Skip to content

Çoğu CEO, karlılığı en üst düzeye çıkarmak için genellikle geliri artırmaya ve maliyetleri azaltmaya odaklanır. Bir şirket doğru araçlara yatırım yaparsa teknoloji bu amaçla bir araç olabilir.

VoIP (İnternet Üzerinden Ses Protokolü), iş çıktısını artırmak için hızla yükselen teknolojidir. Yeni santral özellikleriyle müşteri iletişimini kolaylaştıran ve satış temsilcilerinizi ihtiyaç duydukları kaynaklarla donatabilir.

Modern bir santral sistemi, işletmelerin paradan tasarruf etmelerine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda satışlarını artırmaya ve müşteri hacmini artırmaya yardımcı olur. Burada VoIP’in analog meslektaşlarını bozabileceği ve iş beklentilerinizi ve satışlarınızı artırabileceği 9 yolu listeliyoruz.

1. Yeni Satış Fırsatlarının Kilidini Açın

İnternet tabanlı alışveriş ve danışmanlık, tuğla ve harç satış sektöründeki büyümeyi geride bırakmaya devam ederken, bu teknolojiyi de aynı derecede önemli hale getiriyor.

Araştırmalar, ziyaretçilerin %88’inin  web sitesinde “tıkla ve ara” widget’ı sunuyorsa bir işletme ile iletişim kurma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor.  Daha fazla çağrı, daha fazla fırsat anlamına gelir.

VoIP, widget’ın rol alması için gerekli teknolojidir. Önemli bir VoIP telefon sistemi, web sitenizden ücretsiz ziyaretçi aramasını etkinleştirmek için gelişmiş API veya WebRTC Tıkla ve Ara özelliği sunabilir. Tek ihtiyacınız olan basit bir entegrasyon yapmaktır, o zaman satış temsilcilerinizin telefondaki tüketicileri satma şansı daha fazla olacaktır. Daha fazla ziyaretçi potansiyel müşteriye dönüştüğünde, satışlarınızın ve gelirinizin hızla yükseleceğinden emin olabilirsiniz.

2. Mevcut Müşterilerle Satışları Arttırın

En iyi işletmeler, satış ve müşteri anlayışlarının kaçınılmaz bir şekilde bağlantılı olduğunu anlar; yani birinin başarısı diğerine bağlıdır. Bu nedenle, bir şirketin satışlarını ve müşteri verilerini birleştirmek için yapabileceği her şey muhtemelen gelir ve genel etkililiğin artmasına neden olacaktır. Bu yüzden birçok işletme CRM uyumlu bir VoIP telefon sistemi arıyor .

VoIP, müşteri konuşma kayıtlarını, satın alma geçmişini ve CRM’deki diğer tüm önemli istatistikleri entegre eder ve verileri gerçek zamanlı olarak açmak için çağrı açılır penceresini etkinleştirir. Bu, satış temsilcilerinizin bir müşteriyle konuşurken ilk elden müşteri anlayışına sahip olacağı ve bu bilgileri bir müşterinin en çok ilgisini çeken şeyleri bulmak için kullanabileceği anlamına gelir. Bu şekilde, farklı ürün veya hizmetleri çapraz satma şansı artacak ve satışları çoğaltmak için müşteri ilişkileri de geliştirilecektir.

Ayrıca, en üst düzey bir VoIP telefon sistemi , her görüşmeyi takip etmek için satış temsilcileri için yararlı araçlar sağlamak üzere çağrı kaydını veya çağrı kaydını otomatikleştirebilir .

3. Artan Memnuniyetle Hizmet Etkileşimini Kısaltın

Müşteriler, çok uzun sürdüğü için servis departmanlarıyla iletişim kurmaktan nefret ederler. Servis gereksinimleri gibi soruları cevaplamak, “akıllı” bir telefon sisteminiz yoksa, doğru departmana aktarılmadan önce birkaç kez tekrarlanabilir.

VoIP teknolojisi sorunu mükemmel bir şekilde çözer. Her arayanın her zaman bir “canlı” operatörle katılımını sağlamak için arama işlemenin tüm yönlerini yönetir. VoIP telefon sistemi tarafından sunulan gelişmiş IVR ve Çağrı Yönlendirme özelliğiyle, işletmeler müşteri girişini ve çağrıları 24/7 otomatik bir şekilde istenen bir alıcıya / hedefe yönlendirebilir. Uzun zamandır müşterilerin beklemeye alındığı ve cevap alamadığı günler geride kalır!

Gelişmiş bir IP telefon sisteminin, yükseltilmiş çağrı yönetimi özelliğiyle, yalnızca müşteri hizmetleri etkileşimlerine neşe getireceği ve satışlara daha fazla katkıda bulunacağı söylenebilir.

4. Giden Satışlar için Çağrı Verimliliğini Artırın

İş satışları bir sayı oyunudur: ne kadar çok kişi ararsanız, müşteriye dönüşecek olası satış elde etme olasılığı o kadar iyi olur. Bu nedenle, satış temsilcilerinizin çağrıları daha kolay ve daha hızlı bir şekilde bağlamasına yardımcı olmak için gelişmiş araçlara ihtiyacınız olacak. Birinci sınıf bir VoIP iş sistemi buna katkıda bulunabilir.

Telefon numaralarını manuel olarak girmek yerine, Yeastar gibi bazı gelişmiş IP Santral sistemleri, “tıkla ve ara” özelliğine sahiptir. Yeastar IP Santral sisteminin, sadece fare ile birkaç tıklama yaparak, bilgisayar ekranınızdan arayabilir, bir web sitesi, belge veya herhangi bir yazılım tabanlı CRM üzerinden arama yaparak verimlilik ve hız kazanabilirsiniz.

https://www.nolto.com/telekomunikasyon/voip-ve-crm-entegrasyonu-firmanizi-guclendirmek-icin-entegrasyon

5. Satış Performansını Kolay Raporlama ve Kalite Güvencesi ile Değerlendirin

Performans raporlaması, başarılı bir satış ekibinin anahtarıdır. Neyse ki, VoIP telefon sistemleri, çağrı süreleri, cevapsız çağrı oranları ve hem bireysel hem de ekip satış performansını bildiren diğer KPI’lar için analiz için yeterli çağrı günlükleri sağlar.

Buna ek olarak, satış yöneticileri bir çağrıda müşterilerle nasıl etkileşime gireceği konusunda mücadele eden acemi satış koçu için özel çağrı kaydı veya gerçek zamanlı çağrı izleme özelliğini kullanabilir, bu da tüm satış ekibinin sabitlenen unsurları tanımlamasına ve daha iyi bir sonuç için farklı şeyler yapabilirmesine olanak sağlar.

6. Kaçırılan Fırsatları Azaltın

Bir satış temsilcisi masasından uzakta oldukları için bir çağrıyı kaçırdığında ne olur? Sana hiç ulaşmayan aramalar yüzünden kaç fırsatın eksik olabileceğini biliyor musun? Cevapsız çağrıların işletmenizi nasıl etkileyebileceği konusunda çok az farkındalığınız olabilir.

İşte bir ipucu: Araştırmalar, yalnızca İngiltere’nin, işletmelerin cevapsız çağrılar nedeniyle her yıl 30 milyar £ ‘dan fazla kaybettiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, cevapsız aramalar kayıp satışlara eşit olabilir. Neyse ki, VoIP herhangi bir zamanda, herhangi bir yerden ve herhangi bir cihazdan dahili arama yapmanıza veya almanıza izin vererek boşluğu doldurur. Satış temsilcileriniz yolda veya sadece ofisten uzakta olabilir, ancak müşteriler yine de onlara ulaşabilir. Ayrıca, satış temsilcileriniz bir görüşme için uygun olmadığında, VoIP, çağrıyı o anda kullanılabilir olan birine otomatik olarak yönlendirmeye / yönlendirmeye yardımcı olarak, cevapsız aramalar ve fırsatlar olasılığını büyük ölçüde azaltır.

7. Pazarı Yerel Varlıkla Genişletin

Tanınmış bir alan kodu, işletmenize tanıdık bir hava kazandırarak, büyük bir yurtdışı yatırımı olmadan pazarı neredeyse genişletmenize olanak tanır. Bu şekilde VoIP, yerel işletme terimine yepyeni bir anlam getiriyor.

Yerel telefon numaraları ile bağlanan geleneksel sabit hat sistemleri ile karşılaştırıldığında, VoIP sistemleri istediğiniz alan koduyla birden fazla sanal numaraya sahip olmanızı sağlar. Bu, şehirlerarası, eyaletler arası veya ülkeler arası genişleme girişini engeller. Ve en iyisi, müşterileriniz nereden aradığınızı asla bilemez ve komşu bir işletme izlenimi vererek her zaman avantajlardan faydalanırsınız.

8. profesyonel görünmek ve sizden daha büyük

İşletmeler genellikle büyük bir marka gibi göründüklerinde daha fazla müşteri kazanırlar. VoIP, IVR, otomatik müzik ve özel sesli komut istemi özelliklerine sahiptir; bu, müşteri hizmetlerini otomatikleştirmeye ve marka kimliğinizi, IVR, beklemedeki müzik veya sesli komutlar gibi telefon görüşmelerinde en üst noktada güçlendirmeye yardımcı olur. Bunlar markanızın büyük görünmesine yardımcı olacaktır. Ve sonuç olarak, müşteriler size geri dönmeye daha istekli olacaklardır.

Örneğin, profesyonel bir sondaj danışmanlığı şirketi veya garajında ​​çalışan David Smith ile iş yapmayı mı tercih edersiniz? Kesinlikle, müşterileriniz de öyle. VoIP özellikleri daha büyük organizasyonlar ve rakiplerle rekabet etmenize yardımcı olabilir.

9. İç Takım İşbirliğini Birleştirin

VoIP, çalışanların müşterileri ve satıcıları aramasına kesinlikle izin verirken, daha iyi iş sonuçları için ekip iletişimini ve işbirliğini de geliştirir.

Ekip iletişimini bire bir telefon görüşmeleriyle sınırlamak yerine, çalışanların birden çok şekilde işbirliği yapmalarını sağlayan birleşik iletişim sağlar. Bazı gelişmiş VoIP sistemleri, kurumsal düzeyde telefonla konferans, mesajlaşma, iletişim durumu ve dosya paylaşım teknolojilerini tek bir platformda birleştirir ve bu da hiçbir şekilde ekip çalışması için daha fazla çeviklik sunmaz ve gerçek zamanlı ekip iletişimini kolaylaştırmaz.

Son Sözler

Bir CEO veya yönetici olarak telefon santralinin satışa etkisini düşünmemiş olabilirsiniz. Umarız bu blog yazısı biraz olsun yardımcı olmuştur.

Hemen bize ulaşın ve VoIP’in işinize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmenize yardımcı olalım! Ya da bloğumuzu keşfetmek için biraz zaman ayırın ve modern bir VoIP telefon sisteminin daha iyi sonuçlar için iş yapma şeklini nasıl değiştirebileceği konusunda yeni bir dünya bulabilirsiniz!