Skip to content

Yeastar P-serisi Telefon Santralleri Haziran 2023 Yazılım güncellemesi ile Şef-Sekreter Özelliği, WebRTC Trunk, SNMP Desteği ve Daha bir çok yenilik getirmektedir.

Yeastar P-Serisi Santral Sistemi için başka bir büyük güncelleme burada! Bu güncellemedeki yeniliklere ve iyileştirmelere göz atalım.

Şef-Sekreter Özelliği

Bu yeni özellik, meşgul yöneticilerin istenmeyen aramalar nedeniyle kesintiye uğramadan işlerine odaklanmaları için tasarlanmıştır. Atanmış bir kullanıcının, “sekreter”in, başka bir atanmış kullanıcı olan “patron” için hem dahili hem de harici aramaları görüntülemesine olanak tanır.

Bir çağrı geldiğinde, sekreter bunu ilk alacak ve patrona yönlendirmenin gerekli veya uygun olup olmadığına karar verecektir. Eğer öyleyse, onu beklemeye alabilir, böylece patron uygun olduğunda devam ettirebilir.

santral şef-sekreter özelliği
santral şef-sekreter özelliği
 • Patron, önceden tanımlı özellik kodu ile bu özelliği açıp kapatabilir.
 • Aynı ring grubunda birden fazla sekreter bir patrona hizmet verebilir. Patron gelen aramaların dahili hattını çalmasını istiyorsa, o zil grubunda kalmaları gerekir. Sekreter abonesi doğrudan patron abonesini arayabilir ve patron aboneleri de birbirlerini arayabilir.
 • Sekreter tarafından cevaplanan aramalar, patronun ve sekreterin arama günlüğünde cevapsız aramalar olarak işaretlenecek ve görüntülenecektir, böylece patron kimin aradığını kolayca bilebilir.

Şef-Sekreter özelliği, çağrı önceliğini ve işleme verimliliğini artırmak için hiyerarşik yapılara, yüksek çağrı hacimlerine veya çağrı görüntüleme gereksinimlerine sahip işletmeler için özellikle yararlıdır.

WebRTC Trunk

Web Gerçek Zamanlı İletişim (WebRTC) teknolojisine dayanan bu özellik, doğrudan bir web tarayıcısı aracılığıyla cihazlar arasında sesli ve görüntülü iletişim kanalları oluşturmak için tasarlanmıştır. İşletmelerin, ek eklentiler veya yazılım yüklemeleri olmadan gerçek zamanlı iletişim yeteneklerini web sitelerine dahil etmelerine olanak tanır.

Bu özelliği uygulamak için, P-Serisi yönetim portalında bir WebRTC ana hattı oluşturun ve oluşturulan bağlantıyı web sitenize yerleştirin. Bu şekilde, web sitenizin ziyaretçileri, bir telefon numarasını çevirmeden veya ayrı bir uygulama indirmeden, bir “Bize Ulaşın” düğmesini veya herhangi bir etkileşimli öğeyi tıklayarak doğrudan tarayıcılarından ÜCRETSİZ aramalar başlatabilir. Arama, önceden tanımlı SIP dış hattınız aracılığıyla Yeastar P-Serisi Santral Sisteminize yönlendirilecektir. Ek olarak, müşteri deneyimini geliştirmek ve daha kişiselleştirilmiş hizmet sağlamak için sesli aramalar görüntülü sohbetlere yükseltilebilir.

webrtc web sitesinden arama yapma

WebRTC Trunk özelliği, müşteri desteği, satış, müşteri adayı oluşturma ve hizmet odaklı işletmeler için çok faydalıdır ve onların müşterilerle bağlantı kurmasını ve derhal anında yardım sağlamasını sağlar.

Yeastar P-Serisi Donanım ve Yazılım Sürümü kullanıcılarının bu özelliği kullanmak için Yeastar tarafından sağlanan alan adını etkinleştirmeleri gerektiğini lütfen unutmayın.

SNMP

SNMP (Basit Ağ Yönetimi Protokolü), yöneticilerin bir ağdaki cihazları izlemesine ve kontrol etmesine, performans ve kullanım verileri bilgilerini toplamasına ve sorunlar ortaya çıktığında uyarılar almasına yardımcı olan bir ağ yönetimi protokolüdür.

Yeastar P-Serisi Santral Sistemini SNMP aracılığıyla bir Ağ Yönetim Sistemine (NMS) bağlayarak, ağ yöneticileri Telefon Santrali bilgilerini her zaman, her yerde sorgulayabilir ve PBX cihazlarını gerçek zamanlı olarak izleyebilir.

Çoğu durumda, yöneticilerin birden fazla Yeastar Santrali, farklı satıcılardan ve fiziksel ağlardan gelen cihazları yönetmesi gerekir. SNMP, bu cihazları merkezi bir konsoldan otomatik olarak izleyerek karmaşık görevi basitleştirir. Belirli uygulamalarda arızalar veya anormal davranışlar tespit edildiğinde proaktif bildirimler sağlar, böylece yöneticiler sorunları hızlı bir şekilde tanımlayabilir ve çözebilir, genel ağ yönetimi verimliliğini artırır.

Geri Dönen Cevapsız Aktarılan Çağrılar

Şunu hayal edin: Bir müşteri çağrısını iş arkadaşınıza aktarıyorsunuz ve hevesle onun gelip müşteriyi almasını bekliyorsunuz. Ancak ne yazık ki cevap yok veya daha kötüsü arama bağlantısı kesiliyor. Bu gerçek bir sıkıntı.

cevapsiz aktarilan cagri

Geri Dönen Cevapsız Aktarılan Aramalar özelliği, görüşmenin devam etmesi için bu tür cevapsız aramaların orijinal dahili hatlara geri döndürülmesine yardımcı olur. Artık müşteri kaybetmek veya onları hüsrana uğratmak yok.

İster tonlarca arama alan ve bunları sık sık aktarması gereken işletmeler, ister farklı arama türlerini yöneten birden çok departmana veya uzantıya sahip işletmeler için olsun, bu özellik onlara aramaların nasıl yönlendirildiği ve iletildiği konusunda daha fazla kontrol ve esneklik sağlar. cevapsız ve terk edilmiş aramaların olasılığını ortadan kaldırın ve her aramanın düzgün bir şekilde yanıtlandığından ve ele alındığından emin olun.

Diğer Geliştirmeler

 • Santral web portalında Linkus Mobil uygulaması için codec seçme desteği eklendi.
 • Kullanıcıların sesli posta bildirimleri için bir posta kutusu seçmeleri için bir “Gönder” seçeneği eklendi.
 • Aylık çağrı raporu programları için “Her Ayın Son Günü” seçeneği eklendi.
 • Çağrı raporları planlanırken “İndirme Bağlantısının Geçerlilik Süresi” seçeneği eklendi.
 • Çağrı Günlüklerine Kaynak filtresi eklendi.
 • Kayıtlar için Zaman filtresi eklendi.
 • Aylık yedekleme ve yeniden başlatma programları için “Her Ayın Son Günü” seçenekleri eklendi.
 • Portekizce (Brezilya) e-posta şablonu desteği eklendi.

Bu yeni özellikleri test etmek için heyecanlı mısınız? En son sürüme erişmek için P-Serisi Yönetim Portalınızda oturum açmanız ve mevcut güncellemeleri kontrol etmeniz yeterlidir. P Serisinde yeniyseniz ücretsiz deneme için kaydolun ve tüm avantajlardan yararlanın.