Skip to content

Microsoft CEO’su Satya Nadella, bu hafta şirket adına açıklamalarda bulundu. Microsoft’un işyeri yazışma uygulaması Teams’in şu anda günlük 75 milyon aktif kullanıcısı olduğunu söyledi. Sadece 6 hafta önce günlük 44 milyon aktif kullanıcısı bulunan Microsoft Teams, kullanıcı sayısını yüzde 70 oranında artırmış oldu.

Nadella konuşmasında, “COVID-19 işimizin ve hayatımızın her alanını etkilediğinden, iki ay içinde iki yıllık dijital dönüşüm gördük.” Dedi. Microsoft Teams’i, Office 365 bulut paketinin geri kalanıyla bütünleşmesi nedeniyle toplantıları, çağrıları, sohbeti ve işbirliğini tek bir yerde birleştiren tek araç olarak lanse etti.

Microsoft, bu ay, günde 200 milyon toplantı katılımcısı olduğunu söylüyor. İki metrik arasındaki fark, “günlük toplantı katılımcıları” nın birden fazla toplantıda sayılmasıdır: Bir günde beş Zoom veya Teams toplantısı yaparsanız, beş kez sayılırsınız.

Microsoft, Slack ve Zoom gibi rakipleri yenmek için Teams’e yeni özellikler eklemeye ve yoğun çalışmalarına devam ediyor.

Corona virus pandemisinin işletmeleri uzaktan çalışmaya için Microsoft Teams gibi video konferans ve uzaktan iletişim sağlayan uygulamalarda genel olarak artış devam ediyor.