Skip to content

Snom Technology GmbH, SIP‘e dayalı VoIP telefonları üreten bir Alman şirketidir. Snom’un ürünleri, küçük ve orta ölçekli iş sektörünü, ev ofislerini, İnternet servis sağlayıcılarını, taşıyıcıları ve ekipman üreticilerini hedefliyor. 1996 yılında kuruldu ve merkezi Berlin’de bulunmaktadır. 2016’dan beri VTech Holdings’in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluştur.

Ses Teknolojisi

snomSnom‘da, yeni bir ürünün ses kalitesinin değerlendirilmesi, ilk endüstriyel tasarım hazır olur olmaz başlar ve ürünün tüm yaşam döngüsü boyunca ilk plastik enjeksiyon kalıplama örneklerinden devam eder. Yıllar içinde akustik deneyimimiz sayesinde, en son DSP algoritmalarını VoIP sinyalleşme becerilerimizle birleştirerek cihazlarımızın ses kalitesini sürekli iyileştirdik. Özellikle, işleme gecikmeleri, ağ gecikmeleri, ağ paket kayıpları ve gürültü gibi VoIP teknolojisine özgü çeşitli sorunları çözdük.

Telefonlarda ses kalitesindeki farklılıkları yaratan, tasarım aşamasında detaylara gösterilen bu dikkattir. Öznel testler, nesnel testler kadar önemlidir; objektif olarak iyi ayarlanmış bir telefon yine de zayıf ses sağlayabilir. Snom olarak, iyi ayarlanmış ses cihazlarını, bir objektif ayar döngüsünün, iş tamamlanana kadar öznel oturumların bir aşamasının izlediği cihazlar olarak anlıyoruz. Snom, modern telekomünikasyondaki en son talepler doğrultusunda müşterilerimize en iyi kaliteyi sunmamızı sağlamak için IP telefonlarımızın tasarım aşamasında çok çeşitli test araçları ve yazılımlar kullanmaktadır.

İş İçin Özel Tasarım

businessBir iş telefonu, ister resepsiyonda, ister çağrı merkezinde, yoğun ofiste, toplantı odasında, koridorlarda, depoda veya bir şubede olsun, çok çeşitli iş durumlarının yanı sıra çeşitli farklı yerlerde de çalışmalıdır. Bunu başarmak için, Bluetooth, Ethernet Üzerinden Güç (POE), kulaklıklar ve LAN gibi çok çeşitli cihazlara ve teknolojilere yüksek bağlantı sunmalıdır. Ayrıca gizli dinlemeyi, endüstriyel casusluğu veya diğer telefon suistimalini önlemek için mevcut güvenlik gereksinimlerini karşılamalıdır. Modern iş telefonu için diğer gereksinimler, bekletme, meşgulken çağrı tekrarı, konferans görüşmeleri, birkaç hattın veya meşgul lamba alanının izlenmesi gibi günlük işler için kullanışlı işlevlerdir. Kişi listesindeki kişileri yönlendirme veya uygun şekilde arama. Bunun için telefonun ofis ortamına uygun olması, istenilen yere kurulabilmesi ve kolay ulaşılabilir olması gerekir. Ofis süreçlerine entegre edilmesi kolay olmalı, çok az talimat gerektirmeli ve kullanımı basit ve rahat olmalıdır.

Bu gereksinimleri karşılamak için Snom, akla gelebilecek her ofis senaryosunu kapsayan bir özellik seti geliştirdi: Snom telefonlar, günlük işlerinizde size maksimum rahatlık sunmak için birleştirilebilen 700’den fazla ayara sahiptir. Gereksinimler, kullanıcıların nasıl kullandığına bağlı olarak büyük ölçüde değişebileceğinden, müşterilerimizin geri bildirimlerini çok dikkatli bir şekilde izliyoruz ve telefonun kullanıcıların beklentilerini ve iş operasyonlarının gerektirdiklerini sağladığından emin olmak için telefonlarımızı sürekli olarak test ediyoruz.

Tasarım Teknolojisi

advanced.pngGünlük iş kullanımına yönelik ürünlerin kullanımı kolay olmalıdır. Snom’da bir ürünün başarısıyla ilgili insani, teknolojik ve ekonomik faktörleri müşterilerimizin bakış açısından analiz ediyor ve değerlendiriyoruz. Bu sürecin bir sonucu, kullanıcılar ve cihazlarımız arasındaki karmaşık etkileşimler için sezgisel kullanıcı arayüzlerinin geliştirilmesidir.

Genç ve deneyimli tasarımcılardan oluşan ekipler, olağanüstü özgünlükleriyle öne çıkan ve markamıza gerekli özgünlüğü veren yenilikçi ve kullanıcı dostu tasarım çözümleri geliştiriyor. Dünya çapındaki ödüller bu alandaki başarımızı doğruluyor. Tasarım felsefemize katılıyorlar ve müşterilerimizin beklentilerini karşıladığını gösteriyorlar. Amacımız müşterilerimizin memnuniyetidir ve her zaman olacaktır.

Snom telefonlar her gün kullanılmaktadır ve kullanıcılar ve onların refahı üzerinde etkisi vardır. Ürünlerimizin estetik kalitesi ve işlevselliğinin bizim için bu kadar önemli olmasının sebeplerinden biri de budur. Tasarımımız en ince ayrıntısına kadar eksiksizdir. Tasarım sürecindeki özen ve doğruluk, müşterilerimize ne kadar değer verdiğimizi gösterir.

Telefon Ekranları

display.pngSnom, kullanıcılara telefonlarını kullandıklarında önemli görsel bilgiler veren çıkış cihazları olduğu için telefon ekranlarının kalitesine büyük önem veriyor.

Snom olarak, ekranlarımızda yalnızca TFT ve FSTN gibi gelişmiş teknolojileri kullanıyoruz. Yüksek çözünürlüklü renkli ekranlarımız, piksel kontrolü ve iyi kontrast değerleri gibi gelişmiş özellikleri etkinleştirmek için ince film transistörlü sıvı kristal ekranlardan (TFT LCD) yapılmıştır. Bu teknolojinin diğer avantajları, geniş görüş açısı, düşük renk kayması ve iyi aktarım değerleridir. Film Dengelemeli Süper Bükülmüş Nematik Ekranlar (FSTN), esas olarak monokrom ekranlı Snom telefonlarda kullanılır: FSTN, keskinlik ve kontrast sağlamak için ekran ile arka polarizör arasında bir film dengeleme katmanı kullanan pasif matrisli bir LCD teknolojisidir. artırmak. Arka plan aydınlatması enerji tasarruflu LED’ler ile üretilir,

Snom tarafından kullanılan tüm ekranlar dayanıklılıkları ve sağlamlıkları için seçilmiştir; zarar görmeden belirli elektrostatik boşalmalara ve elektrik kesintilerine dayanabilirler. Bu nedenle masa telefonlarımızı, ekranları da içeren 24 ay garantili sunabiliriz. Müşterilerimizin çoğu, ekranın solduğunu bize bildirmeden cihazlarımızı 5 yıldan fazla bir süredir sürekli kullanıyor.

Almanya'da Geliştirilen Kalite

germany1996 yılındaki kuruluşumuzdan beri IP telefonculuğunun öncüleri arasındayız ve o zamandan beri yeni, yüksek kaliteli çözümler geliştirmekten gurur duyuyoruz. Snom, güvenli, işlevsel ve dayanıklı ürünlere – güvenebileceğiniz kaliteye – özellikle önem verir.

Endüstriyel Tasarım

industrial.pngSnom, mükemmellik için çabalar. Bu nedenle endüstriyel tasarım, yeni ürünler için araştırma ve geliştirme sürecinin merkezi bir parçasıdır. Snom telefonlar, çok çeşitli senaryo ve durumlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır; Endüstriyel tasarımcının işlev ve biçim çalışmaları ile ürün, kullanıcı ve çevre arasındaki bağlantı, bu kullanılabilirliği elde etmek için merkezi hususlardır. Snom’un tasarım kılavuzlarındaki ürün özellikleri, nesnenin genel tasarımı, ayrıntıların birbirine göre düzenlenmesi, renkler, yapılar, şekiller ve cihazın kullanımının ses, klavye ve aydınlatma gibi yönleri gibi hususları içerir.

Snom, yeni tasarım fikirlerine değer verir ve kendi ekibimizin dışından aktif olarak öneriler alır. Diğer sektörler ve disiplinler için yeni fikirler her zaman mükemmel cihazı arayışımıza akar. Snom ürünleri, yeni teknik ve estetik standartlar belirlemek için sofistike VoIP ve ses teknolojilerini özel tasarımla birleştirir. Snom, geniş bir işlev yelpazesini özel, zamansız bir tasarımla birleştiren bir VoIP telefonu arayan kullanıcıları hedefliyor.

Yarı İletken Teknolojisi

semiconductor.pngCihazlarımızı piyasadaki en gelişmiş ürünler yapan yenilikçi özellikleri müşterilerimize sunabileceğimizden emin olmak istiyoruz. Bu nedenle Snom’un geliştirme ekipleri, işlevleri ve yeni platformları tanımlamak için Broadcom, Intel, Cirrus ve Texas Instruments gibi önde gelen yarı iletken tedarikçileriyle yakın bir şekilde çalışır.

Mühendislerimiz VoIP telefonlar için yeni bir çip üzerinde sistem (SoC, tek çipli sistem) geliştirmeden önce, yarı iletken endüstrisindeki sistem mimarları ile temasa geçiyorlar. Gibi özellikler B. Ethernet anahtarlarının anahtarları, bit aktarım katmanı (PHY’ler – fiziksel katman cihazları), dijital veri işleme (DSP – dijital sinyal işlemcileri) ve ses cihazları ile birlikte geliştirilmiştir ve tek çipli bir çözüme tamamen entegre edilmiştir. Ekibimiz, SoC mimarisinin ses yönlerine özel önem vererek, VoIP ağlarında mümkün olan en yüksek ses kalitesini elde etmemizi sağlar. Buna, yüksek kaliteli akustik yankı giderme için yüksek şirket içi standartlarımızı karşılama,

Bir diğer önemli nokta ise en modern, çevre dostu ürünlere olan talebi karşılayabilmek için cihazlarımızın enerji tüketiminin piyasa ortalamasının altında olmasını sağlamaktır.

Yazılım Teknolojisi

code.pngSnom yazılımı, kullanıcılarına günlük ve özel kullanım için çok sayıda kullanışlı özellik sunar. İlk sürümünden bu yana, Snom aygıt yazılımı, her zaman çok sayıda BT hizmet sağlayıcısı ve çok çeşitli İnternet telefon platformları ile birlikte çalışabilirliğe odaklanarak sürekli ve sürekli olarak geliştirilmiştir. Teknoloji ilerledikçe, Snom’un her zaman telefonlarında bu en son özellikleri sunan ilk kişiler arasında olacağından emin olabilirsiniz.

Snom, farklı telefon modellerinde aynı bellenimi sorunsuz bir şekilde desteklemeyi mümkün kılan modüler bir yazılım geliştirme yöntemi kullanır. Bir aygıt yazılımı sürümü yayınlandığında, her mevcut telefon modeli için sağlanacaktır; Desteklenen özelliklerdeki farklılıklar yalnızca donanıma bağlıdır. Müşterilerimizin donanım yazılımlarını güncel tutmalarını kolaylaştırmak için tüm telefonlar için aynı provizyon süreçleri vardır. Bu yaklaşım, özellikle farklı telefon modellerinin olduğu ortamlarda yöneticilerin işini basitleştirir. Çünkü tüm Snom telefonlarını yönetebilmek ve tedarik edebilmek için yalnızca tek bir modeli tanımaları yeterlidir.

Snom IP Telefon Modelleri

D120, D305, D315, D335, D345, D375, D385, D712, D715, D717, D725, D735, D745, D765, D785/N, D862, D865

IP DECT Telefonlar

M5, M15 SC, M25, M65, M70 ,M80 ,M85 ,M90 ,M200 SC ,M300 ,M700, M900, M900 – Outdoor, M9B – Beacon Gateway

Profesyonel Çağrı Merkezi Kulaklıkları

A100D, A100M, A150, A170