Skip to content

Masa telefonunuzda yalnızca bir arama yapmak kulağa çok kolay gelebilir. On aramaya ne dersiniz? Ya da yüz? Tuşlara tekrar tekrar bastıktan sonra, sadece ağrıyan bir kol değil, aynı zamanda bir sürü zaman kaybı olur. Bir düşünün ya bu aramaları doğrudan bilgisayarınızda yapabilseydiniz? Ya bir aramayı bazı grafik simgeleri tıklayarak veya yerel sözleşme defterinizden bir numara seçerek çevirebilirseniz? Sonuçta, fiziksel bir telefonda çalışmaktan çok daha zahmetsiz ve zaman kazandırıcı. Bu, Bilgisayar Telefon Entegrasyonunun (CTI) bir rol oynadığı yerdir, kullanıcıların bir bilgisayardan herhangi bir telefon görüşmesini yönetmelerine olanak sağlayan harika bir araçtır.

telefon santrali cti entegrasyonu

CTI nedir?

Computer Telephony Interface kısaltması olan CTI, bilgisayar sistemini telefon sistemine bağlayarak kullanıcıların telefon görüşmelerini doğrudan bilgisayardan yönetmesine olanak tanır.

Bu özellik, bir bilgisayarınız ve internet bağlantılarınız olduğu sürece, fiziksel bir masa telefonunu kullanırken bilgisayarınızın masaüstünden kolayca tıklayarak çevirmeyi mümkün kılar. Ayrıca, telefon numaralarını yazma veya birden çok özellik kodunu hatırlama ihtiyacını ortadan kaldırarak, bilgisayar kullanıcı arayüzünde fareye basit bir tıklama ile arama aktarma, bekletme, kaydetme ve daha fazlası gibi diğer arama işlemlerini de yapabilirsiniz.

Nasıl çalışır?

cti blog resim

CTI, PC masaüstünü bir IP veya analog telefon için görsel bir kontrol paneli yapar. Yani, kullanıcı, kişi bilgilerini kaydetmeye veya fiziksel masa telefonuna manuel olarak numara girmeye zaman harcamadan, masa telefonundan bilgisayar ekranında görünen herhangi bir telefon numarasını tıklama ile arayabilir. Şüphesiz, arama deneyimini ve iş verimliliğini büyük ölçüde geliştirmek için Yeastar Linkus Masaüstü İstemcisinde yerleşik olarak bulunan güçlü bir özelliktir .

Ayrıca, Linkus Rehberi, Kişiler , Kısayol Tuşuyla Seç ve Çevir ve Yeastar Tıkla-Ara Chrome Uzantısı ile birlikte , kullanıcılar bilgisayarın herhangi bir yerinde sunulan telefon numaralarını arayabilir ve arayabilir.

Örnek

Hayrettin bir müşteri temsilcisi ve her gün onlarca potansiyel müşteriyi aramak zorundadır. İş bilgisayarına indirilen ve dahili hattına bağlanan Linkus Masaüstü İstemcisi ile, masa telefonuna yazmak için herhangi bir çaba harcamadan birkaç tıklama ile dilediği numarayı kolayca çevirebilir. Ve neredeyse hiç işlem hatası veya gürültü yok.

Telefon numarası web tabanlı bir CRM’ye kaydedilmişse, Hayrettin, Yeastar Tıkla-Ara Chrome Uzantısı aracılığıyla onu da yazmadan aramak için doğrudan tıklayabilir.

Telefon numarası yerel bir belgede toplanmışsa ne olur? Hayrettin sadece numarayı seçip daha önce ayarladığı kısayol tuşlarıyla arama başlatır. Yine işi çok kolay.

Yeastar CTI nasıl etkinleştirilir

Yeastar CTI etkinleştirmeden önce, Santral, Linkus Masaüstü İstemci ve IP telefonunuzun hazır olduğundan emin olun. Daha fazla ayrıntıyı buradan öğrenin.

Yapılandırma adımları:

1. Santral kontrol arayüzü -> “Ayarlar” -> “Genel” -> “SIP” -> “Gelişmiş” -> “uaCSTA bağlantısını etkinleştir”.

pbx cti yapılandırması

2.Linkus Desk Client’a giriş yapın -> Sol alt köşedeki telefon simgesine tıklayın -> CTI modunu seçin

linkus cti kurulumu

Yeastar CTI etkinleştirildiğinde, Linkus Masaüstü İstemcisi üzerinde çalışabilir ve çevirme, arama bekletme, kayıt vb. Gibi masa telefonlarının arama işlemlerini kontrol edebilirsiniz.

Çağrı verimliliğini artırmanın daha fazla yolu

CTI’a ek olarak, Yeastar Linkus UC Softphone , çağrı deneyiminizi ve verimliliğinizi geliştirmek için daha fazla özelliğe sahiptir.

İş Telefon Numaranızı

Gittiğiniz Her Yere götürün : Linkus, cep telefonunuzu veya dizüstü bilgisayarınızı tam özellikli bir ofis uzantısına dönüştürür ve arama çevirme / aktarma / bekletme / kaydetme işlemlerini ofisteymişsiniz gibi kolay ve sorunsuz hale getirir.

Yerel Kişiler:

Santral içindeki kurumsal rehber, Linkus Softphone uygulaması ile otomatik olarak senkronize olduğu için, kişilere ulaşmak daha kolay olur . Sadece tıklayın ve iş arkadaşlarınıza veya müşterilerinize saniyeler içinde ulaşın.

CRM Entegrasyonu:

Yeastar telefon sistemleri , CRM ile entegre olabildiği için tek tıklamayla çevirme, arama açılır penceresi, arama günlüğü ve daha fazlasının keyfini çıkarmak için Zoho CRM , Salesforce CRM, Microsoft Dynamics 365, Outlook Kişileri ve Google Kişiler ile sorunsuz entegrasyonu destekler  .

Aramak İçin Tıkla, Kısayol

Chrome Eklentisi Basitçe web tarayıcınıza Yeastar Tıkla-Ara Chrome Uzantısını yükleyerek, Linkus Masaüstü İstemciniz aracılığıyla web sitelerindeki herhangi bir telefon numarasını tıklayabilirsiniz . Yazılım tabanlı bir CRM’de, belgelerde veya telefon entegrasyonunu desteklemeyen diğer uygulamalarda saklanan bir kişiyi aramanız gerekirse, Linkus’tan otomatik aramayı başlatmak için sadece telefon numarasını seçin ve bir kısayol tuşu kombinasyonuna basın. Bilgisayar ekranınızda görünen herhangi bir telefon numarasını mouse ile seçebilirsiniz.

Şimdi Linkus ile çağrı verimliliğinizi artırmaya başlayın:

Ücretsiz Linkus UC Yazılımını İndirin