Skip to content

Jabra Markasını Tanıyor musunuz?

Jabra ses için büyük bir tutku taşıyan küresel bir markadır. Profesyonellerin verimli çalışmasına yardımcı olmak için akıllı kulaklıklar ve iletişim araçları üretmektedir.

İnsanların daha iyi arama, müzik ve video keyfi çıkarabilmeleri için profesyonel kulaklıklar tasarlamaktadır. Ve daha iyi, daha kapsayıcı toplantılar için (nerede çalışıyor olursanız olun) öncü video konferans çözümleri sunmaktadır.

Jabra’nın ses konusundaki profesyonelliği, tıbbi ses konusunda uzman olan GN Group‘un parçası olmasından kaynaklıdır.

Jabra hakkında sayfası görseli

gn icon

Ses Konusunda 150 Yıllık Geçmiş

GN kurucusu CF Tietgen’in bir vizyonu vardı: dünyayı birbirine bağlamak. 150 yılı aşkın bir süre sonra, GN ailesinin bir parçası olarak Jabra, gururla bu vizyona kendini adamıştır; insanları işlerine, sevdikleri medyaya ve sevdikleri insanlara bağlamak. Kopenhag’dan Cupertino’ya, laboratuvardan toplantı odasına kadar hepimiz aynı amacı paylaşıyoruz: Hayatın Sesini Daha İyi Hale Getirmek.

Jabra-Resound-GN
Jabra-Resound-GN

Kulak hakkında kimse Jabra kadar bilgili değildir

GN Group’un öncü ruhunu paylaşmakla kalmıyor, bilgi birikimi ve uzmanlığını da paylaşmaktadır. Kardeş markası olan ReSound ile yürüttüğü yakın iş birliği sayesinde rakipsiz bir yetkinliğe sahiptir.

ReSound, dünyanın önde gelen işitme cihazı uzmanlarındandır. Tasarımları ve teknolojileri ile ileri derece işitme kaybı yaşayan insanları sevdikleri seslere yaklaştırırlar. ReSound’un güçlü, mütevazi ve akıllı işitme cihazları, entegre edilmiş uygulamaları yardımıyla kontrol edilebilir. Bu sayede, istendiğinde işitme cihazını stereo kulaklığa dönüştürebilen, doğal ve kişiselleştirilmiş bir işitme deneyimi sağlanabilmektedir.

Ayrıca onların bildiğinden fazlasını bilmekteyiz,yani, ses bilimini Jabra gibi anlayan başka kimse yoktur. Hayatın seslerini gerçekten daha da güzelleştirmektedir.

Yaşlılar için en iyi ses veren kulaklık markası ve modeli

Jabra, ses ekipmanları ve daha yakın zamanda video konferans sistemleri konusunda uzmanlaşmış bir Danimarka markasıdır. Danimarka şirketi GN Group’un bir parçası olan GN Audio’ya aittir. Tüketiciler ve iş müşterileri için kablosuz, gerçek kablosuz ve kablolu kulaklıklar tasarlar, üretir ve pazarlar. Jabra Corporation, 2000 yılında GN Audio tarafından satın alındı.

Jabra Tarihi

Eylül 2000’de Jabra Corporation, Danimarka şirketi GN Group’un bir bölümü olan GN Audio tarafından satın alındı ve ikincisi 1869’da C. F. Tietgen tarafından Great Northern Telegraph Company olarak kuruldu.

2006 yılında GN, Temas Merkezi ve Ofis kulaklık bölümünü Jabra markası altında topladı. Daha sonra 2008’de Enterprise ve Consumer olarak adlandırılacak iki bölüm kuran bir yeniden yapılanma izledi. Bu yeniden yapılanma, sırasıyla işletmeler arası ve tüketici pazarlarına daha fazla odaklanmayı kolaylaştırdı.

2019’un başında GN Audio, 125 milyon dolarlık bildirilen bir maliyetle, dizilişlerine video konferans ürünleri eklemek için Altia Systems’ı satın aldı.[5] Yılın ilerleyen aylarında, satın alma işleminden ilk video ürün olan Jabra PanaCast duyuruldu.

GN Group Geçmişi

GN Group, 150 yıl önce Great Northern Telegraph Company olarak kuruldu. Ayrıca, 19. yüzyılda ilk kıtalararası telgraf bağlantılarının kurulması, doğrudan bağlantı için işitme cihazlarında 2,4 GHz teknolojisinin geliştirilmesi ve doğrudan stereo ses akışına sahip dünyanın ilk iPhone için yapılmış ilk işitme cihazının üretilmesi dahil olmak üzere çeşitli gelişmelerden sorumlu olmuştur.
Kaynak: https://www.jabra.com/about