Skip to content

2022’yi yeni bir P-Serisi güncellemesiyle kapatıyoruz! Yeni entegrasyonlar, özellikler ve geliştirmelerle kanal iş ortakları, daha fazla esneklik ve kârlılık için çözümleri karıştırabilir ve eşleştirebilir. Optimum hizmet sunmak için çeşitli ekipler daha donanımlı olacaktır.

Helpdesk Yazılımı Entegrasyonu: Zendesk ve Zoho Desk

Yardım masası yazılımı, müşteri isteklerini yanıtlamak, izlemek ve kolaylaştırmak için her büyüklükteki işletme tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Yeastar P-Serisi Telefon Santralleri, müşteri hizmetleri ve destek ekiplerine ekstra güç sağlamak için artık iki sektör lideri yardım masası yazılımı (helpdesk) olan Zendesk ve Zoho Desk ile entegrasyonu destekliyor.

Yardım masası yazılımınıza çağrı merkezi ve telefon özellikleri ekleyin ve uygulama içi telefon işlemlerini merkezileştirin. Daha hızlı arama, tam bağlamlar, basitleştirilmiş arama yönetimi ve daha otomatik süreçlerle müşteri deneyimini ve üretkenliği yükseltmeye yardımcı olur.

 • Yardım masası yazılımındaki kişileri otomatik olarak P-Serisi Santral Sistemine senkronize edin
 • Bilinmeyen arayanlar için yardım masası yazılımında yeni kişiler oluşturun
 • Etkili kayıt tutma ve sorun çözme için gelen çağrıları çağrılara dönüştürün
 • Yardım masası yazılımında müşterilerle olan tüm arama etkileşimlerini otomatik olarak günlüğe kaydedin
 • Telefon numaralarına tıklayarak herhangi bir müşteriyi doğrudan yardım masası yazılımından arayın
 • Müşteri kayıtları ile gelen aramalar için açılır bildirimleri görüntüleyin
yardim-masasi-entegrasyonu
yardim-masasi-entegrasyonu

Bu entegrasyon, tüm Zendesk ve Zoho Desk abonelik planları için mevcuttur. Çalışması için P-Serisi üzerinde Uzaktan Erişim Hizmetini ve Yeastar tarafından sağlanan alan adını da etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen Zendesk Entegrasyon Kılavuzu ve Zoho Desk Entegrasyon Kılavuzu’na bakın.

Yeni Eklenen Bitrix24 ve Odoo CRM Entegrasyonu

HubSpot, Zoho ve Salesforce‘un yanı sıra artık yerel, kullanıma hazır entegrasyon ve kolay, doğrudan yapılandırma yoluyla P-Serisi’ni Bitrix24 ve Odoo‘ya da bağlayabilirsiniz. Telefon Santrali sistemlerini CRM platformlarıyla birleştirmek size şunları sağlar:

 • Bitrix24 ve Odoo’dan bir müşteriyi veya potansiyel müşteriyi doğrudan aramak için tıklama
 • CRM kişilerinizden gelen her aramada otomatik açılır (PopUp) pencere
 • Bitrix24 ve Odoo’ya yapılan her aramayı anında takip edin ve günlüğe kaydedin
 • Bitrix24 ve Odoo’da ilk kez aranacak kişilerin kaydını otomatik olarak oluşturun
 • CRM kişilerini belirli bir P-Serisi Santral telefon rehberiyle senkronize edin
santral-crm-entegrasyonu
santral-crm-entegrasyonu

Bitrix24 entegrasyonu, Bitrix24 Basic Plan ve üzeri için mevcuttur. Odoo entegrasyonu, Odoo 14.0 ve sonrası ile test edilmiştir. Entegrasyonu kurmak için P-Serisi üzerinde Uzaktan Erişim Hizmetini ve Yeastar tarafından sağlanan alan adını da etkinleştirmeniz gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen Bitrix24 CRM Entegrasyonu Kılavuzu ve Odoo CRM Entegrasyon Kılavuzu’na bakın.

API ile Otel Entegrasyonu

Birbirinden bağımsız otel mülk yönetim sistemleri (PMS) ve telefon sistemleri, otel personelinin konuk ve operasyon verilerini manuel olarak tutmasını gerektirir, bu da verimsiz ve hataya açıktır. Artık aşağıdakiler gibi otel operasyonlarını otomatikleştirmek için otel PMS ve P-Serisi Santral Sistemini API aracılığıyla bağlayabilirsiniz:

Uyandırma Servisi

Misafirlerin oda numaralarına, konaklama tarihlerine ve özel taleplere göre PMS‘de uyandırma çağrıları ayarlayın. P-Serisi, konukların dahili hatlarına zamanında planlanmış aramalar yapacak ve aramalar yanıtlandığında önceden tanımlanmış sesli uyarıları çalacaktır.

Check-in

Misafirler check-in yaptıklarında, resepsiyon görevlileri onlara farklı işlevlere ve giden arama izinlerine sahip dahili numaralar atayabilir. Misafir isimleri olarak değiştirilen abone isimleri ile otel personeli bunları hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve profesyonel hizmet sunabilir. Konuklar ayrıca otel odaları arasında ücretsiz görüşmelerin, sesli mesajların ve gerekirse daha fazla telefon özelliğinin keyfini çıkarabilirler.

Check-out

Konuklar çıkış yaptıkça, adların boş olarak ayarlanması, giden arama izinlerinin devre dışı bırakılması, sesli posta mesajlarının silinmesi vb. gibi ilgili iç hat ayarları otomatik olarak sıfırlanacaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen Geliştirici Kılavuzuna bakın. P-Serisini otel PMS’sine entegre etmek için daha fazla yöntem geliştirme aşamasındadır ve önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecektir. Bizi izlemeye devam edin!

Çağrı Merkezi Optimizasyonları

Kuyruk Mola Nedenleri

Çağrı merkezi çalışanları, çeşitli nedenlerle “Mola” durumuna geçirilebilir ve amirlerin sorunsuz çalışma ve uygun hesap verebilirliği sağlamak için bilgi sahibi olmaları gerekir. Yeastar telefon santralleri artık kuyruk duraklamalarının nedenlerini ve sürelerini izleme ve analiz etme olanağı sağlıyor.

Müşteri Temsilcileri (Agents), 20 adede kadar özelleştirilmiş duraklatma nedeni ile, bir özellik kodunu çevirerek veya Linkus Web/Mobil İstemcilerindeki özel düğmeyi tıklatarak belirli bir duraklama nedeni seçebilir. Kuyruk yöneticileri ise “Agent Pause Activity” raporunda bu duraklamaların nedenlerini ve sürelerini takip edebilecek.

Memnuniyet Anketi Detayları

Müşterilerin farklı memnuniyet düzeylerini derecelendirmek için farklı tuşlara (1, 2, 3, …) basmasına izin verin. Kuyruklar ve acenteler için ortalama puanlar otomatik olarak hesaplanacak ve ilgili çağrı raporlarında görüntülenecektir.

Daha İnce Ayrıntı Düzeyinde Çağrı Raporları

Çağrı merkezi yöneticilerinin ayrıntılı sıra performansını saate, güne ve aya göre kontrol etmesine, aracı performansını ayrı ayrı incelemesine ve hem gelen hem de giden aramalar için genel verilerle dahili çağrı etkinliklerini analiz etmesine izin verin.

Zamanlanmış Raporlar Alma

İstenilen çağrı raporları aynı anda 10 e-postaya gönderilecek şekilde planlanabilir.


Sürüm notları için linki ziyaret edebilirsiniz