skip to Main Content

Windows 11 medyasını yüklemek veya oluşturmak için aşağıda 3 seçenek vardır. Sizin için en iyi seçeneği belirlemek için her birine göz atın.
Windows 10’dan yükseltme yapıyorsanız, Windows Update aracılığıyla yükseltmenin bilgisayarınız için hazır olduğunun bildirilmesini beklemenizi öneririz.

Yüklemeden önce, cihazınızın Windows 11 için minimum sistem gereksinimlerini karşıladığını onaylamak için lütfen PC Sağlık Kontrolü uygulamasına bakın ve cihazınızı etkileyebilecek bilinen sorunlar için Windows sürüm bilgileri durumunu kontrol edin.

Windows 11 Yükleme Yardımcısı

Bu, şu anda kullandığınız cihaza Windows 11 yüklemek için en iyi seçenektir. Başlamak için Şimdi İndir’i tıklatın.

 • Bu asistan, isteyenler içindir:
  • Windows 10 bilgisayarlarını yeni sürüme yükseltir.
   Başlamadan önce, aşağıdaki koşulların sizin için geçerli olup olmadığını kontrol edin:
  • Windows 10 lisansınız var.
  • Yükleme Yardımcısı’nın çalıştırılması için bilgisayarınızda Windows 10, sürüm 2004 veya üstü yüklü olmalıdır.
  • Bilgisayarınız yükseltme gereksinimleri ve desteklenen özellikler için Windows 11 aygıt belirtimlerini karşılar. Bazı özellikler ek donanım gerektirir. Güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkında bilgi için bilgisayarınızın üreticisinin web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.
  • Windows 11’i indirmek için bilgisayarınızda 9 GB boş disk alanı olmalıdır. Yükleme Yardımcısı’nı karşıdan yükledikten sonra:
  1. Çalıştır’ı seçin. Bu aracı çalıştırmak için yönetici olmanız gerekir.
  2. Araç cihaz donanımının uyumlu olduğunu onayladıktan sonra, lisans koşulları size sunulacaktır. Kabul Et ve Yükle’yi seçin.
  3. Araç hazır olduğunda, bilgisayarınıza yüklemeyi tamamlamak için Şimdi Yeniden Başlat düğmesini tıklatın.
  4. Windows 11’i yüklemek biraz zaman alabilir ve bilgisayarınız birkaç kez yeniden başlatılır. Bilgisayarınızı kapatmadığınızdan emin olun.

Yükleme Medyası (ISO) Oluşturma

Yeni veya kullanılmış bir bilgisayara yeniden yüklenmesini veya temizlenmesini gerçekleştirmek istiyorsanız, önyüklenebilir bir USB veya DVD yapmak için medya oluşturma aracını indirmek için bu seçeneği kullanın.

Başlamak için önce yüklemeye veya yükseltmeye hak kazanan bir Windows 10 cihazına sahip olmak için bir lisansa ihtiyacınız vardır. Şunları yaptığınızdan emin olun:

 • İnternet bağlantısı (internet servis sağlayıcı ücretleri uygulanabilir).
 • .iso dosyasını indirdiğiniz bilgisayarda, USB’de veya harici sürücüde yeterli veri depolama alanı vardır.
 • Önyüklenebilir disk oluşturmak için en az 8 GB (ve DVD yazıcı) içeren boş bir DVD diski. Boş bir USB veya boş DVD kullanmanızı öneririz, çünkü üzerindeki herhangi bir içerik yükleme sırasında silinir.
 • ISO dosyasından DVD önyüklenebilir disk yazmaya çalışırken “disk görüntü dosyası çok büyük” iletisi alırsanız, daha yüksek kapasiteli çift katmanlı DVD kullanmayı düşünün.

Yüklemek istediğiniz bilgisayardan emin olun:

 • 64 bit CPU’su varsa: Yalnızca 64 bit CPU’larda çalışabilir. Bilgisayarınızda olup olmadığını görmek için Sistem > Hakkında Ayarlar’> gidin veya Windows’ta “Sistem Bilgileri” araması yapın ve “Sistem Türü” altına bakın.
 • Sistem gereksinimlerini karşılar: Windows 10 çalıştıran tüm cihazlar güncellemeyi almaya uygun değildir. Yükseltme gereksinimleri ve desteklenen özellikler için aygıt belirtimlerine bakın. Bazı özellikler ek donanım gerektirir. Güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkında bilgi için bilgisayarınızın üretici web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.
  • UYARI: Windows 11 medyasını minimum sistem gereksinimlerini karşılamayan bir bilgisayara yüklemek önerilmez ve uyumluluk sorunlarına neden olabilir. Gereksinimleri karşılamayan bir bilgisayara yüklemeye devam ederseniz, bu bilgisayar artık desteklenmez ve güncelleştirme alma hakkına sahip olmaz. Uyumluluk eksikliği nedeniyle PC’de meydana gelen hasarlar üretici garantisi kapsamında değildir.
 • Geçerli dilinizle eşleşir: Windows 11’i yüklerken aynı dili seçmeniz gerekir. Şu anda hangi dili kullandığınızı görmek için bilgisayar ayarlarında Zaman ve dil’e veya Denetim Masası’ndaki Bölge’ye gidin.

Yükleme medyası oluşturmak için Ortam Oluşturma Aracı’nı kullanma:

 1. İndirdikten sonra, medya oluşturma aracını çalıştırın. Bu aracı çalıştırmak için yönetici olmanız gerekir.
 2. Lisans koşullarını kabul ediyorsanız Kabul Et‘i seçin.
 3. Ne yapmak istiyorsunuz? sayfasında, Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur ‘uve sonra İleri ‘yiseçin.
 4. Windows 11 için dili, sürümü ve mimariyi (64 bit) seçin.
 5. Kullanmak istediğiniz ortamı seçin:
  • USB flash sürücü: En az 8 GB alana sahip boş bir USB flash sürücü takın. Flash sürücüdeki tüm içerikler silinir.
  • ISO dosyası: Bilgisayarınıza bir ISO dosyası kaydedin. Bu, önyüklenebilir bir DVD oluşturmak için kullanılabilir. Dosya indirildikten sonra, dosyanın kaydedildiği konuma gidebilir veya DVD yazıcıyı aç‘ı seçebilir ve dosyayı DVD’ye yazma yönergelerini izleyebilirsiniz.

Yükleme ortamı oluşturulduktan sonra, kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Güncelleştirmeleri şimdi denetlemek için Başlat düğmesini seçin ve Windows Update > Ayarlar‘a gidin ve Güncelleştirmeleri denetle‘yi seçin. Ayrıca, gerekebilecek ek sürücüler için aygıt üreticinizin destek sitesini ziyaret etmek isteyebilirsiniz.
  Not: Surface aygıtları için sürücüler, Surface için sürücüleri ve bellenimi indir sayfasında bulunabilir.

Windows 11’i yüklemeden önce, başlamadan önce herhangi bir işi kaydetmek ve bilgisayarınızı yedeklemek iyi bir fikirdir. Windows 11 için bir ISO dosyası indirmek için Medya Oluşturma Aracı’nı kullandıysanız, aşağıdaki adımları izlemeden önce dosyayı DVD’ye yazmayı unutmayın:

 1. USB flash sürücüyü takın veya DVD’yi Windows 11’i yüklemek istediğiniz bilgisayara takın.
 2. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Bilgisayarınız usb veya DVD ortamına otomatik olarak önyüklenmezse, bilgisayarınızın BIOS veya UEFI ayarlarında bir önyükleme menüsü açmanız veya önyükleme sırasını değiştirmeniz gerekebilir.
  • Önyükleme menüsünü açmak veya önyükleme sırasını değiştirmek için, bilgisayarınızı açtıktan hemen sonra genellikle bir tuşa (F2, F12, Delete veya Esc gibi) basmanız gerekir. Önyükleme menüsüne erişme veya bilgisayarınızın önyükleme sırasını değiştirme yönergeleri için, bilgisayarınızla birlikte gelen belgelere bakın veya üreticinin web sitesine gidin.
  • Usb veya DVD medya aygıtını önyükleme seçeneklerinde listelenmiş olarak görmüyorsanız, BIOS ayarlarınızda Güvenli Önyükleme’yi geçici olarak devre dışı bırakma yönergeleri için bilgisayar üreticisine ulaşmanız gerekebilir.
  • Önyükleme menüsünü veya sırasını değiştirmek işe yaramazsa ve bilgisayarınız hemen değiştirmek istediğiniz işletim sistemine önyükleniyorsa, bilgisayarın tamamen kapanmamış olması mümkündür. Bilgisayarın tamamen kapandığından emin olmak için oturum açma ekranında veya Başlat menüsünde güç düğmesini seçin ve Kapat’ı seçin.
 3. Windows’u Yükle sayfasında, dil, saat ve klavye tercihlerinizi seçin ve İleri ‘yiseçin.
 4. Windows’u Yükle’yi seçin.
Microsoft Windows 11 Download ISO Resmi Sitesinden Orijinal indir
Microsoft Windows 11 Download ISO Resmi Sitesinden Orijinal indir

Windows 11 Disk Görüntüsünü (ISO) karşıdan yükleme

Bu seçenek, önyüklenebilir bir yükleme ortamı (USB flash sürücü, DVD) oluşturmak veya bir sanal makine (. ISO dosyası) Windows 11’i yüklemek için. Bu indirme, doğru sürümün kilidini açmak için ürün anahtarınızı kullanan çok sürümlü bir ISO’dur.

Şunları yaptığınızdan emin olun:

 • İnternet bağlantısı (internet servis sağlayıcı ücretleri uygulanabilir).
 • .iso dosyasını indirdiğiniz bilgisayarda, USB’de veya harici sürücüde yeterli veri depolama alanı vardır.
 • Önyüklenebilir disk oluşturmak için en az 8 GB (ve DVD yazıcı) içeren boş bir DVD diski. Boş bir USB veya boş DVD kullanmanızı öneririz, çünkü üzerindeki herhangi bir içerik yükleme sırasında silinir.
 • ISO dosyasından DVD önyüklenebilir disk yazmaya çalışırken “disk görüntü dosyası çok büyük” iletisi alırsanız, daha yüksek kapasiteli çift katmanlı DVD kullanmayı düşünün.

Windows 11’i yüklemek istediğiniz bilgisayardan emin olun:

 • 64 bit CPU’su vardır: Windows 11 yalnızca 64 bit CPU’larda çalışabilir. Bilgisayarınızda varsa görmek için Ayarlar > Sistem > Hakkında‘ya gidin veya Windows’ta “Sistem Bilgileri” araması yapın ve “Sistem Türü” altına bakın.
 • Sistem gereksinimlerini karşılar: Windows 10 çalıştıran tüm cihazlar Windows 11 yükseltmesi almaya uygun değildir. Yükseltme gereksinimleri ve desteklenen özellikler için Windows 11 aygıt belirtimlerine bakın. Bazı özellikler ek donanım gerektirir. Güncelleştirilmiş sürücüler ve donanım uyumluluğu hakkında bilgi için bilgisayarınızın üretici web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.
  • UYARI: Windows 11 medyasını Windows 11 minimum sistem gereksinimlerini karşılamayan bir bilgisayara yüklemek önerilmez ve uyumluluk sorunlarına neden olabilir. Gereksinimleri karşılamayan bir bilgisayara Windows 11 yüklemeye devam ederseniz, bu bilgisayar artık desteklenmez ve güncelleştirme alma hakkına sahip olmaz. Uyumluluk eksikliği nedeniyle PC’de meydana gelen hasarlar üretici garantisi kapsamında değildir.

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, dosyanın bütünlüğünü sağlamak için İndirmenizi doğrulayın seçeneğini kullanabilirsiniz.
Yükleme yönergeleri (DVD):

 1. Windows 11 ISO’yu indirdiğiniz klasörü bulun.
  • Yükleme DVD’sini oluşturmak üzere Windows Disk Yansıma Yazıcısı’nı kullanmak için, ISO dosyasını sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin. “Genel sekmesi”nin altında “Değiştir…” burada “Birlikte açılır:” ve Windows Gezgini’ni seçin. Uygula’yı seçin. Bu, ISO dosyasını sağ tıklattığınızda Disk yaz görüntüsünün görüntülenmesini sağlar.
  • Üçüncü taraf bir DVD yazma programı kullanmak için, ISO dosyasını sağ tıklatıp Ile aç‘ı seçebilirsiniz.

Kurulum talimatları (ISO):

 1. Windows 11’i DVD veya USB flash sürücü kullanmadan doğrudan ISO dosyasından yüklemek istiyorsanız, ISO dosyasını monte ederek bunu yapabilirsiniz. Bu, geçerli işletim sisteminizin Windows 11’e yükseltilmesini gerçekleştirir.
 2. ISO dosyasını monte etmek için:
  • ISO dosyasını indirdiğiniz konuma gidin. Ardından, ISO dosyasını sağ tıklatın ve Özellikler’i seçin.
  • “Genel “sekmesinde” Değiştir…” burada “Şununla açılır:” ve ISO dosyalarını açmak için kullanmak istediğiniz program için Windows Gezgini ‘ni seçin ve Uygula’yı seçin.
  • ISO dosyasını sağ tıklatın ve Mount’u seçin.
  • Bu bir “sanal” önyüklenebilir disk oluşturur. İçindeki dosyaları görüntülemek için çift tıklatın. Windows 11 kurulumunu başlatmak için kurulumu.exe çift tıklatın.

Windows 11 Nereden satın alabilirim diye soruyorsanız bu yazımızı inceleyin. Nereden Alınır?