skip to Main Content

IP Telefon ve IP Santral Distribütörü Nolto Bilişim

Nolto Bilişim, Telekomünikasyon sektöründe IP Santral, IP Telefon ve VoIP Gateway gibi telekomünikasyon, görüntülü ve sesli iletişim ürünleri ve bulut santral ve çağrı merkezi çözümlerinin Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir.

Lider Telekom üreticisi Yeastar'ın tek yetkili distribütörüdür. Yeastar, küçük ve orta ölçekli işletmeler için hibrit IP Santral ürünlerinin yanında büyük ölçekli işletmeler için yazılım tabanlı santral ve Bulut Santral ürünleri de bulunmaktadır.

Yealink IP Telefon, IP dect telefon, telekonferans cihazları, video konferans odası çözümlerini avantajlı fiyatlar ile sunmaktadır.

Ses operatörlerinin ve bulut santral satıcılarının ihtiyaç duyduğu FXS, FXO, IP FCT, GSM IP FCT, LTE Router gibi telekomünikasyon ekipmanlarını profesyonel destek ile dağıtmaktadır.

Nolto Google Maps

Bize Ulaşın

Adres: Yukarı Dudullu Mh, Alemdağ Cd, No:806 K:4 D:14 Dalçık İş Merkezi 34775 Ümraniye İstanbul Türkiye

Yol tarifi için tıklayın: https://g.page/NOLTO

Telekomünikasyon Sektörünün Talepleri İletidi

Bilişim ve telekom sektörünün önde gelenleri, internet değişim noktaları kurulmasını, Dijital Kalkınma Planı yayınlanmasını, Bilişim Yüksek Konseyi kurulmasını önerdi.

Cumhurbaşkanlığı’na beklenti ve taleperini ileten telekomünikasyon ve bilişim sektörünün önde gelenleri, Türkiye’de internet değişim noktaları kurulmasını, Dijital Kalkınma Planı yayınlanmasını, Konya’ya veri merkezi kurulmasını ve Bilişim Yüksek Konseyi oluşturulmasını dile getirdi.

Bilişim Medyası Derneği, Türkiye Bilişim Derneği, Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği, Bilişim Sanayicileri Derneği, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği, Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği, Yazılım Sanayicileri Derneği, Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği, Teknolojide Kadın Derneği, Cumhurbaşkanlığı ile görüştü ve talep/şikayet ve beklentilerini masaya yatırdılar.

Bankalara e-devlet ile hesap açma imkanı verdiğini söyleyen sektör temsilcileri, telefon, internet ve uydu aboneliklerinde de benzer uygulamanın hayata geçirilerek ıslak imza şartı aranmadan dijital ortamdan abonelik hakkı gelmesini talep ettiler. Türkiye’nin 400 bin kilometreye yakın fiber altyapısı olduğunu söyleyen temsilciler, “İnternetin en kırsal yerlere götürülmesi için internet değişim noktaları oluşturulması gerekmektedir. Bunun için fiber optik altyapı kaynaklarının ortak kullanımına izin verilmeli. Yükselecek haberleşme yükünü böylece kaldırabiliriz” dediler.

Koronavirüs sürecinin dijitalleşmenin kapılarını açtığını ancak olumsuz etkilerinin devam ettiğini belirten sektör temsilcileri, hükümetten muhtasar, KDV, SGK prim desteği verilmesini, gümrük vergilerinin ertelenmesini ve düşürülmesini istedi. ilgili yazımıza göz atın: https://www.nolto.com/telekomunikasyon/2020de-dikkat-ceken-telekom-trendleri/