Predictive Dialer


Predictive Dialer (Prediktif Arama) kelime manası olarak öngördürücü arama mananına gelir. Predictive Dialer şu şekilde işler; Otomatik arama sistemi alakalı kılavuzdan seçtiği kişileri aramaya başlar ve aranan kişiler telefona cevapladığı an otomatik bir şekilde müsait olan müşteri temsilcisi ile eşleşir.

Müşteri temsilcilerinin sayısı azaldığı vakit sistem bu vaziyeti idrak eder ve daha az arama gönderir, müşterilerin açma oranı azaldığında ise arama sayısını artırır
Çağrıların Cevap verme Oranı ve Çağrıların Cevap verme süresini sistem hesaplayarak arama başlatır.

Progressive Dialer


Progressive dialer otomatik arama yapmanızı sağlayan reklam kampanya modülüdür, bu sayede oluşturmuş olduğunuz kampanyada yüklediğiniz numaraları otomatik arayarak müşteri temsilcilerinin ekranına ve telefonuna düşürerek çalışanlarınız boş kalmasını engelleyerek çok daha fazla arama yapma imkanınız oluşmaktadır.

Adres kayıtları otomatik sıralı olarak aranmaya başlar, bu esnada kayıtlar görüntülenmesine rağmen üzerinde değişiklik yapılamaz bu önemli özellik kötü niyetli çalışmalara önemli bir engeldir. Meşgul numaralar otomatik olarak algılanarak, parametrik olarak tanımlanan süre sonunda tekrar aranır.

Preview Dialer


Preview yani önizlemeli arama. Bir çeşit manuel aramadır.
Günümüzde genellikle borç takibi, tahsilat, fatura bilgilendirme aramaları gerçekleştiren çağrı merkezileri tarafından tercih edilmektedir. Sistemin temel özelliği aradığınız kişi hakkında siz aramadan önce size bilgi veriyor olması.

Düşünün ki banka borçlusu arıyorsunuz, aradığınız kişinin banka dosyası içerisindeki bilgileri görmek ve sonrasında görüşmek istersiniz. Preview tam olarak size bunu sağlamaktadır. Aranacak kişiler belirlenen sıraya göre müşteri temsilcisi ekranına düşer, müşteri temsilcisi hazır olduğunda aramayı kendisi başlatır.