skip to Main Content

IP Telefon ve IP Santral Distribütörü Nolto Bilişim

Nolto Bilişim, Telekomünikasyon sektöründe IP Santral, IP Telefon ve VoIP Gateway gibi telekomünikasyon, görüntülü ve sesli iletişim ürünleri ve bulut santral ve çağrı merkezi çözümlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.

Lider Telekom üreticisi Yeastar'ın tek yetkili distribütörüdür. Yeastar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hibrit IP Santral ürünlerinin yanında büyük ölçekli işletmeler için yazılım tabanlı santral ve Bulut Santral ürünleri de bulunmaktadır.

Yealink IP Telefon, IP dect telefon, telekonferans cihazları, video konferans odası çözümlerini avantajlı fiyatlar ile sunmaktadır.

Ses operatörlerinin ve bulut santral satıcılarının ihtiyaç duyduğu FXS, FXO, IP FCT, GSM IP FCT, LTE Router gibi telekomünikasyon ekipmanlarını profesyonel destek ile dağıtmaktadır.

Nolto Google Maps

Bize Ulaşın

Adres: Yukarı Dudullu Mh, Alemdağ Cd, No:806 K:4 D:14 Dalçık İş Merkezi 34775 Ümraniye İstanbul Türkiye

Yol tarifi için tıklayın: https://g.page/NOLTO

IP Santral Nedir?

Bu yazımızda IP Santral Nedir? Sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Teknolojinin ilerlemesi, gelişmesi farklı türde ihtiyaçlar doğurdu. Bu ihtiyaçlardan biri hiç şüphesiz iletişim araçları oldu. Teknolojik gelişme sonucunda ortaya çıkmış olan IP santral, günümüzde faydalı olma yolunda ilerleme kaydediyor. İnsanların işlerini kolaylaştırır şekilde üretilmiş olan IP santral, her yerde iletişim gerçekleştirilmesine imkan sağlıyor. Bu da tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri oluyor.

IP Santral Nedir, Ne İçin Kullanılır? 

Günümüzde IP santralin ne olduğu, neden kullanılması gerektiği halen bilinmemektedir. IP santraller, bir teknolojik ilerlemeden bahsediyorlar aslında. Yani IP santral ​​​​​​, yüksek teknolojinin somut halini yansıtmaktadır. İnsan hayatını fazlasıyla kolaylaştıran bu sistemler daha çok ofislerde tercih edilmektedir.

Çalışanları zamandan ve mekandan bağımsızlaştıran IP santral yani, telefon santrali kullanana büyük avantajlar sunar. IP santral ile gelen çağrılar ofis telefonundan cevaplanır. Fakat ofis dışındayken bile cevaplanması mümkündür. Ofis dışında aynı dahili numara ile arama yapılabilir, cevaplama gerçekleştirilebilir. Hatta dünyanın bir ucundan diğer ucuna bile ulaşım gerçekleştirilebilir.

Cevaplanmayan çağrılar, sesli mesaj olarak iletilir. Bu sayede her türlü imkan sunulur. IP telefon santrali sayesinde, merkez, ofisler, şubeler kendi aralarında ücretsiz görüşebilirler. IP telefonlar tak çalıştır kullanılır. Başka bir ofiste, İnternet kablosu telefona bağlanarak dahili numara kullanılmaya devam edilir. IP telefonlar yeteneklidir.

Bilgi servisleri, borsa veya hava durumu gibi istenen bilgiler görüntülenebilir. IP santral ile iletişim çok kolaydır. Düşük maliyetlidir. IP santraller kesintisiz çalışmaya devam eder nitelikte üretilmişlerdir. Kesintisiz iletişim muhakkak ki çalışma hayatında son derece önemlidir.

IP Santralin Avantajları Nelerdir? 

  • IP santral sistemlerinin en büyük özelliği en yeni iletişim teknolojileri ile donatılmış olmalıdır. Eğer işinizde teknolojiye ihtiyaç duyuyorsanız bazı özelliklerine muhakkak ihtiyaç duyacaksınızdır.
  • Mevcut network altyapsını kullandığı için telefon için ilave bir altyapı ve kablolama gerekmiyor. Daha temiz bir işyeri için ideal.
  • Kurulması ve yönetilmesi kolaydır. Kendiniz veya IT çalışanları tarafından yönetilebilir.
  • Tümleşik iletişim özelliklerini kullanabilirsiniz. Ses iletişimi yanında görüntü, yazışma (chat), konferans odaları vs.
  • Başka sistemler ile entegre olması kolaydır.
  • Uzun vadede düşünüldüğünde yatırım maliyeti daha düşüktür.
  • Her zaman ve her yer iletişim halinde kalmanızı sağlar.

Neden IP Santral?

Başarının sırrı yüksek teknolojileri kullanmaktan geçer. Çalışma hayatında ilerleme kaydetmek isteniyorsa IP santral olmazsa olmazdır. Çağa ayak uydurmak gereklidir. Bunun yollarından biri ise IP santral kullanmaktan geçer.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.