Skip to content

Yealink UVC86, kurulum stresini azaltmak ve daha iyi bir toplantı odası deneyimi sağlamak için yenilikçi yapay zeka kullanıyor.

İşletmeler, koronavirüs pandemisinden sonraki yaşam için düzenlemeler yapmaya devam ederken, ofis içindeki odak, toplantı odalarını işbirliği sağlayıcılarına bağlamaya odaklandı.

Şirketler, toplantıları daha verimli hale getirmek ve toplantı eşitliğini sağlamak için yüz yüze iletişimi simüle etmek için daha iyi bir ses ve video deneyimi arıyor. Sunum Takibi gibi çözümlere entegre edilen teknoloji daha ilgi çekici bir deneyim ürettiğinden, bu deneyimler eğitim odalarına ve sınıf senaryolarına da talep görüyor.

Adım adım UVC86’yı piyasaya süren Yealink, orta ve büyük konferans salonlarına mükemmel görüntü sağlamak için tasarlanmış çift 4K kamera çözümü. UVC86, toplantı katılımcılarının oturumda tartışılan kritik bilgileri kaçırmamasını sağlayan bir çözüm sağlamak için yerleşik çift 4K kameraya ve Otomatik Çerçeveleme, Konuşmacı Takibi ve Sunucu Takibi dahil bir dizi AI özelliğine sahiptir.

Kamera sistemi, 90°’lik yerleşik bir PTZ kameraya ve 120°’lik panoramik bir lense sahiptir ve işletmelerin kamera sistemini herhangi bir yere kurmasına ve yine de önemli olan konuşmacıları ve bilgileri yakalamasına olanak tanır. UVC86 ayrıca uzaktan kumanda veya Yealink’in Kamera Kontrolü eklenti yazılımı aracılığıyla manuel olarak kontrol edilebilir ve tüm kontrolü katılımcılara verir.

Yealink UVC86 Dual 4K Kamera Ürünü
Yealink UVC86 Dual 4K Kamera Ürünü

Ana Özellikler

  • 30 fps’de çift gözlü 4K video kamera
  • Otomatik Çerçeveleme, hoparlör takibi ve konuşmacı takibi
  • 12x optik zoom, kristal netliğinde video görüntüsü sunar
  • Mekanik Pan, Eğme ve Yakınlaştırma
  • Uzaktan kumanda veya Yealink kamera kontrol eklentisi ile pürüzsüz PTZ kontrolü
  • Ses entegrasyonu, Yealink ses cihazı ile mükemmel çalışma
  • USB ve VCH iletimini destekler

Yapay zeka

UVC86 çözümünün kalbinde, oturumdaki toplantıdan en iyi şekilde yararlanmak için Yapay Zekanın yenilikçi kullanımı yer alır. AI’nın bu kullanımı üç özel özelliğe ayrılır: Otomatik Çerçeveleme, Hoparlör İzleme ve Sunucu İzleme.

  • Otomatik Çerçeveleme: Otomatik Çerçeveleme, katılımcı sayısını ve ekranda nerede olduklarını otomatik olarak tanır. Bu tanımayı kullanan UVC86, başlangıçta ekranda olan toplantı katılımcılarını çerçeveler ve daha sonra alana daha fazla insan girdikçe sürekli olarak ayarlanır ve manuel kurulumları ortadan kaldırır.
  • Hoparlör Takibi: Ses lokalizasyonu için yerleşik 6 hüzmeleme mikrofon dizisi ile Hoparlör Takibi, konuşmacının gerçek zamanlı yakın çekimini çerçeveler. Buna karşılık, katılımcılar canlı bir yüz yüze toplantı deneyimi yaşarken, katılımcıların iyi bir şekilde meşgul olmasını ve diğer katılımcılar tarafından dikkatlerinin dağılmamasını sağlar.
  • Konuşan Takibi: Benzer şekilde, Sunucu Takibi, kameranın sunum yapan kişileri sunum yaparken odanın etrafında takip etmesini sağlar. Sonuç olarak, sunucular her zaman kameranın görüşünün merkezindedir ve sahnede veya derste tek bir noktaya bağlı olmaları gerekmez. UVC86’nın kullanımıyla, uzaktaki katılımcılar, sanki odadaymış gibi bir sunumu deneyimleyebilirler.

Teknik özellikler

Bu tür özellikleri sağlamak için UVC86, kutudan çıktığı gibi 12x optik yakınlaştırma ve 90° görüş alanı getirmek üzere birlikte çalışan iki 4K kameradan yararlanır.

UVC86 kamera aynı zamanda harika bir ses deneyimi de sağlayarak işletmelerin Yealink VCM34 dizi mikrofon, CPW90 Kablosuz Mikrofon veya VCM38 tavan mikrofonunda bulunan ses özelliklerini entegre etmesine olanak tanır. Harika bir ses deneyimi sağlayabilen MSpeaker II soundbar da kamerayla birleşerek çok yönlü bir çözüm sunuyor.

UVC86 kameranın eklenmesi, Yealink’in önde gelen profesyonel işbirliği sağlayıcısı olarak yerini pekiştiriyor ve şık ve uyarlanabilir bir konferans çözümü sağlamak için birlikte çalışan konferans mikrofonu ve hoparlör çözümlerini tamamlıyor.

Kaynak: https://www.uctoday.com/endpoints/yealink-launches-dual-4k-camera-solution/