Skip to content

Yeni yıl ile birlikte, iletişimi ve işbirliğini sizin için daha basit ve daha verimli hale getirmek amacıyla P-Serisi Telefon Sistemine yönelik yeni bir dizi özellik ile geri döndük. Bu güncelleme aynı zamanda iletişim merkezi çözümümüzü de zenginleştirerek çok kanallı müşteri hizmetleri sunma verimliliğini artırmanıza yardımcı olur.

 • Çok Kanallı Mesajlaşma: Mesaj Kuyruğu ve Harici Sohbet Günlükleri
 • Çağrı Merkezi: Öncelikli Çağrı Kuyruğu, Cevapsız Çağrı Durumu ve Gelişmiş Çağrı Raporları ve Detaylı CDR
 • Diğer Yeni Özellikler: Sesli Posta Duyurusu, Meşgul Oto-Arama ve FTP Kayıt Yükleme

Mesaj Kuyruğu

Artık WhatsApp veya SMS müşteri etkileşimlerini daha hızlı yönetmek için mesaj kuyrukları oluşturabilirsiniz. Yeni bir mesaj geldiğinde, otomatik olarak özel temsilci kuyruğuna yönlendirilecektir. Kuyruktaki tüm müşteri temsilcisileri oturumu görüntüleyebilir ve alabilir, böylece daha hızlı sorun çözümü elde etmek için iş yükünü paylaşabilirler.

Mesaj Kuyruğu, iletişim merkezi operasyonlarında çok önemli bir rol oynar. Çağrı Merkezi yöneticileri, müşteri hizmetleri verimliliğini artırmak ve her sorgunun ortalama işlem süresini azaltmak için bundan yararlanabilir. Tüm kanallar için tek bir akış oluşturabileceğiniz gibi her biri için ayrı akışlar da oluşturabilirsiniz. İleriye dönük olarak dijital kanal seçeneklerimizi genişletmeye devam ettiğimizde bu, kuyruk yönetimini kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Dış Mesajlaşma Günlükleri

Adından da anlaşılacağı gibi bu özellik, Yönetim Portalındaki harici sohbet günlüklerine erişmenizi sağlar. Gönderen, alıcı, kanal türü, mesaj içeriği vb. gibi temel bilgiler size kapsamlı bir genel bakış sağlayacaktır. Daha fazla kontrol için günlükleri filtreleyebilir, indirebilir ve silebilirsiniz.

Her oturuma derinlemesine bakmak için, tüm geçmişi anlamanıza yardımcı olacak kronolojik bir görünüm sağlayan oturum zaman çizelgesine göz atabilirsiniz. Örneğin, bir oturumu hangi uzantının oluşturduğunu, aldığını, aktardığını veya kapattığını görebilirsiniz.

Özelliğin avantajları:

 • Tüm harici mesajlaşma etkinliklerine bütünsel bir genel bakış sağlayın
 • Her giden mesaj oturumu için görünürlüğü artırın
 • Zaman çizelgesini incelemek ve hizmet kalitesini değerlendirmek daha kolay

Öncelikli Çağrı Kuyruğu

İsteklerinizi dinledik ve artık en çok aranan özelliklerden biri sonunda karşınızda!

“İlk arayan ilk ulaşır” yaklaşımını izleyen geleneksel kuyrukların aksine, öncelik kuyrukları, çağrıları atanan önceliklerine göre yönetir. Daha yüksek önceliğe sahip çağrılar, daha hızlı hizmet almak için kuyrukta daha düşük önceliğe sahip çağrıları atlayabilir. Yeastar ile iki temel parametreyi kullanarak çağrı önceliğini ayarlayabilirsiniz: Ağırlık ve Hızlanma.

 • Ağırlık: Kuyruğa giren bir çağrının başlangıçtaki ağırlığını ayarlamak için kullanılır
 • Hızlandırma: Kuyrukta ne kadar uzun süre beklerse çağrının önceliğini artırmak için kullanılır

Öncelikli Çağrı Kuyruğu size şu faydaları sağlar:

 • Yoğun saatlerde bile VIP müşterilerin ve diğer acil aramaların hızlı bir şekilde ele alınmasını sağlayın.
 • Aramaları kuyruktaki bekleme süresine göre önceliklendirerek müşteri memnuniyetini artırın.
 • Temsilci tahsisini kolaylaştırın ve müşteri hizmetleri verimliliğini artırın.

Detaylı Kaçan Çağrı Raporu ve Cevapsız Çağrı Durumu

Kullanıcı Portalına, kuyruk üyelerinin kuyruk çağrı kayıtlarını rahatça görüntülemesine ve cevapsız çağrıları yönetmesine olanak tanıyan yeni bir özelliği ekledik.

Yeni, ayrı “Sıradaki Arama Günlükleri” sekmesinde, kuyruk üyeleri cevapsız aramaları filtreleyebilir ve tek tıklamayla geri aramaları başlatabilir. Ayrıca her cevapsız aramanın durumunu “İşleniyor”, “İşlendi” veya “İşlenmedi” olarak etiketlemek için açılır menüyü kullanabilirler ve bu işlem, zaman damgası ve onu işaretleyen kişiyle birlikte günlüğe kaydedilir. diğer kuyruk üyelerinin hizada kalmaları ve takipleri etkili bir şekilde takip etmeleri için geliştirilmiş görünürlük.

Kuyruk yöneticilerine gelince, tüm üyelerin mi yoksa belirli üyelerin kuyruk çağrı kayıtlarını görüntüleme erişimine mi sahip olması gerektiğini belirleme esnekliğine sahip olacaksınız. Ayrıca yalnızca “Tüm Aramalar” veya “Cevapsız Aramalar” gibi görüntüleme aralığını da tanımlayabilirsiniz.

Lütfen bu özelliğin Linkus Web ve Masaüstü Uygulamalarında desteklendiğini unutmayın.

Queue Call Log Yeastar

Gelişmiş Çağrı Raporları ve CDR

“Çağrı Raporları” modülüne daha fazla performans metriğine, “CDR” modülüne ise “Planlı CDR İndirmeleri” özelliğine yer verdik. Ek olarak, P Serisi Telefon Sistemindeki raporlama özellikleriyle daha sezgisel bir analiz deneyiminin ve artırılmış veri parçalılığının keyfini çıkarabilirsiniz.

Optimize Edilmiş Raporların Listesi:

 • IVR Raporu (YENİ)
 • Temsilci Performansı
 • Temsilci Çağrı Özeti
 • Temsilci Cevapsız Çağrı
 • Aracı Etkinliğini Duraklat
 • Kuyruk Performansı
 • Kuyruk Performansı Etkinliği
 • Sıra AVG Bekleme ve Konuşma Süresi
 • PBX Çağrı Etkinliği (Eskiden “Trunk Etkinliği” olarak biliniyordu)

Sesli Posta Duyurusu

Sesli Posta Duyurusu özelliği, grubun sesli posta gelen kutusuna yeni sesli postalar alındığında anında çağrı bildirimleri almak üzere beş adede kadar harici numara yapılandırmanıza olanak tanır. Sistem önceden ayarlanmış numaraları sırayla arayacaktır; siz de mesajı dinleyebilir ve doğrudan geri arama başlatıp başlatmayacağınızı seçebilirsiniz. Bu özellik özellikle mesai saatleri dışında acil servisler için çağrı üzerine temsilcilere ihtiyacınız varsa acil sorunların derhal ele alınmasını sağlamak için faydalıdır.

Meşgul Hat Oto-Arama

Şu senaryoyu hayal edin: Bir iş arkadaşınızı aramak istiyorsunuz ancak hattı meşgul. Telefonu kapatmak ve defalarca numarayı aramakla zaman harcamak yerine, Busy Camp-on imdada yetişiyor. Sistemde önceden yapılandırdığınız özellik kodunu çevirin; iş arkadaşınız cevap verene kadar sizin için otomatik olarak tekrar arayacaktır; daha sonra sistem iletişimi kurmak için sizi geri arayacaktır. Zamandan tasarruf sağlar ve zahmetsizdir!

Arama Kayıtlarını FTP’ye Yedekleme

Artık çağrı kayıtlarını doğrudan FTP’ye yedekleyebilirsiniz. Bir görev planladığınızda, dosya otomatik olarak ayarladığınız belirlenmiş yola indirilecektir. Bu özellik için hem FTP hem de FTPES protokolleri desteklenir.