skip to Main Content

Bulut Santral Nedir ve Nasıl Yapılır
Bulut Santral Çalışıyor mu?

Barındırılan Santral veya sanal Santral olarak da bilinen Bulut Santrali, site dışında bulunan ve bulut tabanlı bir IP (İnternet Protokolü) ağı üzerinden erişilebilen bir Özel Şube Değişim sistemidir. Bulut Santral kullanarak, cep telefonunuza veya masaüstünüze kurulu IP telefonları ve yazılım telefonları aracılığıyla telefon görüşmeleri yapabilir ve alabilirsiniz ve ses trafiği bir internet ağı üzerinden yönlendirilir.

Bulut Santral sistemi, işletmelere getirdiği esneklik, basitlik, mobilite ve ölçeklenebilirlik nedeniyle popülerlik kazanıyor. Genellikle, barındırılan bir hizmet sağlayıcıdan bulut Santral telefon hizmeti satın alabilir ve düzenli abonelik temelinde ödeme yapabilirsiniz.

Başlıca Faydaları
Bulut Santral

Düşük İlk Ön Peşin Maliyetleri

Bulutta barındırılan Santral, altyapıdaki büyük sermaye harcamalarının yanı sıra devam eden bakım maliyetlerini ortadan kaldırdığı için uygun maliyetli bir çözümdür. IP telefonlar genellikle çoğu bulut Santral kurulumunun tek ön yatırımıdır.

Kurulum ve Bakım

Tesis dışı bir seçenek olarak, bulut Santral, yerinde enerji ve alan tasarrufuna katkıda bulunur. Donanım kurulumu ve bakımı için özel şirket içi uzmanlık gerektirmez. Normalde, barındırılan Santral hizmet sağlayıcınız tüm bunlarla ilgilenecektir.

Hızlı Ölçeklenebilirlik ve Büyürken Ödeme

Bulut Santral, işletmenizle birlikte büyür. Gerektiğinde her zaman yeni kullanıcılar eklenebilir. Çoğu servis sağlayıcı, kullanıcı başına aylık olarak basit bir ücret alır, böylece yalnızca ihtiyacınız olan şey için ödeme yaparsınız ve sizinle birlikte büyüyen bir iş telefonu sistemine sahip olursunuz.

Her Yerden Çalışma

Genel merkezler, şubeler ve tele-çalışanlar bir bulut santral sistemi altında birleştirilebilir, aynı özellikleri paylaşabilir ve iş sürekliliği sağlayabilir. Uzak işgücü için, işyeri, internet bağlantısı olduğu sürece olmasını istedikleri yerdir.

Bir Bakışta Bulut Santral Özellikleri

Bulut Santral çözümünün kullanıcıları, çeşitli standart telefon özelliklerinin yanı sıra diğer birçok gelişmiş kurumsal sınıf VoIP özelliğine ve birleşik iletişim seçeneklerine erişebilir.

IVR (Etkileşimli Sesli Yanıt)
Gelen aramaların en uygun kişi veya departmana yönlendirilmesini sağlamak için sesli yanıtı özelleştirin.

Çağrı Yönlendirme
Özel kullanılabilirliğe ve aramaların nereye yönlendirilmesi gerektiğine bağlı olarak her bir uzantı için belirli kurallar belirleyin.

Arama Yönlendirme
Gelen aramaları, aranan taraf müsait olmadığında, cep telefonu numarası gibi başka bir hedefe yönlendirin.

DID (Doğrudan Dahili Arama)
Santral sisteminize iletilen yerel bir telefon numarasıyla, fiziksel olarak orada bulunmadan yerel bir varlığa sahip olabilirsiniz.

Çağrı Kuyrukları
Uygun bir temsilcinin aramaları almasını beklerken belirli bir hedefe gelen aramaların sıraya girmesine izin verin.

E-postaya Sesli Mesaj
Ofis dışındayken yanıt süresini hızlandırmak için sesli mesaj ses dosyalarını e-posta eki olarak gönderin.

Ad-hoc Konferans
Cep telefonunuzu kullanarak her yerde, her an bir konferans araması başlatın ve diğerlerini katılmaya davet edin.

Arama kaydı
Her telefon görüşmesini kaydedin ve arama kaydı dosyalarını eğitim, kalite kontrol, vb. İçin harici depolamada saklayın.

Yeastar Bulut Santral + Birleşik İletişim

Yeastar Bulut Santral ile koordine edilen Linkus UC İstemcileri, iş gücünüzü daha da çevik hale getirmek için BYOD mobilitesi ve birleşik iletişim yeteneği sunar. Linkus ile, Windows ve Mac masaüstleriniz ile iOS ve Android cep telefonlarınız, mevcut tüm telefon sistemi özellikleriyle ofis uzantıları olarak işlev görür. İş aramalarını yönetmek için masa telefonlarına bile ihtiyacınız yok ve tüm cihazlarda tek bir telefon numarası tutabilirsiniz.

Gelişmiş çağrı verimliliği geliştirme ve UC özellikleri de hizmetinizdedir:

 • Anlık mesajlaşma
 • Varlık
 • Yerel Kişi Yönetimi
 • CRM Entegrasyonu
 • CTI (Bilgisayar Telefon Entegrasyonu)

Yeastar Bulut Santral
Açık ve Birlikte Çalışabilir Telefon Sistemi

Yeastar Bulut Santral, standart SIP gövdeleri ile birlikte çalışabilir. 75’in üzerinde SIP santral sağlayıcısıyla kapsamlı uyumluluk testleri yaptık ve zamandan ve emekten tasarruf etmeniz için size varsayılan konfigürasyon şablonu sunuyoruz.

Çoğu SIP tabanlı telefon, Yeastar Bulut Santral  tarafından desteklenir. Otomatik Sağlama özelliğini kullanarak Yealink, Fanvil, Cisco, Snom, Polycom, Gigaset, Grandstream, Htek ve diğer markalardan IP telefonlarını toplu olarak yapılandırabilirsiniz.

PSTN, EI / TI / PRI, ISDN BRI, GSM / 3G / 4G hatlarını ve analog telefonları Yeastar Bulut Santral ile bağlamak için Yeastar VoIP Ağ Geçitlerini kullanarak, bulut ve VoIP teknolojisinin gücünden yararlanmaya devam ederken mevcut ekipmanınızı koruyabilirsiniz.

Microsoft Teams, Zoho CRM ve diğer 3. taraf sistemlerle entegre olarak, Yeastar Bulut Santral kurulum sorunlarının azaltılmasına, sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlamaya, çalışan verimliliğini artırmaya ve işletmeniz için daha fazla olasılığın kilidini açmaya yardımcı olur.

Müşterileriniz için Bulut Santral Hizmetlerini Hızlıca Başlatmak İster misiniz?

Yeastar Yönetim Düzlemi: Hizmet Sunumunu Basitleştirin

Üçüncü taraf sağlayıcılardan satmak yerine kendi bulut PBX hizmetlerinizi oluşturmak ve başlatmak isteyen bir hizmet sağlayıcısıysanız, Yeastar, bulut PBX hizmet sunumunu basitleştirmek ve hızlı bir şekilde başlatmak için merkezi bir platform olan Yeastar Management Plane (YMP) sağlar.

Dakikalar içinde müşterileriniz için bulut PBX örnekleri oluşturun

Çok örnekli bir altyapı üzerine kurulu olan YMP, özelleştirilmiş sayıda dahili hat ve eşzamanlı çağrı ile Bulut PBX örneklerinin hızlı bir şekilde oluşturulmasına olanak tanır. Bulut telefon sistemi, müşterilerinizin doğrudan web tarayıcılarından erişmesine ve yönetmesine olanak tanıyacak şekilde anında devreye girecek.

Birkaç tıklama ile gerektiği gibi ölçeklendirin ve küçültün

YMP, değişken müşteri ihtiyaçlarını tahsis etmek için isteğe bağlı ölçeklenebilirlik sunar. Her bir bulut PBX örneğinin kullanıcı sayısı ve eşzamanlı aramaları, tıklamalarla kolayca yeniden boyutlandırılabilir, böylece her tür iş fırsatı için geleceğe yönelik bir çözüm ve esnek büyüdükçe öde fiyatlandırması sunabilirsiniz.

Anahtar Teslimi Çözüm: Sunucuya Gerek Yok

Barındırılan Santral pazarına girmek üzereler ve başlangıçta bu kadar çok kaynağı taahhüt etmeye hazır olmayanlar için, bu OpEx modeli altyapıyı korumanızı gerektirmez ve pazara giriş sürenizi kısaltır.

Kendi Altyapınızı Getirin

Ayrıca, YMP’yi kendi seçtiğiniz sunucuya yerleştirebilir ve ister AWS, Alibaba Cloud, Google Cloud gibi genel bulut platformları olsun, isterse VMware kullanarak sanallaştırma yoluyla kendi veri merkeziniz olsun, platform ve barındırma ortamının tam kontrolünü elinizde tutabilirsiniz. KVM veya Hyper-V.

Ortak Marka Fırsatları

Bulut Santral örneklerini ürün adı, logo, favicon ve karşılama e-posta şablonu açısından özelleştirebileceğiniz bir ortak markalama seçeneği de sunuyoruz. Pazara açılma stratejisinde size daha fazla seçenek ve daha fazla esneklik sunarak kendi markanızı tanıtmanıza izin verirken aynı zamanda Yeastar’ın itibarını ve güvenilirliğinden yararlanmanızı sağlar.

Bulut Santral hakkında Sık Sorulan Sorular

Geleneksel bir telefon sistemini çalıştırmak, genellikle şirket içinde donanım ekipmanı kurmanızı, belirli özellikler için lisans ücretlerini ödemenizi ve sistemi yönetmek ve bakımını yapmak için özel teknisyenlere sahip olmanızı gerektirir. Buna karşılık, bulut Santral daha uygun maliyetli bir iş telefonu sistemi seçeneğidir.

Bulut Santral , donanım ekipmanının başlangıç ve bakım maliyetini büyük ölçüde azaltır. Dahası, bulut tabanlı bir telefon sistemine sahip olmak, hantal donanım ve kablolama gerektirmez ve yeni kullanıcılar eklemek ve yeni konumlara bağlanmak daha kolaydır. Kullanılabilirlik açısından, bulut tabanlı Santral daha fazla mobilite sağlar ve bir analog telefon sisteminin yapamadığı işletmeler için birleşik iletişimi bir seçenek haline getirir.

Hem şirket içi hem de bulut Santral, farklı avantajlara sahip etkili ve güvenilir iş telefonu sistemleridir, oysa her biri belirli iletişim ihtiyaçları için daha iyi bir eşleşme olabilir.

 • Büyük işletmeler önceden kendi cihazlarını satın alma eğilimindeyken, küçük ve orta ölçekli firmalar abonelik bazında ödeme yapmak için bulut Santral çözümlerini tercih edebilir.
 • Karmaşık ve dinamik iletişim ihtiyaçları olan şirketler, Santral sistemlerini yerinde ikamet etme eğilimindeyken, daha az kaynağa sahip nispeten küçük bir işletme, bulut Santral hizmet sağlayıcılarına güvenmeyi tercih edebilir.
 • Sistem genişletme açısından, Bulut Santral telefon sistemleri tipik olarak şirket içi sistemlere göre daha ölçeklenebilirdir ve sistemin ömrü boyunca personel artışı veya azalması olan işletmeler için uygundur.
 • Standart telefon sistemi işlevlerinin yanı sıra, bazı gelişmiş özelliklere ihtiyacınız var mı?
 • BYOD hareketliliğini ve uzaktan çalışmayı destekliyorlar mı?
 • Sistemi 3. taraf platformlarla entegre etmenize izin veriyorlar mı?
 • Hizmeti bir sonraki seviyeye taşıyabilmeniz için birleşik iletişim çözümünün bir parçası olarak bulut Santral hizmeti sağlıyorlar mı?
 • Müşteri desteği nasıl? Tüm bakım ve sistem güncellemelerini onlar yönetiyor mu?
 • Yedeklilik amacıyla coğrafi olarak dağınık veri merkezlerinde sunucu barındırıyorlar mı?
 • Mevcut sabit hat telefon numaralarını saklamak istiyorsanız, numara taşıma hizmeti sunup sunmadıklarını kontrol ettiğinizden emin olun.
 • Müşterileri hizmetleri hakkında ne diyor? Herhangi bir referans veya inceleme?

Bulut Santral, sermaye harcamalarını operasyonel giderlere dönüştürür. Ek telefon uç noktası satın alma dışında, başlamak için yalnızca minimum başlangıç yatırımı gerekir ve yalnızca aylık veya yıllık olarak devam eden abonelik ücretleri için ödeme yaparsınız. SIP trunking ile daha ucuz bir iş telefon hattı seçeneği seçmede daha fazla esnekliğe sahip olacaksınız.

Ayrıca, bakım ve yazılım güvencesi için ek ücret ödemeniz gerekmez. Kaynakları olmayan küçük işletmeler için Bulut Santral, sistemi yönetmek ve sürdürmek için ek olarak özel BT personeli ihtiyacını ortadan kaldırır.