Skip to content

S-Serisi IP Santral (v30.13.0.30), K2 IP-Santral (v80.13.0.30) ve Yeastar Bulut Santral (v81.13.0.30) için yeni Firmware yayınlanmıştır.

Linkus UC (tümleşik iletişim) için bir dönüm noktası olan bu yazılımda yeni kullanım kolaylıkları var. Ayrıca bir çok yeni geliştirme! Fiziksel masa telefonunun kullanımı kolaylaştırmak için Yeastar CTI geliştirildi. “Merkezi Kişi Rehberi” özelliğini Linkus Desktop Client ve IP Telefonlarda kullanılabilir hale getirdik. Meşgul Numaraya Aktarma, Faks-PDF dönüştürme, OPUS Codec desteği ve daha daha bir çok tümleşik iletişim özelliği geldi.

Son ürün yazılımı sürümünden bu yana yeni özellikler ve optimizasyon.

Yeastar CTI

Desteklenen Santral Modelleri:  S50, S100, S300, Yeastar Bulut Santral, K2 IP-Santral Yazılımı.

PC masaüstünüzden kolay tıkla ve ara özelliğini kullanmak ve hala fiziksel bir masa telefonu kullanmak istiyorsanız, artık daha da fazlasını yapabilirsiniz! Yeni eklenen Yeastar CTI özelliğine sahip Linkus Desktop Client , masaüstünüzü bilgisayarınızın masaüstünden uzaktan kontrol etmenizi sağlayarak şaşırtıcı üretkenlik sağlar. Linkus Desktop Client’ta CTI modu etkinleştirildiğinde, bağlı masa telefonunuzda aşağıdaki işlemler uzaktan gerçekleştirilebilir:

 • Masaüstünüzden aramaları fare tıklaması ile başlatın – telefon numarasının elle yazılması gerekmez

Bir tıklamayla, bilgisayar ekranınızda görünen telefon numaralarından herhangi birini masa telefonunuzdan arayabilirsiniz. Kişi bilgilerini kaydetmek için zaman harcamanıza veya fiziksel masa telefonunuza manuel olarak numara girmenize gerek yoktur. Entegre Linkus Dizini, Kişiler, Kısayol Tuşu ile Seç/Çevir ve Chrome Tıkla ve Ara eklentisi, telefon numaralarının hızlı, kolay ve hatasız olarak aranmasına ve aranmasına olanak tanır.

Linkus üzerinden iş arkadaşı, şahsi rehber ve iş kontrakları ayrıca CRM üzerindeki herhangi bir kişi farketmez, tıklayıp arayabilirsiniz. Linkus Desktop Client ile Yeastar CTI sadece çağrı işlemlerinizi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda masa telefonu deneyiminize de hitap eder.

 • Kolay çağrı aktarma, tutma, alma, kaydetme ve daha fazlası

Linkus Desktop Client’ı masa telefonunuz için görsel kontrol paneli haline getirin. Birden fazla özellik kodunu hatırlama gereksinimini ortadan kaldırarak, Linkus grafik kullanıcı arabirimi tıklamaları ile çağrı aktarma, tutma, alma, kaydetme ve daha kolay arama işlemleri yapın .

Yeastar CTI

Linkus Desktop Client’ta Yeastar CTI Nasıl Etkinleştirilir?

UaCSTA özelliğini desteklemeyen analog telefon veya IP telefon kullanıyorsanız, masa telefonunuzun Linkus’unuzla aynı dahili numarasını kullandığından ve Linkus Desktop Client’ınızdaki CTI modunu açtığınızdan emin olmanız gerekir.

Yukarıda belirtilen yöntemin yanı sıra Yaink veya Fanvil’den uaCSTA özelliğini destekleyen IP telefonu kullanıyorsanız ( burada desteklenen telefon modellerini inceleyin), IP telefonunuzu uaCSTA aracılığıyla Linkus’a bağlamayı da seçebilirsiniz! Bu şekilde kurulum, görüşmeli transfer, çağrı bekletme ve beni rahatsız etme modlarını da destekler. Yapılandırma sadece bir tık tık uzağınızda:

enable cti mode

Linkus Masaüstü Uygulaması ve IP Telefon Rehberi

Desteklenen Santral Modelleri:  S50, S100, S300, Yeastar Bulut Santral, K2 IP-Santral

Yeastar merkezi rehber özelliği artık Linkus Desktop Client ve IP Telefon’da mevcut! Linkus Mobile Client ve Santral web arayüzündeki önceki destekle birlikte, yeni eklenen özelliklerle daha da güzel hale geldi:

 • Kişisel / Şirket rehberindeki kişileri Santral web arayüzünde ve Linkus Desktop / Mobile Client’a hızlıca ekleyin, silin ve aramak için tıklayın.
 • Rehberi Linkus Mobile Client, Linkus Desktop Client, IP Phone ve Santral web Arayüzü arasında senkronize edin
 • IP Telefonunuzdaki LDAP telefon rehberi için alternatif: daha kolay ama daha iyi
 • Diğer özellikler ve avantajlar
Yeni Firmware

* Not: Yeastar Merkezi Rehber özelliği için IP Telefon desteği artık yalnızca Yealink IP Telefonlarını içermektedir. Lütfen sürüm notundaki desteklenen telefon modellerine bakın.

Meşgul Telefona Çağrı Aktarma (Busy Camp-On)

Desteklenen Santral Modelleri: S-Serisi IP Santral ve Yeastar Bulut Santral’teki tüm modeller,

Meşgul Telefona Çağrı Aktarma (Busy Camp-On), arayan kişiyi beklemeye almadan meşgul numarayı sağlar. Meşgul telefondaki ikinci hat üzerinde beklemeye başlar ve bir bekleme tonu gönderililir. Bu sayede meşgul olan telefondaki kullanıcı da kendisine başka bir telefon olduğunu görmüş olur. Hem de sekreterlerin gelen çağrıları beklemeye alıp unutmasını engeller.

Diğer Yeni Özellikler:

 • Tüm Yeastar Santral serileri gelen Faksları PDF dönüştürme.
 • K2 ve Bulut Santral için OPUS Codec desteği
 • API 2.0  Tüm Yeastar Santral serileri için modern arayüzlerle piyasaya sürüldü
 • S Serisi ve K2 için Santral Otomatik Yedekleme: birincil ve ikincil sunucu arasında Linkus Cloud Servisi aboneliği otomatik senkronize olur.

API 2.0 Geliştirici Kılavuzu: S Serisi IP Santral , Bulut Santral K2 IP Santral

Optimizasyon ve Hata Düzeltmeleri:

 • Otomatik kurulum (auto-provision) ile merkezi rehber senkronize edilir.
 • Fixed the Fax issue: The Fax transmission would be failed when T.38 was enabled for the trunk.
 • Kuyruk ve Zil Grubu için zil stratejisi optimize edildi : Agent, Çağrı Yönlendirme kuralını dahililer için Her Zaman olarak ayarladığında, Kuyruktan veya Zil Grubu’ndan çağrı yönlendirilmemesi sorunu giderildi.
 • Gelen çağrı hedefine bir dış numara eklenme seçeneği geldi.
 • Optimize Edilmiş Sesli Posta : E-posta yoluyla alınan sesli postanın adı arayan kimliği, arayan adı ve dosya kimliğinden oluşur.
 • Linkus çağrıları için push bildirimi sorunu düzeltildi : Durum Rahatsız Etmeyin olarak ayarlandığında, Zil Grubundaki üyeler yine de gelen çağrıları alabilir.

Yukarıda bahsedilenlerin yanı sıra, Multisite Interconnect, Çağrı Kaydı, Kullanıcı İzni, Tarih ve Saat, Depolama, vb. Konularında da bir takım hata düzeltmeleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen sürüm notuna bakınız.

Sürüm Notu: S-Serisi IP Santral ,  Yeastar Bulut Santral ,  K2 IP-Santral

Nasıl Yükseltilir

 • S-Serisi IP Santral: Lütfen S-Serisi IP Santral web arayüzünüzdeki yeni güncellemesini kontrol edin.
 • Yeastar Bulut Santral: Lütfen Santral web arayüzündeki yeni sürümü kontrol edin veya sistemi yükseltmek için servis sağlayıcınıza başvurun.
 • K2 IP-Santral: Lütfen yeni ürün yazılımını buradan indirin .

Yepyeni CTI özelliğini kullanmak ve Linkus Desktop Client’da eklenen Kişiler desteğini kullanmak için , Linkus Desktop Client’ınızı en son sürüme (v1.10.3) yükseltmeniz gerekir, lütfen buradan indirin .

Ücretsiz Linkus UC Softphone indir