Sennheiser Profesyonel Ses ve Sesli İletişim Sistemlerinde Bir Dünya Lideri

Sennheiser Tarihi

Sennheiser 70 yıldır ses kaydı, iletimi ve üretimi ile ilgli tüm alanlarda en yüksek kalitede ürün ve çözümler üretmektedir. Elektro akustik ürün, sistem ve hizmetlerin dünya lideri tedarikçilerinden biri olan Sennheiser sürekli yenilikçi ve yaratıcı çözümler üretmeyi hedeflemektedir.

Sennheiser Motivasyonu

Sennheiser markasının ve ürünlerinin dünya çapında sahip olduğu haklı ünün ardında her biri devrimci nitelikte olan bir dizi yenilikçi icat yatmaktadır. Bunların arasında 1950 lerde shotgun mikrofonların, 60 larda açık tip kulaklıkların icatları vardır. İzleyen dönemde ise 1970 lerde kızılötesi iletim teknolojileri ve 80’ lerde çok kanalllı RF kablosuz iletim teknolojileri sayılabilir. Çevresel ses üreten sistemler 1990’lara damgasını vururken, akıllı ses sistemleri yeni milenyumun gözdeleri oldu.

Ürünler ve Sistemler

Sunulan ürün yelpazesi, mikrofonlar, kablosuz mikrofon ve monitör sistemleri, konferans ve bilgilendirme sistemleri, havacılık ve audiology alanlarında kullanılan çözümleri içermektedir. Stüdyo mikrofonları konusunda dünyanın lider üreticilerinden biri olan Georg Neumann da Sennheiser Grubu’nun bir parçasıdır.

Gerçek Sesi Keşfedin

Sennheiser markası 70 yıldan beri en yüksek kalitede ürünler, gerçek ses ve sesin kaydedilmesi, iletilmesi ve üretilmesini amaçlayan özel çözümler ile eş anlamlıdır. Kullanıcılarının sesi tüm yönleri ile duymalarından öte hissetmelerini de amaçlayan Sennheiser, bunu Alman mühendisliği, inovatif bilim, ve bu dünyadaki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile gerçekleştirmektedir. Sennheiser, Mikrofon, kulaklık ve entegre sistemler konularında standartları belirleyen bir konumdadır.

Sennheiser Markası Hakkında

Kuruluş

Sennheiser 1945 yılında Laboratorium Wennebostel adıyla Prof. Dr Fritz Sennheiser tarafından kuruldu.

Ürünler

Sennheiser, Mikrofonlar, kulaklıklar, ve mikrofonlu kulaklıklar, izleme sistemleri, konferans ve bilgi sistemleri, işitme engelliler için yardımcı cihazlar ve havacılık kulaklıkları üretmektedir.

İş Hacmi

Sennheiser’in 2013 yılı cirosu 590,5 milyon Avro düzeyinde gerçekleşmiştir.

Çalışan Sayısı

Sennheiser’in dünya çapında 2542 çalışanı vardır. Çalışanların %51’i Almanya’da yerleşik, kalanı ise çeşitli ülkelerde bulunmaktadır. Sennheiser Group bünyesindeki diğer kuruluşlar:

-Georg Neumann GmBH Berlin ( stüdyo mikrofonları ve monitor hoparlörleri 1991 den beri)

-Sennheiser Communications A/S ortak girişimi (PC, ofis ve çağrı merkezleri için kulaklıklar) 2003 ten beri)

Üretim tesisleri

-Almanya ( mikrofon, kulaklık, kablosuz miktofon ve monitor sistemleri konferans ürünleri, havacılık kulaklıkları)

-İrlanda (kulaklık odyoloji ürünleri, monitor hoparlörler, entegre ses sistemleri) ABD : kablosuz mikrofonlar ve monitor sistemleri)

Satış Organizasyonu

Sennheiser, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, İsviçre, Liechtenstein, Almanya, Danimarka,,Rusya, Hong Kong, Hindistan, Singapur, Japonya, Çin, Avusturalya, Yeni Zelanda, Kanada, Meksika ve ABD ‘de kendi grup şirketleri ile olmak üzere toplam 131 ülkede faaliyet göstermektedir.