Skip to content

Panasonic’in İş Ortaklarına gönderdiği E-posta, santral ve tümleşik iletişim birimlerini kapatacağını ortaya çıkardı.

Panasonic to Close Business Communications Business

Panasonic, önümüzdeki iki yıl içinde İş İletişimi kolunu kapatmaya karar verdi.

Japon devi, kararını iş iletişim kolundaki düşüşte kilit bir faktör olarak bulut tabanlı çözümlerdeki artışı gerekçe göstererek dün ortaklarına gönderdiği bir e-postayla duyurdu.

Panasonic İş İletişimi İş Birimi Başkanı Carlos Osuna‘dan gelen e-postada , Panasonic’in işin geleceğinin “savunulamaz ve öngörülemez” olduğunu hissettiği belirtildi ve fabrika varlıkları ile pazar talepleri ve Ar-Ge faaliyetleri arasında bir “uyumsuzluk” olduğunu ekledi. Rakiplerinden “geride kaldığı”, işletmenin “sürekli bir mali açık” ile çalıştığı anlamına geliyordu dedi.

UC Today’e yakın kaynaklara göre Panasonic Business Communications, Asya ve ABD’deki rakiplerine karşı “gücünü kaybediyordu”, ancak EMEA’nın “nispeten iyi” olduğunu söyledi. Üretim 2022’ye kadar devam edecek ve 2029’a kadar ortaklara “şimdilik her zamanki gibi iş yapıyor” mesajını veren bir yedek parça ve destek programı kurulacak.

İş İletişimi kolundaki tüm çalışanlar, önümüzdeki hafta başlayacak danışma süreci ile işlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya. İşin yapısı, mali yılın başında Nisan ayında açıklanacak.

E-postada Osuna şunları söyledi;

“İşimizi, özellikle onlarca yıllık geçmişi ve güvene sahip olanı, büyük bir üzüntüyle kapatıyoruz”,
“Son yıllarda Panasonic, organizasyonumuzu ve ortaklarla ilişkilerini mümkün olduğunca sürdürülebilir hale getirerek işi sürdürmenin bir yolunu bulmak için çok çalıştı. Ancak, fabrika kaynaklarının sınırlı kapasitesine dayanan mevcut iş ortamı göz önüne alındığında bunun mümkün olmadığı aşikar hale geldi. “

Kaynak: https://www.uctoday.com/unified-communications/panasonic-to-close-business-communications-arm/