Skip to content

Bu ay, Yeastar P-Serisi IP Santral Sisteminde sizin için heyecan verici yeni özelliklerden oluşan büyük bir paketimiz var:

 • Yeni Linkus Masaüstü Uygulaması (Softphone)
 • Linkus Mobil Uygulamasında (iOS) Görüntülü Görüşmesi
 • Linkus Web/Masaüstü Uygulamasında Kapı Telefonu Video Ön İzleme
 • Microsoft Teams Entegrasyonu
 • Outlook Entegrasyonu
 • Geliştirilmiş Azure Active Directory Entegrasyonu
 • Santral Hazırlama Şablonu
 • İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA)
 • Global Anti-hacking IP Engelleme Listesi
 • Hot-Desking

Lafı daha fazla uzatmadan işinize nasıl yeni olanaklar getirebileceklerini görmek için hemen konuya girelim.

Yeni Özelliklerin Detaylı Olarak Anlatıldığı Yayının Video Kaydını İzleyin

11 Mayıs 2023 tarihinde saat 09:00’da (GMT) YouTube Kanalımızda heyecan verici yeni özelliklere derinlemesine bir giriş ve canlı bir demo içeren bir canlı yayın oldu.

[Canlı Yayın] Arama Deneyiminiz Geliştirildi! | P-Serisi YENİ GÜNCELLEMELER

Yeni Linkus Masaüstü Uygulaması

Yeastar P-Serisi Telefon Santrali için merakla beklenen yeni Linkus Masaüstü uygulaması nihayet geldi! Daha da şık, modern ve kullanıcı dostu arayüzü ile, Windows veya macOS bilgisayarınızı zengin özelliklere sahip bir telefona dönüştürmeye hazırdır. Kullanıcıların çok çeşitli iletişim yetenekleriyle telefon görüşmesi yapmasına olanak tanır.

Linkus-Desktop
Linkus-Desktop

Arama aktarma, bekletme, sessize alma, kaydetme vb. gibi bir dizi arama kontrol özelliğinin yanı sıra Presence, Kişiler Dizini, CTI, İşlev Tuşları ve Flip’i arayın. Ayrıca, yeni Linkus Masaüstü Uygulaması, Microsoft Teams ve Outlook ile tamamen entegredir ve bu platformlardaki arama deneyimini etkili bir şekilde tamamlar. (Bunu aşağıda ayrıntılı olarak ele alacağız.)

Not: Bu yeni Linkus Masaüstü uygulaması yalnızca P-Serisi Telefon Santralleri ile uyumludur. S-Serisi IP Santral için bir masaüstü yazılım telefonu istiyorsanız, lütfen Linkus Lite versiyonu indirin. https://www.yeastar.com/linkus-download/

Linkus Mobil Uygulamasında (iOS) Görüntülü Görüşme

Artık doğrudan cep telefonunuzdan bir video araması başlatabilir ve gerçek zamanlı anlık bildirimlerle görüntülü aramalar alabilirsiniz. Sesli aramadan görüntülü aramaya geçiş sadece bir dokunuş kadar yakındır ve daha tutarlı ve sürükleyici bir iletişim deneyimi sağlar. Bu özellik, fiziksel mesafeye rağmen yüz yüze iletişimi sürdürerek kullanıcıların iş arkadaşları ve müşterileriyle daha bağlantılı ve ilgili hissetmelerini sağlar.

Görüntülü-telefon-görüşmesi
Görüntülü-telefon-görüşmesi

Not: Linkus Mobile uygulamasında görüntülü arama şu anda iOS cihazlarda desteklenmektedir. Android cihazlar için güncelleme yakında geliyor.

Linkus Web/Masaüstü Uygulamasında Kapı Telefonu Video Önizlemesi

Kapı ziline cevap vermek için sürekli masanızdan kalkıp yanlış adrese gelen bir ziyaretçi tarafından karşılanmaktan bıktınız mı? Bu özellik sayesinde artık hattın diğer ucundan ofisinize kimin geldiğini merak etmek zorunda kalmıyorsunuz. Daha fazla rahatlık ve kontrol için görüntülü aramayı yanıtlamadan önce Linkus Web, Masaüstü Uygulaması veya Google Chrome eklentisini kullanarak kapı interkom sistemindeki kameradan görüntü alabilirsiniz.

Not: Yakında Linkus Mobil Uygulamasında da kullanılabilecek.

Microsoft Teams Entegrasyonu

Artık Microsoft Teams üzerinde hiçbir ek ücret ödemeden arama çözümü sunuyoruz! Artık aramaları gerekli tüm özelliklerle Microsoft Teams üzerinde hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

microsoft-teams-ile-arama-yapmak
microsoft-teams-ile-arama-yapmak

Microsoft AppSource aracılığıyla “Yeastar Linkus” yüklemek, size tanıdık Microsoft Teams arabiriminizde zengin özelliklere sahip bir Santral sağlar. Ardından, Microsoft 365, CRM ve diğer platformlardan eşitlenen tüm şirket ve şahsi rehber kişilerinizi tek bir yerde görebilir ve doğrudan arama yapabilirsiniz. Çağrılar, Linkus Masaüstü uygulaması aracılığıyla yapılacaktır.

Bu entegrasyonun en iyi yanı, Bir Microsoft 365 İş Temel (Business Basic) ve üzeri bir lisansa sahip bir kullanıcı olduğunuz sürece hiçbir Teams arama lisansı gerekmez.

Not: Yeastar P-Serisi Santral Donanımı ve Yazılım Sürümü kullanıcılarının, çalışmasını sağlamak için Uzaktan Erişim Hizmetini ve Yeastar Tarafından Sağlanan Etki Alanı Adını etkinleştirmesi gerekir.

Outlook Entegrasyonu

İletişim iş akışınızı kolaylaştırmak ve üretkenliği artırmak için Yeastar P-Serisi Telefon Santralini Outlook’a entegre edebilirsiniz. İki sistem birbirini tamamlayarak telefon ve e-posta iletişimlerinizi tek bir girişten sorunsuz bir şekilde yönetmenize olanak tanır.

outlook-santral-entegrasyonu
outlook-santral-entegrasyonu
 • Doğrudan Outlook kişi listenizden veya posta kutunuzdan bir numaraya tıklayıp arayın
 • Outlook kişilerinizden gelen aramalar için ekran açılır pencereleri (PopUp)
 • Outlook kişilerinizin notlarına yapılan her aramayı anında izleyin ve günlüğe kaydedin
 • Outlook’ta ilk kez aranacak kişileri otomatik olarak oluştur
 • CRM kişilerini belirli bir P-Serisi Santral telefon defterine senkronize edin

Not: Outlook entegrasyonunun çalışması için Outlook PC Edition (Outlook 2016 ve üzeri) ve Windows Edition (Win10/Win11) gerekir.

Yükseltilmiş Azure Active Directory Entegrasyonu

Bildiğiniz gibi, müşteriler otomatik olarak eşleşen veya oluşturulan uzantılarla kullanıcıları, kuruluş birimlerini ve grupları Azure Active Directory’den P-Serisi IP Santral‘e eşitleyebilir. Zaman kazanmak ve hesap güvenliğini artırmak için Tek Oturum Açma (SSO) ile Linkus Mobil ve Web/Mobil uygulamalarında oturum açabilirler.

En son güncellemeyle, kişisel ve paylaşılan posta kutusu kişileri, P-Serisi dizinleriyle eşitlenebilir. Uzantı iletişim durumu da Microsoft Teams‘in durumuna göre güncellenecektir. Şimdi, P-Serisi Telefon Santrali ve Microsoft 365 entegrasyonu daha da güçlendi.

Santral Hazırlama Şablonu

Artık her müşterinin Santral sistemlerini sıfırdan yapılandırmak için tekrarlayan görevler yok! Artık yapılandırma sürecini otomatikleştiren sağlama şablonlarını kolayca oluşturabilir ve uygulayabilirsiniz.

Doğrudan Yeastar Central Management’ta (YCM), P-Serisi Santral Donanımı, Yazılım Santral ve Bulut Santral için geçerli olan şablonlarınızı özelleştirmek için “Havuz”a gidin. Yapılandırma öğeleri arasında dahili hatlar, dış hatlar, çağrı kontrol ayarları, IVR, Santral ayarları ve sistem tarihi ve saati bulunur. Şablonlar hazır olduktan sonra, görevleri aynı anda birden fazla Santral üzerinde etkili olacak şekilde planlayın.

P-Serisi Donanım ve Yazılım Sürümü için, bu özelliğe erişmek için Uzaktan Yönetim Premium hesabı gereklidir.

 • Nasıl satın alınır: Yeastar Partner Portal’da oturum açın ve Satın Alma’ya gidin. İşlem sırasında herhangi bir sorunuz varsa, arayüzdeki Belgelere bakın.
 • Ücretsiz deneme: Yeastar İş Ortakları, 10 bağlantı içeren Remote Management Premium hesabını 30 gün boyunca ücretsiz olarak test edebilir.

Not: Bu sürümden önce 1 ücretsiz uzaktan yönetim bağlantısına sahip olan Yeastar İş Ortakları için, 1 yıl boyunca geçerli olan 10 bağlantıyla Uzaktan Yönetim Premium hesabına yükseltileceksiniz ve bundan sonra tüm bağlantıların süresi dolacak.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması (2FA), oturum açmak için iki farklı türde bilgi gerektirerek hesaplarınızı korumaya yardımcı olan ekstra bir güvenlik katmanıdır. İlk faktör, parola veya PIN gibi, hesabınıza giriş yapmak için zaten kullandığınız bilgilerdir. İkinci faktör genellikle cihazlarınıza gönderilen bir koddur.

Yeastar, P-Serisi Telefon Santral Sisteminde, Linkus UC (Unified Communication) Uygulamalarında ve Yeastar Merkezi Yönetimde 2FA’yı destekler. 2FA etkinleştirildiğinde, kullanıcılar akıllı telefonlarda veya e-posta yoluyla bir kimlik doğrulayıcı uygulaması kullanarak işlemi tamamlayabilir. Ayrıca 2FA’yı atlayabilen güvenilir cihazları da kaydedebilirler. Bu, hesabınızı güvende tutmak için çifte kilitlemeye benzer.

Global Anti-hacking IP Engelleme Listesi

Bilgisayar korsanları genellikle iç hat kayıt parolalarını, SSH’ı ve daha fazlasını kırmaya müsait santrali hedefler. Genel internet üzerinden standart varsayılan bağlantı noktalarına saldırı başlatmak için genellikle birden çok benzer IP adresi kullanırlar. Yeastar Global Anti-hacking IP Blocklist, bu tür saldırıları önlemek ve sistem güvenliğini artırmak için tasarlanmıştır.

Aktif edildiğinde, bu özellik, P-Serisi santralin bu kaynaklardan gelen istekleri engellemek için haftalık olarak otomatik olarak bir engelleme listesi indirmesine olanak tanır. Engellenen IP adreslerinizi merkezi veri tabanına bildirerek bu programa katılabilirsiniz. Yeastar, bu şüpheli IP adreslerini analiz edecek ve bunları küresel engellenenler listesine ekleyecektir.

Hot Desking

Günümüzde çalışma düzenlemeleri giderek daha esnek hale geldikçe, birden fazla çalışanın masaları, bilgisayarları, telefonları ve diğer cihazları paylaşması yaygın bir durumdur. Bu Hot Desking özelliği, çalışanların ortak masa telefonlarında dahili numaralarının arayan kimliği ve kişiselleştirilmiş yönlendirme stratejisi ile arama yapmasına ve almasına olanak tanır. Kişisel dahili hesaplara, sesli postalara, kişilere ve diğer ayarlara erişimle birlikte bir ortak çalışma telefonuna kendi dahili hattı yapmak için giriş yapabilir ve ayrıldıklarında oturumu kapatabilirler…