Skip to content

Yeni özellikler

CRM Entegrasyonu

Yeastar P-Serisi Santral Sistemi, aşağıdaki özellikleri elde edebilen Bitrix24 CRM ve Odoo CRM ile entegrasyonu destekler :

 • Aramak için tıklayın
 • Arama Açılır Penceresi
 • Kişi Senkronizasyonu
 • Otomatik Kişi Oluşturma
 • Çağrı Günlüğü

Daha fazla bilgi için Bitrix24 CRM Entegrasyon Kılavuzu ve Odoo CRM Entegrasyon Kılavuzu’na bakın.

Yardım Masası Entegrasyonu

Yeastar P-Serisi Santral Sistemi , aşağıdaki özellikleri elde edebilen Zoho Desk ve Zendesk ile entegrasyonu destekler :

 • Aramak için tıklayın
 • Arama Açılır Penceresi
 • Kişi Senkronizasyonu
 • Otomatik Kişi Oluşturma
 • Otomatik Bilet Oluşturma
 • Çağrı Günlüğü

Daha fazla bilgi için Zoho Desk Entegrasyon Kılavuzu ve Zendesk Entegrasyon Kılavuzu’na bakın.

Kuyruk Duraklatma Nedeni

Yeastar P-Serisi Santral Sistemi, aracı duraklatma durumunun nedenlerini ayarlamayı destekler.

Müşteri Temsilcileri, bir özellik kodunu çevirerek veya Linkus Web İstemcisi ve Linkus Mobil İstemcisi üzerindeki özel düğmeyi tıklayarak belirli bir nedenle duraklayabilir. Kuyruk yöneticileri, ‘MT Duraklatma Etkinliği’ raporunda duraklatma nedenini ve süresini izleyebilir.

Daha fazla bilgi için bkz. Kuyruk Agent’ları İçin Mola Nedenlerini Ayarlama .

İyileştirmeler ve hata düzeltmeleri

Web Arayüzü

Web arayüzünün kullanıcı deneyimi optimize edildi.

LDAP Sunucusu

Bir uzantı kullanıcısının iş unvanını ve kuruluş bilgilerini sorgulamak için kullanılabilen Dahililer düğümü için unvan ve departman öznitelikleri eklendi.

IVR

Tuşa basma olayının hedefini belirli bir konferansa ayarlamak için destek eklendi.

Zil Grubu

 • Hafıza Avı’nın halka stratejisi eklendi.
  Çalma stratejisi, listedeki ilk kullanılabilir uzantıyı çalacaktır. Çalma süresi içinde cevap verilmezse, listedeki bir sonraki dahili numarayı kademeli olarak ekler ve onu önceki tüm dahili numaralarla birlikte çalar.
 • Cevapsız arama kaydı özelliği optimize edildi.
  Cevapsız Aramaları Kaydet seçeneği aracılığıyla, zil grubundan cevapsız aramaların kaydedilip kaydedilmeyeceğine karar verebilirsiniz.

Not:

Bu seçenek yalnızca hem Ring Stratejisi hem de Yük Devretme Hedefi aşağıdakilere ayarlandığında kullanılabilir:

 • Halka Stratejisi, Tümünü Çaldır veya Hafıza Avı olarak ayarlanmıştır.
 • Yük Devretme Hedefi Dahili, Kuyruk veya Zil Grubu olarak ayarlanmıştır.

rn record missed call

Çağrı Kuyruğu

 • Arayanların memnuniyet anketi için basabilecekleri her tuş için puan belirleme desteği eklendi (Yol: Arama Özellikleri > Sıra > Tercih > Memnuniyet Anketi > Memnuniyet Anketi Puanları ).

Uygulama Programlama Arayüzü (API)

ÖzellikDetaylar
PIN Listesi EklendiPIN Listesi özelliği için API arayüzleri eklendi. API arayüzleri ile aşağıdakiler uygulanabilir:Tüm PIN listelerini sorgulayın veya belirli PIN listelerini arayın.Bir veya daha fazla PIN listesinin ayrıntılı bilgilerini alın.PIN listelerini ekleyin, düzenleyin veya silin.
Otel EklendiOtel uyandırma servisi ve ödeme servisi için API arayüzleri eklendi. API arayüzleri ile aşağıdakiler uygulanabilir:Tüm uzantı alarmlarını sorgulayın.Uzatma alarm(lar)ı ekleyin, düzenleyin veya silin.Otel misafirleri için ödeme yapın.
SMS eklendiGSM/3G/4G gövdesi aracılığıyla bir cep telefonu numarasına SMS mesajı gönderebilen SMS arayüzü eklendi.
Optimize UzantıUzantının API arayüzlerini optimize etti. Güncellenen API arayüzleri ile aşağıdakiler uygulanabilir:Sesli Posta ile ilgili ayarları sorgulayın veya düzenleyin.Arama Kısıtlamaları ile ilgili ayarları sorgulayın veya düzenleyin.Giden Rota İzni ile ilgili ayarları sorgulayın veya düzenleyin.Bir uzantı için aracı kimliğini ayarlayın.
Optimize Edilmiş GövdeTrunk’ın API arayüzlerini optimize etti. Güncellenen API arayüzleri ile aşağıdakiler uygulanabilir:Bir SIP santrali için Giden Arayan Kimliğini ayarlayın.
Optimize Edilmiş Gelen Rotainbound_route/listve arayüzleri optimize edildi inbound_route/search. Güncellenen API arayüzleri ile gelen bir rotanın daha detaylı hedef bilgilerini alabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için Geliştirici Kılavuzu’na bakın.

Çağrı raporu

Çağrı raporuDetaylar
‘Kuyruk Performans Etkinliği’ raporu eklendiSaate, güne ve aya göre kuyruk aramaları hakkında ayrıntılar sağlayın.
‘MT Performansı’ raporu eklendiKuyruk yöneticilerinin MT performansını ölçmesine yardımcı olmak için MT çağrı detaylarını sağlar.
‘Memnuniyet Anketi Ayrıntıları’ raporu eklendiBir MT tarafından yürütülen her aramada müşterilerin geri bildirimlerini sağlayın.rn satisfaction survey detail report
Optimize edilmiş ‘Memnuniyet Anketi’ raporuArayanlardan toplanan basılan tuşla ilgili istatistiklerin yanı sıra bir kuyruk ve aracıları için memnuniyet anketi puanları sağlayın.
rn satisfaction report
Optimize edilmiş ‘Dahili Arama İstatistikleri’ raporuBelirli uzantılar için gelen ve giden aramaların ayrıntılı bilgilerini sağlayan Gelen/Giden iletişim türü filtresi eklendi.rn call statistics report
Optimize edilmiş ‘Dahili Arama Etkinliği’ raporuBelirli uzantıların çağrı etkinliği istatistiklerini sağlayın.
rn call activety report
Optimize edilmiş ‘MT Duraklatma Etkinliği’ raporuMT’lerin ayrıntılı duraklatma nedenini sağlayan bir Duraklatma Nedeni filtresi eklendi.rn agent pause activity report
Optimize edilmiş ‘MT Cevapsız Çağrı’ raporuÇağrının neden cevaplanmadığını gösteren MT Cevapsız Nedeni filtresi eklendi.rn agent missed call report
Optimize edilmiş ‘MT Çağrı Özeti’ RaporuBir müşteri temsilcisinin gelen aramalarda ve giden aramalarda harcadığı ortalama süreyi sağlayan yeni Ortalama Konuşma Süresi parametresi eklendi.
 • Planlanmış raporları almak için 10 adede kadar e-posta adresi ekleme desteği eklendi.
 • Arama raporu istatistikleri sorunu düzeltildi: Bazı CDR’ler hem DID hem de Giden Arayan Kimliği içerdiğinden, DID /Giden Arayan Kimliği Etkinlik raporunun istatistikleri yanlıştı.

Arama Muhasebesi

 • Ön ayarlı başlangıç ​​süresi boyunca oluşan sabit maliyeti tanımlayan Başlangıç ​​Maliyetini ayarlama desteği eklendi.Örneğin, Başlangıç ​​Süresini 120 saniye ve Başlangıç ​​Maliyetini 2 olarak ayarlayın. Bu durumda, 2 dakika içindeki aramanın maliyeti 2’dir. 2 dakika sonra, arama önceden ayarlanmış ücret üzerinden ücretlendirilir.
 • Santral web portalında arama hızı kurallarının önceliğini ayarlamak için destek eklendi.

Eklenti

 • Dahili kaydı sorunu düzeltildi: FQDN aracılığıyla uzak bir IP telefonu kaydedilemedi.

Trunk

 • Ana hat kayıt sorunu düzeltildi: Kayıtlı bir devrenin durumu, yeni bir devre eklendiğinde ve uygulandığında “kayıt oluyor” oldu.

Çağrı Sorunu

Aşağıdaki çağrı sorunları düzeltildi:

 • Bekletilen arama devam ettirildiğinde ses çıkmadı.
 • IVR üzerinden bir zil grubuna gelen arama gönderilmiş, zil grubu üyesi aramayı bir aboneye aktarmak için katılımlı aktarım gerçekleştirdikten sonra arama otomatik olarak kapatılmıştır.

Otomatik Hazırlama

Otomatik provizyon sorunu düzeltildi: LDAP özelliği, bir Yealink DECT telefonunun otomatik provizyonu yapılırken etkinleştirildi, ancak konfigürasyon etkili olmadı.

Gelen Rota

Geçerli hedef görüntüleme sorunu düzeltildi: Bir kullanıcı, özellik kodu aracılığıyla bir gelen rotanın hedefini başarıyla değiştirdi, ancak gelen rota listesinde görüntülenen mevcut hedef değiştirilmedi.

Statik Rota sorunu düzeltildi: Hedef olarak ayarlandığı için statik rota silinemedi 0.0.0.0.

Statik Savunma

Statik Savunma sorunu düzeltildi: Bir IP adresini reddetmek için bir statik savunma kuralı ayarladıktan sonra, reddedilen IP adresine sahip bir cihaz yine de Santral sistemine erişebilir ve FQDN aracılığıyla Santral dahilisiyle kaydolabilir.

İzin Verilen Ülke IP’leri

İzin Verilen Ülke IP’leri sorunu düzeltildi: Kısıtlanmış bir ülkeden IP’sine sahip bir SIP cihazı, yine de FQDN aracılığıyla Santral dahilisine kaydolabilir.

Engellenen IP’ler

Engellenen IP sorunu düzeltildi: Santral web portalında engellenen IP’ler silinemedi.