

Santral yöneticisi, hiyerarşik kullanıcı ayrıcalık denetimiyle kimlerin yönetileceğini, kimlerin görüntüleneceğini ve paylaşılan Şirket Kişilerine kimlerin erişemeyeceğine karar verebilir. Kişisel rehber yalnızca tek tek dahili telefonlara açıktır.

Hızlı Arama Kişileri

Linkus Mobile Client veya Santral Web Arayüzünde Ad, E-posta veya Telefon numarası olan Kişileri veya Şirket Adı olan kişi grubunu hızlı bir şekilde arayın. Arama alanına bir kelime veya sayı girin ve arayın.

Rehberinizi Birden Çok Cihazda Otomatik Senkronize Edin

Artık her kişi güncellemesi otomatik olarak Santral web arayüzü ve Linkus Mobile Client arasında senkronize edilecektir. Ve yakın gelecekte, Linkus Desktop Client ve IP Phone da desteklenecek. Bizi izlemeye devam edin!

Kişilere İstediğiniz Şekilde Daha Kolay Ulaşın

Linkus Mobile Client üzerindeki birleştirilmiş dizin, kullanıcıların Kişilere istedikleri gibi hızlı bir şekilde erişmelerini sağlamak için Santralin sağlam telefon kapasitesini cep telefonunuzun e-posta ve metin işlevselliğiyle birleştirir. Telefon sisteminize basit bir dokunuşla rehber Ayrıntıları’nda tıkla ve ara, tıkla ve e-posta ile kolayca başlatabilirsiniz.

Ve Daha Fazlası Var…

Linkus Desktop Client’ta telefon rehberi desteği bir sonraki büyük güncellemede gelecek ve IP Telefon desteği yakında sunulacak. Bizi izlemeye devam edin!

Yeastar Santral Sisteminde Merkezi Telefon Rehberi Nasıl Yapılandırılır?

Yeastar Santral sisteminde merkezi telefon rehberi özelliğini yapılandırın ve yönetin çocuk oyuncağı. Birkaç dakika içinde başlamanıza yardımcı olacak adım adım yapılandırma kılavuzları ve yaygın özelliklerle ilgili SSS bölümlerini burada bulabilirsiniz.

Özelliği Şimdi Deneyimleyin

Yerel telefon rehberi yönetiminin tüm avantajlarını deneyimlemek ve kucaklamak için Yeastar Santral Sisteminizi ve Linkus Mobile Client’ınızı en son sürüme yükseltin!

Henüz bir Yeastar Santral Sisteminiz yok mu? Yeastar Santral Yazılımının 30 günlük ücretsiz deneme sürümüyle ücretsiz başlayın . Kredi kartına gerek yok. Uzun vadeli taahhüt yok. Yeastar Santral Sisteminde özelliğin nasıl çalıştığını görmek için ücretsiz denemeden tam olarak faydalanabilir ve Yeastar tam Birleşik İletişim Çözümüne anında erişebilirsiniz!