skip to Main Content

Nolto Bilişim ve Telekomünikasyon

IP Santral ve VoIP Gateway gibi telekomünikasyon ürünlerinde dünyanın önde gelen üreticilerinden Yeastar'ın Türkiye'deki tek distribütörüdür.
Küçük ve orta ölçekli işletmeler için hibrit IP Santral ürünlerinin yanında büyük ölçekli işletmeler için yazılım tabanlı santral ve Bulut Santral ürünleri de bulunmaktadır.

Yealink gibi dünyanın önde gelen IP Telefon markasının yanında farklı IP Telefon markalarının da partnerlik ve distribütörlüğünü yürütmektedir.

Ses operatörlerinin ve bulut santral satıcılarının ihtiyaç duyduğu FXS, FXO, IP FCT, GSM FCT, LTE Router gibi ekipmanları ihtiyaçlara göre sunmakta ve yazılımlarının gelişimine destek olmaktadır.

Bize Ulaşın

Telefon: +90 216 912 1314
Adres: Yukarı Dudullu Mh, Alemdağ Cd, No:806 K:4 D:14 Dalçık İş Merkezi 34775 Ümraniye İstanbul Türkiye
IP Santral Nedir, Ne İçin Kullanılır?

IP Santral Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Teknolojinin ilerlemesi, gelişmesi farklı türde ihtiyaçlar doğurdu. Bu ihtiyaçlardan biri hiç şüphesiz iletişim araçları oldu. Teknolojik gelişme sonucunda ortaya çıkmış olan IP santral, günümüzde faydalı olma yolunda ilerleme kaydediyor. İnsanların işlerini kolaylaştırır şekilde üretilmiş olan IP santral, her yerde ulaşım gerçekleştirilmesine imkan sağlıyor. Bu da tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri oluyor.

IP Santral Nedir, Ne İçin Kullanılır? 

Günümüzde IP santralin ne olduğu, neden kullanılması gerektiği halen bilinmemektedir. IP santraller, bir teknolojik ilerlemeden bahsediyorlar aslında. Yani IP santral ​​​​​​, yüksek teknolojinin somut halini yansıtmaktadır. İnsan hayatını fazlasıyla kolaylaştıran bu sistemler daha çok ofislerde tercih edilmektedir.

Çalışanları zamandan ve mekandan bağımsızlaştıran IP santral yani, telefon santrali kullanana büyük avantajlar sunar. IP santral ile gelen çağrılar ofis telefonundan cevaplanır. Fakat ofis dışındayken bile cevaplanması mümkündür. Ofis dışında aynı dahili numara ile arama yapılabilir, cevaplama gerçekleştirilebilir. Hatta dünyanın bir ucundan diğer ucuna bile ulaşım gerçekleştirilebilir.

Cevaplanmayan çağrılar, sesli mesaj olarak iletilir. Bu sayede her türlü imkan sunulur. IP telefon santrali sayesinde, merkez, ofisler, şubeler kendi aralarında ücretsiz görüşebilirler. IP telefonlar tak çalıştır kullanılır. Başka bir ofiste, İnternet kablosu telefona bağlanarak dahili numara kullanılmaya devam edilir. IP telefonlar yeteneklidir.

Bilgi servisleri, borsa veya hava durumu gibi istenen bilgiler görüntülenebilir. IP santral ile iletişim çok kolaydır. Düşük maliyetlidir. IP santraller kesintisiz çalışmaya devam eder nitelikte üretilmişlerdir. Kesintisiz iletişim muhakkak ki çalışma hayatında son derece önemlidir.

IP Santralin Avantajları Nelerdir? 

IP santral sistemlerinde, ses sorunu yoktur. Normal analog sistemlerde görülebilecek sıkıntılar, IP santralde asla görülmez.

Sistem network ağ üzerinden çalışmaktadır. Yani tek network ağ üzerinden telefonlar ile çalışma sağlanıyor. Böylelikle gereksiz kablo trafiği ortadan kalkıyor.

IP santrallerin kullanılması kadar bakımları da oldukça kolaydır. Ayrıca görüntülü aramalar için de tercih edilmektedirler. Görüntülü arama yapmak için video içerikli IP santraller kullanılabilir.

Neden IP Santral

Başarının sırrı yüksek teknolojileri kullanmaktan geçer. Çalışma hayatında ilerleme kaydetmek isteniyorsa IP santral olmazsa olmazdır. Çağa ayak uydurmak gereklidir. Bunun yollarından biri ise IP santral kullanmaktan geçer.